Twoja przeglądarka nie obsługuje trybu prywatnego [ODPOWIADAMY]

Jeśli komputer ma wielu użytkowników, korzystanie z trybu prywatnego (incognito) ma wiele zalet. Każda przeglądarka ma ją i dostęp do niej jest zwykle dość prosty.

Jednak niektórzy użytkownicy zgłaszali, że otrzymali określony błąd z niektórych witryn podczas korzystania z trybu prywatnego. Twoja przeglądarka nie obsługuje monitu trybu prywatnego ani czegoś podobnego.

Wysłuchaliśmy Cię i postaramy się udzielić Ci możliwie najlepszej odpowiedzi.

Dlaczego w niektórych witrynach tryb prywatny przeglądarki nie jest obsługiwany?

Po pierwsze, zacznijmy od wyjaśnienia, co faktycznie robią tryby prywatne (incognito). Przede wszystkim nie ma buforowania ani ładowania żadnych wcześniej przechowywanych lokalnie danych.

Przeglądarki w trybie standardowym przechowują pamięć podręczną odwiedzanych witryn lokalnie w pliku JSON. Nie w trybie prywatnym.

Zapobiega to zarówno identyfikacji odwiedzanych witryn, jak i następnemu użytkownikowi śledzenie aktywności online.

Twoja przeglądarka nie obsługuje trybu prywatnego

Są też takie rzeczy, jak dane logowania, historia przeglądania (oczywiście) i pliki cookie, które się nie ładują i wszystko, co zrobiłeś podczas tej prywatnej sesji, jest natychmiast usuwane później.

Pamiętaj tylko, że tryb prywatny został stworzony, aby zachować twoją prywatność bez kompromisów lokalnie (dla innych użytkowników), a nie online. Istnieją sposoby, dzięki którym witryny lub usługi będą Cię śledzić nawet w trybie prywatnym.

Otwórz zablokowane witryny i unikaj ograniczeń geograficznych za pomocą jednej z tych nienagannych przeglądarek. Spodoba ci się pierwszy wybór.

Jak rozwiązywać problemy z trybem prywatnym i witrynami stron trzecich

Kiedy więc wyciągniemy to z tabeli, odpowiedzmy, dlaczego niektóre witryny zawierają przeglądarkę, która nie obsługuje trybu prywatnego. Wszystkie strony internetowe umożliwiają identyfikację przeglądarki, której używasz do ich odwiedzania.

Niektóre będą wymagać wyłączenia blokady reklam, inne poprosą o zaakceptowanie plików cookie, podczas gdy mniejszość nie zaakceptuje trybu prywatnego.

Ich prawo do stawiania określonych kryteriów i prawo do korzystania z nich lub po prostu przejścia do innej witryny. Proste.

Sposób na uniknięcie tego jest dość oczywisty. Po prostu wyłącz tryb prywatny lub spróbuj użyć trybu prywatnego, ale w alternatywnej przeglądarce.

Niektóre witryny mają problemy z przeglądarką Internet Explorer, więc przejście na Chrome, Firefox lub naszą ulubioną, przeglądarkę UR może być dobrym rozwiązaniem.

Link do głównej publikacji