3 najlepsze filtry antyspamowe dla Thunderbirda, aby utrzymać czystość skrzynki odbiorczej

Thunderbird to najlepszy darmowy klient poczty e-mail dla systemu Windows, umożliwiający użytkownikom łatwe zarządzanie wieloma kontami e-mail. Oferuje także dostęp offline do wiadomości e-mail, których brakuje we wbudowanej aplikacji pocztowej Windows.

Thunderbird obsługuje integrację aplikacji kalendarza innych firm na potrzeby przypomnień o wydarzeniach i terminach. A w przypadku funkcji, które nie są domyślnie dostępne, składa się na nie ogromna kolekcja dodatków innych firm.

Każdy niezawodny klient poczty e-mail zawiera skuteczny filtr antyspamowy, a Thunderbird nie jest wyjątkiem. Ten klient poczty e-mail o otwartym kodzie źródłowym jest również wyposażony w wysoce wydajny wbudowany filtr antyspamowy, który korzysta z analizy statystycznej Bayesa w celu wykrycia spamu z wiarygodnych wiadomości e-mail.

Chociaż wbudowany filtr antyspamowy potrzebuje trochę czasu, aby dowiedzieć się o przychodzących wiadomościach e-mail, zaczyna działać wydajnie po zakończeniu procesu uczenia się. Jednak w niektórych przypadkach wbudowany filtr antyspamowy może być nieefektywny, głównie dlatego, że zanim zaczniesz umieszczać je w skrzynce antyspamowej, poświęcisz trochę czasu na zapoznanie się z przychodzącymi wiadomościami e-mail.

Na szczęście dla Thunderbirda dostępnych jest kilka zewnętrznych filtrów antyspamowych, które oferują bezpłatne funkcje klasyfikacji śmieci. Dzisiaj przyglądamy się najlepszym filtrom spamu e-mail dla Thunderbirda, aby pomóc Ci utrzymać śmieci tam, gdzie należy.

 • CZYTAJ TAKŻE: 3 zdecentralizowane klienty e-mail do użytku lub testowania w systemie Windows 10

Najlepsze filtry spamu dla Thunderbirda

1

SPAMFighter

Filtr spamu SpamFighter dla Thunderbirda

SPAMFighter to filtr antyspamowy innej firmy, który współpracuje z Thunderbird, Microsoft Outlook, Outlook Express, Windows Mail i Windows Live Mail. Występuje w dwóch wersjach Stand i Pro.

Niezależnie od wersji SPAMFighter jest wysoce wydajnym filtrem spamu, który może chronić użytkowników przed złośliwym oprogramowaniem, wirusami i atakami phishingowymi filtrującymi spam z autentycznych wiadomości e-mail.

SPAMFighter działa w czasie rzeczywistym skanując każdą przychodzącą pocztę i przenosi wiadomość e-mail na podstawie wyniku do skrzynki odbiorczej lub folderu ze spamem. Funkcja blokowania spamu umożliwia oznaczanie niewykrytych wiadomości e-mail jako spam.

Deweloperzy zaoferowali wielojęzyczny interfejs użytkownika. Funkcja Czarnej listy ułatwia blokowanie wiadomości e-mail na podstawie identyfikatorów i domen e-mail, a także jest wyposażona w funkcję automatycznego zarządzania białą listą.

Wersja SPAMFighter w wersji Pro kosztuje 29 USD i oferuje dodatkowy zestaw funkcji. Użytkownicy Pro mogą chronić wiele identyfikatorów e-mail, licencję na używanie w firmie, filtrować wiadomości e-mail w oparciu o języki, nieograniczoną liczbę pozycji Czarnych i Białych list oraz brak stopki SPAMFighter w wiadomościach e-mail.

SPAMFighter dla Thunderbirda jest jednym z wysoko ocenianych filtrów antyspamowych, które mogą pomóc Ci utrzymać spam poza skrzynką odbiorczą. Chociaż darmowa wersja może mieć pewne ograniczenia, wersja Pro jest warta inwestycji, biorąc pod uwagę oferowane funkcje.

