Użyj komputera jako przełącznika Ethernet: dowiedz się, czy jest to wykonalne

Wielu użytkowników komputerów zastanawia się, czy mogliby używać swoich komputerów jako przełącznika Ethernet. Chociaż jest to dość powszechne pytanie, odpowiedź nie jest tak jasna i prosta.

Raport systemu Windows chce rzucić nieco światła na tę tajemnicę i zaoferować jasną odpowiedź na to pytanie. Czy możesz użyć komputera jako przełącznika Ethernet? Jeśli odpowiedź brzmi „tak”, to jakie kroki należy wykonać?

Czy mogę zamienić komputer w przełącznik Ethernet?

Po pierwsze, zacznijmy od podstawowych pojęć związanych z siecią. Przełącznik jest urządzeniem sterującym, które umożliwia wydajną komunikację urządzeń sieciowych. Przełączniki współużytkują informacje i zarządzają alokacją zasobów między podłączonymi urządzeniami.

Można użyć komputera jako przełącznika Ethernet, ale to nie jest dobry pomysł.

Używanie komputera jako przełącznika tworzy połączenie równoległe. Pamiętaj, że komunikacja sieciowa zwykle odbywa się przy użyciu modelu architektury szeregowej aż do wejścia magistrali. Utworzenie połączenia równoległego znacznie spowalnia sieć. Powoduje to, że proces przełączania jest bardzo powolny i nie jest zbyt wydajny. Nie wspominając, że wzrasta również zużycie energii elektrycznej.

Istnieją tańsze i prostsze alternatywy

Jeśli potrzebujesz przełącznika, najlepszym rozwiązaniem jest po prostu go kupić. Możesz kupić przełącznik za jedyne 30,00 $ od Amazon. W porównaniu do używania komputera jako przełącznika Ethernet, możesz kupić przełącznik z wieloma portami, w zależności od potrzeb.

Podsumowując, tak, możesz używać komputera jako przełącznika Ethernet, ale jest to zbyt skomplikowane i wiąże się z szeregiem wad, takich jak wolne połączenie, używanie różnych kart z różnymi sterownikami i wzrost zużycia energii elektrycznej.

W związku z tym zalecamy wybranie prostszego rozwiązania i zakup przełącznika, aby wykonać zadanie.

Link do głównej publikacji