Tetris w Windows 8, Windows 10: najlepsze gry ze sklepu App Store

Tetris to jedna z najbardziej znanych gier, które kiedykolwiek zdobiły oblicze Ziemi. Wszyscy uwielbiają w to grać — dzieci, dorośli, nawet dziadkowie. Od czasu premiery w 1985 roku Tetris przyjął wiele form i kształtów, ale podstawowa koncepcja pozostała. Nadal musisz ułożyć kilka spadających bloków, manipulując nimi za pomocą klawiatury, aby uzyskać z nich proste linie.

Kiedy to zrobisz, magicznie znikają, dodając punkty do ogólnego wyniku. Gra jest bardzo uzależniająca i kiedy zaczniesz, nie będziesz w stanie się zatrzymać. A co z tymi, którzy zainstalowali Windows 8, Windows 10 na swoich komputerach? Z przyjemnością dowiedzą się, że Windows Store ma trochę zabawy Aplikacje Tetris kompatybilne z Windows 10, Windows 8 lub Windows RT. Zobaczmy, które są według nas najlepsze.

Najlepsze aplikacje Windows 8, Windows 10 Tetris

Tetris Classic

Klasyczna aplikacja tetris na Windows 10

Jedną z najlepszych aplikacji Tetris, która jest w pełni kompatybilna z Windows 8, 8.1 i 10, jest Tetris Classic. Ta gra jest bliżej niż wszystkie aplikacje Tetris do oryginalnej arkady. Masz do dyspozycji świetny interfejs i rozgrywkę oraz wszystkie funkcje oryginalnego joysticka z klockami.

Nie musisz się martwić o jego cenę — jest całkowicie bezpłatny i dostępny w sklepie Microsoft Store. Pobierz, wypróbuj i nie zapomnij powiedzieć nam w komentarzach, czy ta gra cię zabawia.

Tetris 8

Aplikacja tetris 8 dla systemu Windows 8

To Aplikacja Windows 8, Windows 10 Tetris ma odświeżającą grafikę, więc granie w ciepły letni dzień może być przyjemnością. Bloki i tło są pozornie wykonane z kostek lodu i wygląda na to, że układasz je pod wodą. Cel jest taki sam, kontynuuj tworzenie pełnych linii za pomocą spadających bloków, abyś mógł zdobywać coraz więcej punktów.

Możesz także konkurować ze znajomymi w internetowych tabelach wyników. Ponadto szybkość bloków nie zwiększa się z czasem, dlatego Tetris 8 jest zalecany szczególnie dla początkujących. Jednak jedynym sposobem na ponowne uruchomienie gry jest niepowodzenie. Ten aspekt może okazać się trochę irytujący dla perfekcjonistów. Osobliwością Tetris 8 w Windows 10, Windows 8, Windows 10 jest to, że nie można go kontrolować za pomocą klawiatury i oczywiście za pomocą myszy lub palców. Ten aspekt może być przez niektórych uznany za obniżenie wersji. Muzyka może być trochę denerwująca, ale jeśli ci się nie podoba, możesz ją wyłączyć.

Tetris!

tetris! aplikacja Windows 8

Jest to dość klasyczna wersja TETRIS na Windows 8, Windows 10 i nic szczególnego nie zostało dodane. Kawałki spadają z nieba, a gdy zdobędziesz więcej punktów i wejdziesz na wyższe poziomy, zaczną spadać szybciej.

Grafika nie jest imponująca, tło składa się z galaktycznego druku, a pudełko, w które upuszczane są płytki, jest dość proste, ale z futurystycznym wyglądem. Po prawej stronie możesz zobaczyć kolejne trzy elementy, które zostaną upuszczone, abyś mógł zaplanować swoją strategię z wyprzedzeniem.

My Tetris

moja aplikacja tetris dla systemu Windows 8

Mój Tetris jest wariantem Tetris na Windows 10, Windows 8 gdzie możesz wybrać tło, w którym chcesz grać. Z tłem bloki zmieniają również kolor i teksturę. Na przykład istnieje temat Astrologia, w którym bloki są inkrustowane astrologicznymi znakami zodiaku.

Wybierz cokolwiek lubisz najbardziej. Gra zawsze zawiera kolorowe bloki, które należy układać w linie, aby zdobywać punkty i podnosić poziom. Po prawej stronie pokazany jest także kolejny zestaw bloków do upadku. Jednak ta gra tetris dla systemu Windows 8 i Windows 10 może być opóźniona i nie działa płynnie. Ponadto elementów nie można płynnie kontrolować, co prowadzi do niepowodzenia gry.

Catris

Aplikacja Windows 8 Catris Tetris

Najlepiej zachowuję na koniec, przynajmniej według mojej opinii. Ta gra Tetris z systemem Windows 8 i Windows 10 ma nietypowy wygląd, ponieważ klocki, które mają być ustawione, są… kotkami. Tak, mówię o kotach zmiażdżonych i ułożonych w różnych pozycjach, aby przypominały stare szkolne elementy Tetris, które już znasz.

Gra jest dość prosta. Robisz punkty, ale tworzysz linie z kotów, a następnie przechodzisz na bardziej zaawansowane poziomy. Możesz przerwać grę, jeśli potrzebujesz przerwy w grze i możesz do niej wrócić później. Ta gra jest przeznaczona zarówno dla ekranów dotykowych, jak i dla miłośników klawiatur. Więc miau naprzód!

Link do głównej publikacji