To najlepsze rozszerzenia Chrome, aby chronić Twoją prywatność w 2019 roku

Gdy usługa lub narzędzie jest bezpłatne, oznacza to, że jesteś produktem. Mówiąc dokładniej, dane zebrane o tobie i twoim zachowaniu są produktem.

Prywatność w Internecie była jednym z najgorętszych tematów debaty w ostatnich latach. Oczywiście i słusznie użytkownicy chcą lepiej kontrolować ilość gromadzonych na nich danych, ale nie zawsze jest to łatwe zadanie.

Wszyscy zgadzamy się, że nie można zapobiec gromadzeniu danych użytkownika podczas surfowania w sieci. Użytkownicy mogą jednak ograniczyć gromadzone dane, a także zdecydować, jaki rodzaj danych mogą gromadzić firmy technologiczne.

Rozszerzenia prywatności przeglądarki są jednym z najlepszych i prostych narzędzi do użycia w celu kontrolowania, jakie dane są gromadzone na Twoim komputerze. Ponieważ Google Chrome jest najpopularniejszą przeglądarką na świecie, w tym artykule wymienimy najlepsze rozszerzenia prywatności Chrome do zainstalowania w celu ochrony Twojej prywatności.

Najlepsze rozszerzenia prywatności Chrome do użycia

 1. Borsuk prywatności
 2. Ghostery
 3. Plama
 4. Cleaner
 5. SearchLock
 6. Rozszerzenie ZenMate VPN
 7. Rozszerzenie SurfEasy VPN
 8. Uczciwy AdBlocker
 9. Przeglądaj VPN rozszerzenie
 10. DuckDuckGo Privacy Essentials
 11. HTTPS wszędzie

1. Borsuk prywatności


Privacy Badger to prawdopodobnie najpopularniejsze rozszerzenie prywatności dla Chrome. Narzędzie jest projektem Electronic Frontier Foundation, tej samej grupy, która publicznie skrytykowała politykę prywatności systemu Windows 10.

Prywatność Borsuk blokuje narzędzia śledzące i reklamy szpiegujące, aby nikt nie mógł śledzić Twojej aktywności przeglądania bez Twojej zgody.

Rozszerzenie blokuje również narzędzia do śledzenia innych firm, które ładują się niewidocznie po uruchomieniu Chrome. Lub, jak opisują to jego twórcy: „Nic nie może powstrzymać Badacza Prywatności przed jedzeniem ciasteczek, gdy jest głodny!”

Możesz pobrać Privacy Badger za darmo ze sklepu Chrome.

Jeśli chcesz być bezpieczny podczas surfowania w Internecie, musisz uzyskać w pełni dedykowane narzędzie do zabezpieczenia sieci.  Zainstaluj teraz Cyberghost VPN i zabezpieczyć się. Chroni komputer przed atakami podczas przeglądania, maskuje adres IP i blokuje wszelki niechciany dostęp.

2. Ghostery


Ghostery chroni Twoją prywatność w Internecie, a także pokazuje, kto śledzi przeglądanie Internetu. W ten sposób firmy nie mogą już tworzyć profilu na Twój temat, aby manipulować swoim zachowaniem.

Rozszerzenie pozwala kontrolować, komu udostępniasz swoje dane osobowe. Często moduły śledzące zmniejszają szybkość przeglądania. Blokując je, Ghostery może także przyspieszyć przeglądanie. Kolejną zaletą tego narzędzia jest to, że usuwa bałagan na stronie, dzięki czemu możesz skupić się na treści.

To rozszerzenie koncentruje się również na oferowaniu wszystkich informacji potrzebnych do zrozumienia różnych rodzajów modułów śledzących i ich wpływu na przeglądanie Internetu.

Możesz pobrać Ghostery za darmo ze sklepu Chrome.

 • Przeczytaj także: Użyj Duckduckgo i CyberGhost, aby uniknąć śledzenia w Internecie

3. Rozmycie

Blur to doskonałe rozszerzenie Chrome, które naprawdę chroni prywatne informacje. Narzędzie pozwala zabezpieczyć wszystkie dane osobowe w Internecie.

Blur zapisuje, szyfruje i porządkuje hasła. Rozszerzenie chroni Cię przed atakami hakerów. Na przykład jeśli witryna, w której dokonano zakupów, zostanie zaatakowana przez hakera, Twoje dane osobowe, w tym dane karty kredytowej, nawet tam nie będą.

