Pełna poprawka: problemy z Mozilla Thunderbird w systemie Windows 10, 8.1, 7

W naszym artykule na temat poczty e-mail vs. Mówiąc o stacjonarnych klientach poczty e-mail, jednym z najpopularniejszych klientów poczty e-mail dla systemu Windows 10 jest Thunderbird, ale według użytkowników Thunderbird ma swój udział w problemach w systemie Windows 10, a dzisiaj zajmiemy się niektórymi z tych problemów.

Problemy z Thunderbirdem w systemie Windows 10

Problemy z Thunderbirdem mogą uniemożliwić otrzymywanie nowych e-maili, a mówiąc o Thunderbirdu, są to niektóre typowe problemy zgłaszane przez użytkowników:

 • Problemy z wysyłaniem e-maili przez Mozilla Thunderbird — Ten problem może wystąpić, jeśli Twoje konto e-mail nie jest poprawnie skonfigurowane. Aby to naprawić, upewnij się, że dane logowania są prawidłowe.
 • Mozilla Thunderbird bardzo wolno — Wielu użytkowników zgłosiło ten problem, ale ten problem omówiliśmy już szczegółowo w naszym Thunderbirdie jest powolny artykuł, więc sprawdź go, aby uzyskać więcej rozwiązań.
 • Mozilla Thunderbird nie pobiera e-maili — Ten problem może czasami występować z powodu Twojego programu antywirusowego. Aby rozwiązać problem, konieczne może być wyłączenie lub usunięcie oprogramowania antywirusowego.
 • Mozilla Thunderbird ciągle się zawiesza, nie odpowiada, zawiesza się, zawiesza — Są to różne problemy, które mogą wystąpić w programie Thunderbird, ale powinieneś być w stanie rozwiązać je za pomocą naszych rozwiązań.

Rozwiązanie 1 — Sprawdź swój program antywirusowy

Wygrał Mozilla Thunderbird't download emails

Według użytkowników problemy z Thunderbirdem mogą czasami pojawiać się z powodu twojego programu antywirusowego. Narzędzia antywirusowe mogą czasami zakłócać działanie systemu i blokować niektóre aplikacje, więc aby rozwiązać ten problem, upewnij się, że program Thunderbird nie jest blokowany przez program antywirusowy lub zaporę.

Jeśli to nie pomoże, następnym krokiem byłoby wyłączenie niektórych funkcji antywirusowych, a nawet całkowite wyłączenie antywirusa. W niektórych przypadkach może być nawet konieczne odinstalowanie programu antywirusowego. Nawet jeśli odinstalujesz program antywirusowy, powinieneś być chroniony przez Windows Defender, aby Twój komputer nie był zagrożony.

Jeśli usunięcie antywirusa rozwiązuje problem, być może powinieneś rozważyć przejście na inne rozwiązanie antywirusowe. Bitdefender zapewnia doskonałą ochronę i nie będzie kolidować z innymi aplikacjami. Ma również stały dostęp do światowej bazy sygnatur, dzięki czemu będziesz bezpieczny nawet przed najnowszymi cyberatakami. Jest dostępny w specjalnej cenie i obejmuje dobrą obsługę klienta, więc zdecydowanie powinieneś go wypróbować.

 • Pobierz Bitdefender Antivirus 2019 (35% zniżki)

Rozwiązanie 2 — Zaktualizuj Thunderbirda

Dość często problemy z Thunderbird na Windows 10 mogą wystąpić z powodu nieaktualnej wersji Thunderbirda. Aby rozwiązać większość problemów z Thunderbirdem, zawsze warto używać najnowszej wersji Thunderbirda na Windows 10, aby uniknąć potencjalnych problemów z kompatybilnością.

Rozwiązanie 3 — Uruchom Thunderbirda z trybu awaryjnego

Według użytkowników Thunderbird zawiesza się na komputerze z systemem Windows 10 podczas próby wykonania określonej czynności, co może być spowodowane przez dowolną aplikację innej firmy. Aby rozwiązać ten problem, niektórzy użytkownicy sugerują uruchomienie Thunderbirda z trybu awaryjnego. Aby to zrobić, wykonaj następujące kroki:

 1. Otworzyć Aplikacja ustawień. Możesz to zrobić za pomocą Klawisz Windows + I skrót.
 2. Teraz przejdź do Aktualizacja Bezpieczeństwo Sekcja.
  Problemy z wysyłaniem wiadomości e-mail przez Mozilla Thunderbird
 3. Wybierz Poprawa z lewego panelu. Z prawego panelu wybierz Zrestartuj teraz przycisk.
  Problemy z wysyłaniem wiadomości e-mail przez Mozilla Thunderbird
 4. Pojawi się lista opcji. Nawigować do Rozwiązywanie problemów> Opcje zaawansowane> Ustawienia uruchamiania. Kliknij Uruchom ponownie przycisk.
 5. Powinieneś teraz zobaczyć listę opcji. Naciśnij odpowiedni klawisz klawiatury, aby wybrać wersję trybu awaryjnego, której chcesz użyć.