    — Pobierz teraz bezpłatną wersję SPAMFighter z oficjalnej strony internetowej

 • Przeczytaj także: Jak wysłać wiadomość e-mail do grupy kontaktów w systemie Windows 10

2)

MailWasher

MailWasher Najlepszy filtr antyspamowy dla Thunderbirda

MailWasher to bezpłatny filtr antyspamowy, który działa ze wszystkimi głównymi klientami e-mail, w tym Thunderbird, Outlook Express, Windows Live Mail i Hotmail. MailWasher jest dostępny zarówno w wersji darmowej, jak i Pro, z kilkoma różnicami, o których powiem w dalszej części artykułu.

Jest to skuteczny filtr antyspamowy, który działa zarówno na komputerach stacjonarnych, jak i urządzeniach mobilnych. Umożliwia także podgląd wszystkich przychodzących wiadomości e-mail przed przekazaniem ich do skrzynki odbiorczej Thunderbird.

Możesz przeczytać e-maile na serwerze i pobrać je do skrzynki odbiorczej Thunderbird lub usunąć niechciane / spamowe wiadomości e-mail, zanim dotrą do skrzynki odbiorczej. Zaletą tej funkcji jest to, że pozwala ona niszczyć wszelkie przychodzące wiadomości e-mail ze złośliwym oprogramowaniem i wirusami, które docierają do komputera.

MailWasher wykorzystuje technikę analizy statystycznej Bayesa do określenia charakteru poczty przychodzącej na podstawie nadawcy i wiadomości e-mail. Jest wyposażony w kompleksowe narzędzia do filtrowania spamu, w tym białą i czarną listę, konfigurowalne filtry i opcję zewnętrznej czarnej listy.

Wersja Pro MailWasher kosztuje 40 USD i pozwala na korzystanie z wielu adresów e-mail, oferuje kosz do usuwania usuniętych wiadomości e-mail, pełny panel podglądu wiadomości e-mail, możliwość synchronizacji z aplikacjami mobilnymi Mailwasher oraz wsparcie techniczne od programistów.

Brak funkcji filtrowania lub blokowania spamu w oparciu o kod kraju jest czymś, czego brakuje nam w przypadku doskonałego filtru spamu.

Pobierz MailWasher dla Thunderbirda

 • Przeczytaj także: 5 najlepszych programów do ochrony prywatności poczty e-mail na 2018 rok

3)

Wbudowany filtr antyspamowy Thunderbirda

Włączono filtr spamu Thunderbirda

Thunderbird ma wbudowany filtr antyspamowy, o czym mówiliśmy wcześniej w tym artykule. Jeśli nie chcesz używać zewnętrznego filtru spamu, nadszedł czas, aby dać szansę wbudowanemu filtrowi spamu.

Zaletą wbudowanego filtra spamu w Thunderbird jest jego zdolność do dokładnego filtrowania wiadomości spamowych z legalnych wiadomości e-mail. Ale aby tak się stało, użytkownik musi wyszkolić Thunderbirda w zakresie identyfikowania wiadomości-śmieci za pomocą przycisku Narzędzia wiadomości-śmieci w celu oznaczenia wiadomości jako śmieci lub nie. Po pewnym czasie Thunderbird automatycznie sklasyfikuje spam i umieści go w polu spamu.

Thunderbird używa zewnętrznych klasyfikatorów, takich jak SpamAssassin, bogofilter, DSPAM i POPFile do identyfikowania wiadomości spamowych. Użytkownik może również wykluczyć wiadomości e-mail z osobistej książki adresowej i zebranych adresów z oznaczania ich jako spam.

Aby filtr antyspamowy Thunderbird działał, upewnij się, że w ustawieniach włączasz adaptacyjną kontrolę spamu. Oto jak to zrobić.

 1. Uruchom Thunderbirda i kliknij Menu Ikona.
 2. Iść do Opcje> Ustawienia konta.
  Thunderbird Email Client Meu Opcje Ustawienia konta
 3. Kliknij Ustawienia śmieci patka. Sprawdź „Włącz adaptacyjną kontrolę niechcianej poczty dla tego konta» opcja.
  Włączono filtr spamu Thunderbirda
 4. Sprawdź „Ufaj nagłówkom wiadomości-śmieci ustawionym przez [preferowany klasyfikator] ”. (opcjonalny)
 5. Kliknij dobrze aby zapisać zmiany.

