Top 6 darmowych filtrów spamu dla użytkowników systemu Windows

W świecie, w którym codziennie wysyłane są miliardy e-maili, różne zagrożenia mogą zaatakować Twoją skrzynkę odbiorczą. Jednym z największych, jeśli nie największym problemem wszystkich właścicieli adresów e-mail jest ogromna ilość spamu, który otrzymują każdego dnia. Nie ma nic bardziej irytującego niż otrzymanie oferty „zakupu kopalni złota w przystępnych cenach”, gdy oczekujesz ważnego e-maila.

Ponadto spam może być bardzo niebezpieczny, ponieważ niektóre z tych e-maili często zawierają złośliwe oprogramowanie, które można zainstalować na komputerze po prostu otwierając je. Jest więc jasne, że spam jest największym wrogiem wszystkich osób posiadających adres e-mail i musimy udoskonalić nasze techniki wykrywania spamu.

Istnieją różne sposoby zwalczania spamu, ale być może najskuteczniejszym jest użycie do tego dedykowanego oprogramowania. Dlatego postanowiliśmy przedstawić Ci naszą listę najlepszych filtrów antyspamowych, których możesz użyć w systemie Windows, aby Twoja skrzynka odbiorcza była bezpieczna i czysta. I jest jeszcze lepiej, wszystkie te programy są dostępne za darmo!

Najlepsze filtry darmowego spamu dla systemu Windows

Spamfence

filtr wiadomości spamfence

Spamfence to jeden z najskuteczniejszych filtrów spamu, jaki można znaleźć. To narzędzie jest świetną opcją, ponieważ wykorzystuje „złożony” mechanizm polegający na usuwaniu wiadomości spamowych z dwóch adresów e-mail.

Jak to działa? Kiedy rejestrujesz się w Spamfence, tworzysz nowy adres e-mail, a następnie przesyłasz zarówno aktualny adres, który zawiera spam, jak i nowy adres do usługi. Następnie cała poczta z twojego głównego konta jest przekazywana do filtrów Spamfence, gdzie usługa sprawdza, czy jakaś wiadomość jest spamem, a następnie wysyła zatwierdzone wiadomości na dodatkowy adres e-mail, który jest chroniony przed robotami spamującymi. Otrzymasz powiadomienie o każdej wiadomości spamowej i będziesz mieć nad nią pełną kontrolę.

Oprócz zapewnienia skutecznego sposobu filtrowania spamu z wiadomości e-mail, Spamfence zapewnia również bezpłatne zabezpieczenia przed wirusami. Ten program nie ochroni Cię nawet przed spamem, zapobiegnie również rozprzestrzenianiu złośliwego oprogramowania za pośrednictwem poczty.

Spamfence jest całkowicie darmowy do pobrania i używania, możesz go pobrać z tego linku.

POPFile

filtr spamu popfile

POPFile to kolejny potężny serwer proxy POP i NNTP. Możesz użyć tego narzędzia, aby skutecznie filtrować swój adres e-mail przed spamem. To oprogramowanie działa na zasadzie klasyfikacji, ponieważ można utworzyć dowolną liczbę kategorii poczty. Oczywiście domyślnie kategorie są spamem, a nie spamem, ponieważ poczta z kategorii spamu przechodzi, a druga nie. Możesz jednak tworzyć własne, niestandardowe kategorie, takie jak praca, osobisty, ważny projekt, hobby i sortować pocztę według każdej kategorii.

POPFile używa algorytmu Bayesa do klasyfikowania wiadomości, co oznacza, że ​​wykorzystuje statystyki do określenia, które słowa mogą się pojawić w których wiadomościach. Ale zanim POPFile zacznie skutecznie chronić Twój e-mail przed spamem, musisz go najpierw przeszkolić, aby „powiedzieć”, które wiadomości powinny być oznaczone jako spam. Więc zanim zaczniesz używać POPFile, upewnij się, że go skonfigurowałeś.

Po „wyszkoleniu” pliku POPF powinien on automatycznie pozbyć się każdej otrzymanej niechcianej poczty.

Możesz pobrać POPFile za darmo z tego linku.

Spamihilator

Filtr wiadomości e-mail Spamihilator

Spamihilator jest prawdopodobnie najlepszym rozwiązaniem, jeśli otrzymujesz pocztę głównie za pomocą klientów stacjonarnych, takich jak Outlook dla Windows 10, Mozilla Thunderbird, itp. Ten program działa razem z Twoim klientem pocztowym na komputery stacjonarne i skutecznie usuwa dowolne niechciane wiadomości e-mail.

Możesz także przeszkolić Spamihilator w zakresie skuteczniejszego filtrowania. Zawiera specjalną funkcję o nazwie Obszar szkolenia, w której po prostu zaznaczasz niektóre wiadomości jako spam. W oparciu o Twoje decyzje w obszarze szkolenia Spamihilator będzie dalej usuwał wiadomości od tego samego nadawcy lub podobnego rodzaju. Im częściej korzystasz z obszaru szkolenia do filtrowania spamu, tym bardziej staje się on skuteczny.

