Twój komputer był niezabezpieczony przez X dni [FIX]

Uruchomienie niezawodnego programu antywirusowego ma zasadnicze znaczenie dla wydajności komputera, ponieważ w Internecie krąży miliony złośliwego oprogramowania, które może powodować dziwne zachowanie się komputera lub nawet przejęcie nad nim kontroli.

W rezultacie ostatnią rzeczą, którą chcesz zobaczyć na ekranie komputera, jest alert informujący, że Twój komputer nie był chroniony przez kilka dni. Ten komunikat zwykle pojawia się, gdy program antywirusowy wygasł lub został wyłączony i dotyczy komputerów z systemem Windows 7, 8.1 i Windows 10.

[…] Duże powiadomienie obejmuje ekran i mówi: Twój komputer był niezabezpieczony przez x dni

W „centrum akcji” nie są sprawdzane żadne powiadomienia, więc nie wiem, skąd pochodzi ta wiadomość. Jakie ustawienie powoduje wyświetlenie tego powiadomienia? Jak mogę temu zapobiec?

Mam inny komputer — tuż obok tego — w tej samej sieci z tą samą konfiguracją (chyba że coś przeoczyłem), która nie wyświetla tego błędu.

Poprawka: „Twój komputer był niezabezpieczony przez x dni”

1. Uruchom pełne skanowanie systemu

Niektóre złośliwe oprogramowanie działa poprzez wyłączenie programu antywirusowego. Sprawdź, czy w ten sposób Twój program antywirusowy został wyłączony, a jeśli tak, włącz go ponownie. Następnie zainstaluj najnowsze aktualizacje systemu operacyjnego i antywirusowe na komputerze i uruchom pełne skanowanie systemu.

Dodatkowo użyj narzędzia antyhakującego, aby przeskanować komputer w poszukiwaniu określonych zagrożeń. Jeśli nie masz jeszcze zainstalowanego programu antyhakerskiego, zapoznaj się z listą najlepszych dostępnych narzędzi antyhakerskich.

2. Sprawdź swoją subskrypcję antywirusową

Upewnij się, że Twoja subskrypcja antywirusowa jest nadal aktywna. Jeśli wygasło bezpłatne oprogramowanie zabezpieczające, odinstaluj oprogramowanie zabezpieczające inne niż Microsoft, włącz Windows Defender lub pobierz i zainstaluj inny wybrany program antywirusowy.

3. Uruchom skanowanie SFC

  1. Przejdź do Start> wpisz cmd > wybierz pierwszy wynik> kliknij prawym przyciskiem myszy> uruchom Wiersz polecenia jako administrator
  2. Wpisz sfc / scannow polecenie i poczekaj, aż system Windows 10 przeskanuje komputer.

4. Wyczyść rejestr

Zmiany rejestru mogą również powodować różne problemy antywirusowe. Użyj dedykowanego narzędzia do czyszczenia rejestru, aby naprawić błędne wpisy rejestru.

5. Odinstaluj i ponownie zainstaluj program antywirusowy

Jeśli program antywirusowy całkowicie nie odpowiada, odinstaluj go, a następnie zainstaluj ponownie.

Mamy nadzieję, że powyższe rozwiązania pomogły Ci pozbyć się irytującego komunikatu „Twój komputer nie był chroniony przez x dni”. Jeśli natrafiłeś na inne rozwiązania tego problemu, wypróbuj kroki rozwiązywania problemów w sekcji komentarzy poniżej.

Link do głównej publikacji