Po wejściu w tryb awaryjny uruchom Thunderbirda. Jeśli Thunderbird działa normalnie w trybie awaryjnym, najprawdopodobniej przyczyną problemu jest aplikacja innej firmy, która jest zainstalowana na komputerze. Aby naprawić Thunderbirda, musisz znaleźć problematyczną aplikację na komputerze i wyłączyć / odinstalować to.

 • Rozwiązanie 4 — Wyłącz dodatki Thunderbirda

  Czasami problemy z Thunderbirdem mogą być spowodowane zainstalowanymi dodatkami innych firm. Najłatwiejszym sposobem sprawdzenia, czy jakiś dodatek powoduje problemy z Thunderbirdem, jest uruchomienie Trybu awaryjnego Thunderbirda. Aby to zrobić, wykonaj następujące czynności:

  1. Nacisnij i przytrzymaj Przesunięcie na klawiaturze i uruchom Thunderbird.
  2. Powinieneś zobaczyć okno Thunderbird Safe Mode. Czek Wyłącz wszystkie dodatki i kliknij Kontynuuj w trybie awaryjnym.
   tryb bezpieczny Thunderbird
  3. Opcjonalnie: jeśli poprzednia metoda nie działa, zawsze możesz przejść do trybu awaryjnego, uruchamiając Thunderbirda normalnie i klikając ikonę Menu w prawym górnym rogu i wybierając Pomoc>Uruchom ponownie z wyłączonymi dodatkami.
   restart z dodatkami wyłączony

  Jeśli rozwiązałeś problemy z Thunderbirdem, przechodząc do trybu awaryjnego, najprawdopodobniej przyczyną są rozszerzenia Thunderbirda. Aby rozwiązać problem, musisz wyłączyć / usunąć problematyczne rozszerzenia. Aby to zrobić, wykonaj następujące kroki:

  1. Uruchom Thunderbirda.
  2. Kliknij przycisk Menu w prawym górnym rogu i wybierz Dodatki.
  3. Teraz wybierz Rozszerzenia zakładka po lewej stronie.
  4. Powinieneś zobaczyć listę dostępnych rozszerzeń. Kliknij Wyłączyć obok każdego rozszerzenia, aby je wyłączyć.
  5. Teraz włączaj rozszerzenia jeden po drugim, aż znajdziesz takie, które powoduje problemy.

  Rozwiązanie 5 — Uruchom CCleaner

  Mozilla Thunderbird wciąż marznie

  Użytkownicy zgłosili, że pomyślnie rozwiązali problemy z Thunderbirdem w systemie Windows 10 po uruchomieniu CCleaner. Jest to obecnie najczęściej używane narzędzie do czyszczenia dysku. Jest lekki i łatwy w użyciu, dzięki czemu nie będziesz mieć problemów podczas korzystania z niego. Pamiętaj, że CCleaner może czasem usuwać ważne pliki z komputera, więc używaj go ostrożnie.

  • Pobierz bezpłatną wersję CCleaner
  • Pobierz CCleaner Professional Edition

  Rozwiązanie 6 — Upewnij się, że twoje konto e-mail jest poprawnie skonfigurowane

  Jednym z powszechnych problemów z Thunderbirdem jest brak możliwości otrzymywania wiadomości e-mail. Może się to zdarzyć z różnych powodów, ale najprawdopodobniej jest to błąd konfiguracji konta e-mail w Thunderbird. Można to jednak łatwo naprawić, wykonując następujące czynności:

  1. Iść do Narzędzia> Ustawienia konta. Alternatywnie możesz przejść do Podanie przycisk menu i wybierz Opcje> Ustawienia konta.
  2. Wybierz Ustawienia serwera z lewego panelu. W prawym okienku sprawdź, czy dane logowania są prawidłowe.

  Jeśli ten problem zaczął się ostatnio pojawiać, konfiguracja poczty e-mail może zostać zmieniona przez dostawcę poczty e-mail, więc sprawdź stronę pomocy technicznej i sprawdź dwukrotnie, czy klient poczty e-mail jest poprawnie skonfigurowany.