Spamihilator obsługuje również różne wtyczki, które można pobrać, aby jeszcze bardziej poprawić filtrowanie. Istnieją również dodatkowe opcje, takie jak możliwość filtrowania linków. Program wraz ze wszystkimi wtyczkami jest całkowicie darmowy do pobrania i użytkowania.

Możesz pobrać Spamihilator z tego linku.

Gmail

filtr spamu gmail

Jeśli twoją usługą e-mail jest Gmail Google, w zasadzie nie potrzebujesz żadnego filtra antyspamowego, ponieważ ta usługa ma wszystko, czego potrzeba, aby utrzymać czystość skrzynki odbiorczej. W Gmailu możesz ręcznie oznaczyć dowolny e-mail jako spam i zapobiec jego pojawianiu się w skrzynce odbiorczej.

Gdy oznaczysz wiadomość e-mail jako spam, zostanie ona automatycznie przeniesiona do sekcji spamu Gmaila, a przyszłe wiadomości od tego nadawcy również nie trafią do głównej skrzynki odbiorczej. Możesz też zrezygnować z otrzymywania wiadomości e-mail od określonego nadawcy, co jest niezwykle przydatne, jeśli przypadkowo subskrybujesz niektóre biuletyny i oferty promocyjne.

Oto jak obsługiwać spam w Gmailu:

  1. Gdy otrzymasz niechcianą pocztę, otwórz ją w Gmailu
  2. Teraz wystarczy kliknąć ikonę wykrzyknika z napisem „Zgłoś spam” na pasku narzędzi
  3. Kliknij Zgłoś spam wypisz się
  4. I po prostu kliknij OK

Oczywiście oznaczanie każdego e-maila indywidualnie może być wyczerpujące i czasochłonne, ale na zawsze go wyłączysz. Jeśli więc nie otrzymujesz dużej ilości spamu, najlepszym rozwiązaniem jest wbudowana opcja Gmaila, ale jeśli tak, wypróbuj niektóre programy z tej listy.

MailWasher Free

Darmowy filtr MailWasher

MailWasher to prosta usługa filtrowania spamu dla adresów e-mail POP3, IMAP lub webmail. Wystarczy połączyć go ze swoim kontem e-mail i filtrować niechciane wiadomości. Oczywiście będzie to wymagać najpierw pracy, dopóki nie przefiltrujesz określonej ilości wiadomości. Ponieważ jednak MailWasher korzysta również z algorytmu bayesowskiego, zapamięta twoje wybory i automatycznie dokona dalszego filtrowania na podstawie twoich decyzji.

Program jest bardzo prosty w użyciu, ponieważ masz tylko dwie opcje — spam i dobrą. Więc po prostu sprawdź e-maile, których chcesz się pozbyć, oznacz je jako spam i możesz zacząć.

MailWasher ma również wersję premium, za którą oczywiście trzeba zapłacić. Ale naszym zdaniem darmowa wersja zawiera wszystko, czego potrzebujesz, aby utrzymać skrzynkę odbiorczą w czystości. Ogranicza to jednak tylko jedno konto e-mail, ale jeśli jesteś zwykłym użytkownikiem, nie powinno to stanowić problemu. Jeśli chcesz dodać więcej niż jedno konto i mieć pewne opcje dostosowywania, rozważ zakup płatnej wersji MailWasher.

Możesz pobrać MailWasher z tego linku.

SpamBytes

SpamBytes to kolejny program do filtrowania wiadomości e-mail, który wykorzystuje statystyki bayesowskie do usuwania niechcianej poczty ze skrzynki odbiorczej. Ten filtr dla kont pocztowych POP i IMAP podłącza się bezpośrednio do programów Outlook i Mozilla Thunderbird, więc instalacja na tych klientach jest dość łatwa. Istnieje jednak kilka mniej popularnych klientów e-mail, które nie obsługują bezpośredniej wtyczki SpamBytes, więc instalacja na tych klientach może być trudna.

Podobnie jak w przypadku większości filtrów spamu z tej listy, SpamBytes używa metody Bayesian do uczenia się na podstawie decyzji i automatycznego filtrowania niechcianej poczty. Program zapewnia również pełną analizę wszystkich wiadomości spamowych, dzięki czemu masz lepszy wgląd w to, co tak naprawdę oznaczasz jako niechcianą pocztę.

Jeśli chcesz pobrać SpamBytes, jest on dostępny za darmo pod tym linkiem.

To wszystko na temat naszej listy najlepszych programów do filtrowania spamu dla Twojej skrzynki odbiorczej. Czy się z tym zgadzasz? Masz coś do dodania? Daj nam znać w komentarzach.

Link do głównej publikacji