Blur blokuje również firmom zbieranie danych o Twojej aktywności online, w tym narzędzia do śledzenia plików cookie. Dzięki Blur, Facebook i inne serwisy społecznościowe nie będą w stanie Cię śledzić, gdy nie jesteś zalogowany.

Możesz pobrać Blur za darmo z Chrome Store. Rozszerzenie zawiera również subskrypcję premium, która dodaje więcej funkcji do stołu.

4. Privacy Cleaner

Privacy Cleaner blokuje dostęp stron internetowych i aplikacji do twoich prywatnych informacji i pomaga odzyskać kontrolę nad swoją prywatnością.

Narzędzie to skanuje, śledzi i kontroluje, w jaki sposób aplikacje uzyskują dostęp do twoich danych osobowych online. Następnie możesz je zatwierdzić, usunąć lub zgłosić.
Privacy Cleaner pozwala usunąć uprawnienia aplikacji za pomocą jednego kliknięcia.

Ponadto ostrzega również, gdy aplikacje uzyskują dostęp do twoich prywatnych informacji, dzięki czemu możesz natychmiast potwierdzić swoją autoryzację lub cofnąć uprawnienia. MyPermissions, firma zajmująca się Privacy Cleaner, gwarantuje, że wszystkie twoje informacje pozostają na kontach firmy i nie są udostępniane grupom zewnętrznym.

Możesz pobrać i zainstalować Privacy Cleaner za darmo ze sklepu Chrome.

 • Przeczytaj także: Oto 6 najlepszych sieci VPN do płatności Bitcoin, aby w pełni zabezpieczyć swoje transakcje

5. SearchLock

Twoja historia wyszukiwania online jest prywatna i powinna pozostać. SearchLock to zaszyfrowana wyszukiwarka i narzędzie do prywatności, które pomaga zachować prywatność historii wyszukiwania. W ten sposób firmy nie będą mogły Cię profilować na podstawie Twoich wyszukiwań.

SearchLock działa, wykrywając i przekierowując twoje wyszukiwania do swojej wyszukiwarki zwiększającej prywatność. Jednocześnie rozszerzenie blokuje tym wyszukiwarkom rejestrowanie naciśnięć klawiszy przez wyłączenie funkcji sugerowania wyszukiwania.

Możesz pobrać SearchLock za darmo z Chrome Store.

6. Rozszerzenie ZenMate VPN

ZenMate VPN szyfruje Twój ruch i ukrywa Twój adres IP, dzięki czemu grupa osób trzecich nie może ukraść twoich danych i śledzić cię w Internecie. Narzędzie pozwala również zmieniać wirtualną lokalizację i uzyskiwać dostęp do witryn o ograniczonym regionie.

Rozszerzenie ZenMate VPN nie wpływa na szybkość przeglądania, w przeciwieństwie do wielu usług VPN. Ponadto instalacja tego rozszerzenia Chrome jest znacznie prostsza niż instalacja klasycznego programu VPN. Za pomocą jednego kliknięcia wtyczka instaluje się i możesz bezpiecznie przejść do trybu online.

Możesz pobrać rozszerzenie ZenMate VPN Chrome za darmo z Chrome Store.

 • Przeczytaj także: Najlepsze oprogramowanie do ochrony prywatności w systemie Windows 10

7. Rozszerzenie SurfEasy VPN

SurfEasy VPN dla Chrome chroni Twoją prywatność w Internecie, zwiększa bezpieczeństwo w hotspotach Wi-Fi, zapobiega śledzeniu reklam i szyfruje wszystkie dane w przeglądarce i poza nią. Możesz używać tego narzędzia zarówno do prywatności, jak i bezpieczeństwa.

Podobnie jak każde rozszerzenie podobne do VPN, SurfEasy pozwala również na dostęp do stron internetowych zablokowanych w twoim regionie i omijanie zapór ogniowych.

Możesz pobrać rozszerzenie SurfEasy VPN Chrome za darmo z Chrome Store.

8. Uczciwy AdBlocker

Jak sama nazwa wskazuje, uczciwy AdBlocker blokuje reklamy, wyskakujące okienka, złośliwe oprogramowanie i narzędzia do śledzenia. To rozszerzenie Chrome umożliwia szybsze przeglądanie i jednocześnie chroni Twoją prywatność.

Za pomocą Fair AdBlocker można blokować automatyczne odtwarzanie reklam wideo, reklamy w YouTube, reklamy rozwijane, reklamy na stronach pełnoekranowych, reklamy na Facebooku, reklamy w poczcie internetowej, reklamy w wyszukiwarce i inne. Zawsze możesz dodać do białej listy strony, które chcesz obsługiwać.