  Rozwiązanie 7 — Odbuduj globalną bazę danych

  Jeśli Thunderbird działa wolno podczas wyszukiwania wiadomości e-mail, przyczyną może być Twoja Globalna baza danych. Ten plik przechowuje wszelkiego rodzaju informacje, ale jeśli plik jest uszkodzony, mogą wystąpić różne problemy z Thunderbirdem.

  Możesz jednak rozwiązać problem, po prostu odbudowując globalną bazę danych. Jest to stosunkowo proste i można to zrobić, wykonując następujące kroki:

  1. naciśnij Klawisz Windows + R. i wejdź %dane aplikacji%. naciśnij Wchodzić lub kliknij dobrze.
   Mozilla Thunderbird bardzo wolno
  2. Teraz przejdź do T.hunderbirdProfiles. Przejdź do katalogu profilu. Ten katalog powinien mieć losowy ciąg z przodu, a następnie nazwę Twojego profilu.
  3. Teraz zlokalizuj global-messages-db.sqlite plik i usuń go.

  Po wykonaniu tej czynności uruchom Thunderbirda. Aplikacja rozpocznie tworzenie bazy danych i problem powinien zostać rozwiązany.

  Rozwiązanie 8 — Zainstaluj ponownie Thunderbirda

  Czasami mogą wystąpić problemy z Thunderbirdem, jeśli instalacja Thunderbirda jest uszkodzona. W większości przypadków można to naprawić, instalując ponownie Thunderbirda, więc możesz spróbować. Istnieje kilka sposobów odinstalowania aplikacji i chociaż usunięcie Thunderbirda z aplikacji Ustawienia jest najprostszą metodą, powinieneś wiedzieć, że ta metoda nie zawsze jest skuteczna.

  Czasami aplikacje mogą pozostawić określone pliki lub wpisy rejestru, nawet po ich odinstalowaniu. Może to stanowić problem, ponieważ pliki te mogą powodować problemy w przyszłości, dlatego zaleca się ich usunięcie. Może to być żmudne zadanie, dlatego lepiej jest użyć dedykowanego narzędzia, takiego jak Revo Uninstaller zrobić to dla ciebie. Spowoduje to usunięcie oprogramowania i wszystkich jego pozostałości, aby nie zakłócały działania systemu i nie powodowały błędów.

  • Pobierz teraz Revo Unistaller Pro

  Revo Uninstaller to oprogramowanie odinstalowujące, które może odinstalować dowolną aplikację, ale usunie również wszystkie pliki i wpisy rejestru związane z tą aplikacją. Po usunięciu Thunderbirda za pomocą tego narzędzia zainstaluj je ponownie, a problem powinien zostać całkowicie rozwiązany.

  Rozwiązanie 9 — Spróbuj użyć poczty internetowej lub innego klienta poczty e-mail

  Mozilla Thunderbird bardzo wolno

  Jeśli masz problemy z Thunderbirdem na komputerze, problem może być spowodowany przez samego klienta e-mail. Możesz jednak rozwiązać ten problem po prostu za pomocą poczty internetowej. Wielu dostawców poczty e-mail oferuje dostęp do poczty internetowej, więc możesz spróbować użyć poczty internetowej jako rozwiązania tymczasowego.

  Jeśli poczta internetowa działa, problem jest zdecydowanie związany z komputerem lub klientem e-mail.

  Jeśli chcesz, zawsze możesz spróbować przełączyć się na innego klienta poczty e-mail i sprawdzić, czy to rozwiąże problem. Wbudowana aplikacja Mail w systemie Windows 10 oferuje przyzwoite funkcje, ale jeśli potrzebujesz odpowiedniego klienta poczty e-mail, możesz rozważyć użycie Klient eM. To narzędzie ma darmową wersję, która pozwala na dołączenie dwóch kont e-mail. Jednak w przypadku większej liczby kont zapłacisz licencję obejmującą dodatkowe konta i bardziej niezbędne funkcje.

  • Pobierz teraz eM Client Premium Edition

  Problemy z Thunderbirdem w systemie Windows 10 są najczęściej spowodowane przez aplikację innej firmy lub rozszerzenie Thunderbird, a większość problemów z Thunderbirdem można łatwo rozwiązać, postępując zgodnie z naszymi rozwiązaniami. Przeprowadziliśmy również porównanie Thunderbirda z OE Classic, więc jeśli nie możesz rozwiązać problemów z Thunderbirdem, możesz przełączyć się na OE Classic.

Link do głównej publikacji