— POWIĄZANE: Thunderbird vs OE Classic: jaki klient poczty e-mail jest najlepszy dla systemu Windows 10?

4

Dodatkowe filtry spamu Thunderbird

Istnieje kilka innych filtrów spamu dla systemu Windows, które mogą być również używane z Thunderbirdem, ale wymieniliśmy je osobno, ponieważ większość z tych filtrów nie otrzymała żadnej aktualizacji w ciągu ostatnich kilku lat lub po prostu nie oferuje bezpłatnej wersji filtra spamu z wyjątkiem 30-dniowego okresu próbnego.

CleanMail

cleanMail

CleanMail to filtr antyspamowy i antywirusowy, który współpracuje z Thunderbirdem i innymi klientami e-mail. Programy mogą chronić cię nie tylko przed spamem, ale także przed złośliwym oprogramowaniem i atakami typu phishing. Wykorzystuje klasyfikator SpamAssassin w połączeniu z bazą danych Bayes w celu wykrycia spamu z innych wiadomości e-mail.

Inne ważne funkcje CleanMail obejmują filtr antywirusowy, filtr załączników, czarną listę DNS, filtr współdzielonych linii papilarnych i filtr opóźnień. Plan Cleanmail zaczyna się od 279 USD za 10 adresów e-mail, ale możesz wypróbować to narzędzie, korzystając z 30-dniowego bezpłatnego okresu próbnego. Uzyskaj bezpłatny okres próbny CleanMail.

POPFile

POPFile

POPFile to automatyczny program do klasyfikacji wiadomości e-mail, który filtruje wiadomości spamowe przychodzące na Twój adres e-mail. POPFile używa kategorii do klasyfikacji, ale pozwala także użytkownikom tworzyć własne kategorie, takie jak kategoria pracy i kategoria osobista, w celu lepszego zarządzania pocztą e-mail.

Oprogramowanie korzysta z algorytmu Bayesa i wymaga od użytkowników wyszkolenia narzędzia przez ręczne klasyfikowanie spamu i wiadomości innych niż spam, zanim będzie mogło skutecznie rozpocząć automatyczne klasyfikowanie spamu. Możesz pobrać najnowszą wersję pliku POPFile z oficjalnej strony internetowej, która została ostatnio zaktualizowana we wrześniu 2015 r.

Więcej informacji na temat filtrów antyspamowych można znaleźć w naszym szczegółowym artykule na temat najlepszego filtru spamu w systemie Windows, z których większość jest również zgodna z klientami poczty e-mail Thunderbird i Windows.

JunQuilla — użyj tego dodatku do lepszego zarządzania spamem

JunQuilla

JunQuilla nie jest filtrem spamu, ale dodatkiem do Thunderbirda, który pokazuje informacje o procesie zarządzania spamem. JunQuilla pokazuje kolumnę dopasowania procentowego od 0-100 określającą, który e-mail jest kompletnym spamem, a który należy ponownie sprawdzić, aby nie przegapić ważnych wiadomości e-mail, ponieważ filtr spamu sklasyfikował go inaczej.

Uzyskaj JunQuilla dla Thunderbirda 

Wniosek

W czasach, w których narzędzia do usuwania wiadomości e-mail pomagają promotorom bombardować każdego z ich oferty sprzedaży poprzez spamowanie, ważne jest, aby jeden z tych najlepszych filtrów antyspamowych dla Thunderbirda chronił twoje interesy.

Jeśli korzystasz z kont e-mail z usługi Hotmail lub Gmail, nie potrzebujesz filtrów antyspamowych, ponieważ te usługi oferują własne filtry antyspamowe. Jednak każdy, kto używa niestandardowego adresu e-mail w Thunderbirdie, musi mieć jeden z tych filtrów spamu, aby utrzymać swoją skrzynkę odbiorczą w czystości.

Link do głównej publikacji