Uczciwy AdBlocker nie śledzi Cię, aby uniemożliwić innym śledzenie Ciebie.

Możesz pobrać Fair AdBlocker za darmo ze sklepu Chrome.

9. Przeglądaj rozszerzenie VPN

Rozszerzenie Browsec VPN dla Google Chrome szyfruje ruch, aby nikt nie mógł zidentyfikować odwiedzanych witryn. To narzędzie pozwala ukryć swoją prawdziwą lokalizację przed odwiedzanymi witrynami i anuluje reguły dostępu określone przez administratora.

Możesz także użyć tego rozszerzenia, aby uzyskać dostęp do usług zastrzeżonych w twoim regionie.

Możesz pobrać rozszerzenie Browsec VPN ze sklepu Chrome.

 • PRZECZYTAJ TAKŻE: Twój dostawca usług internetowych może sprzedać Twoją historię przeglądania: Oto jak chronić swoją prywatność

10. DuckDuckGo Privacy Essentials

rozszerzenie chrome duckduckgo-privacy-essentials

Jak sama nazwa wskazuje, to rozszerzenie prywatności Chrome jest dostarczane przez twórców DuckDuckGo. Za pomocą tego rozszerzenia możesz chronić swoje dane osobowe i prywatność podczas przeglądania Internetu.

Rozszerzenie blokuje ukryte moduły śledzące na odwiedzanych stronach i w miarę możliwości ładuje zaszyfrowane wersje odpowiednich stron internetowych. Gdy odwiedzisz stronę internetową o złych praktykach prywatności, zostaniesz o nich powiadomiony.

DuckDuckGo Privacy Essentials oferuje również informacje o sieciach reklamowych śledzących Cię w czasie. Innymi słowy, możesz zobaczyć, kto próbuje cię śledzić.

Po zainstalowaniu rozszerzenia zobaczysz ikonę paska narzędzi, która pokazuje ocenę stopnia ochrony prywatności A-F. Ten wynik jest generowany automatycznie i reprezentuje sumę wszystkich ukrytych modułów śledzących, metod szyfrowania i praktyk prywatności witryny.

Essential-duckduckgo

Możesz pobrać DuckDuckGo Privacy Essentials ze sklepu Chrome.

11. HTTPS wszędzie

https wszędzie chromowane rozszerzenia prywatności

Wiele witryn używa niezaszyfrowanego protokołu HTTP w celu wyświetlania różnych informacji. Jeśli nie jesteś zaznajomiony, protokół HTTP jest protokołem niezaszyfrowanym, co oznacza, że ​​firma zewnętrzna może łatwo przechwycić twoje dane.

Oznacza to, że jeśli zarejestrujesz się na określonej stronie internetowej, która korzysta z protokołu HTTP, wszystkie przesłane informacje mogą zostać przechwycone przez złośliwych użytkowników. Może to budzić obawy związane z bezpieczeństwem. Aby rozwiązać ten problem, zaleca się, aby zawsze używać połączenia HTTPS. To połączenie jest szyfrowane, a osoby trzecie nie będą w stanie przechwycić ani ukraść danych.

Wiele witryn przekieruje Cię do wersji HTTP swojej witryny, i tu właśnie przydaje się rozszerzenie HTTPS Everywhere. Rozszerzenie jest tworzone przez The Tor Project i Electronic Frontier Foundation i zmusi każdą odwiedzaną stronę internetową do korzystania z protokołu HTTPS.

Pamiętaj, że to rozszerzenie może czasem blokować kluczowe elementy witryny, więc jeśli odwiedzana witryna nie jest poprawnie renderowana, musisz wyłączyć HTTPS Wszędzie. Ogólnie rzecz biorąc, HTTPS Everywhere to świetne rozszerzenie, a jeśli chcesz poprawić swoją prywatność, koniecznie sprawdź to

 • Uzyskaj HTTPS Everywhere dla Chrome

To najlepsze rozszerzenie prywatności dostępne dla Chrome. Jak widać, ta lista zawiera kilka rodzajów rozszerzeń prywatności: niektóre oferują funkcje podobne do VPN, a inne specyficzne metody śledzenia, takie jak historia wyszukiwania. Wybierz rozszerzenie, które najlepiej odpowiada Twoim potrzebom.

Link do głównej publikacji