Telewizja 4K nie przeskalowuje? Wypróbuj te rozwiązania

Telewizory 4K stają się nową normą, a chińscy producenci OEM wprowadzają niedrogie telewizory 4K co kilka miesięcy. Od czasu, gdy kilka lat temu była to najnowocześniejsza technologia, telewizory 4K są teraz głównym nurtem. Jednak w przypadku telewizorów 4K mamy również problemy z brakiem skalowania telewizora 4K.

To, że masz telewizor 4K, nie oznacza, że ​​wszystko, co oglądasz w telewizji, to 4K. Aby doświadczyć prawdziwej rozdzielczości 4K, musisz także mieć zawartość 4K. Treści 4K są wciąż rzadkością, ponieważ większość filmów jest nadal w rozdzielczości Full HD ze względu na rozmiar i koszt tworzenia treści 4K.

Aby przezwyciężyć tę sytuację, producenci telewizji używają skalowania do 4K. Skalowanie w górę sprawia, że ​​filmy w standardowej rozdzielczości i filmy Full HD wyglądają lepiej na telewizorze 4K. Jeśli jednak zauważysz, że filmy przychodzące na telewizor zajmują tylko jedną czwartą ekranu, oznacza to, że telewizor nie skaluje się pomyślnie.

Jeśli ten problem również Cię niepokoi, oto kilka wskazówek dotyczących rozwiązywania problemów, które mogą rozwiązać problem braku skalowania telewizora 4K.

Rozwiązywanie problemów z brakiem skalowania telewizora 4K (Sony, Samsung, LG)

1. Sprawdź jakość sygnału

Telewizor 4K nie jest skalowany w górę

  1. Podczas gdy telewizor 4K nie powinien mieć problemu z przeskalowaniem treści HD i Full HD. Jeśli jednak zawartość jest w wersji SD lub niższej, spróbuj podnieść jakość w ustawieniach usługi przesyłania strumieniowego.
  2. Jeśli sygnał docierający do telewizora nie jest wysokiej jakości, telewizor wyskaluje się w celu dopasowania do rozmiaru telewizora. Może to jednak prowadzić do rozmytych i rozmytych obrazów.
  3. Sprawdź, czy problem z brakiem skalowania telewizora 4K został naprawiony.

6 najlepszych odtwarzaczy multimedialnych 4K dla systemu Windows 10 do wykorzystania w 2019 roku

2. Sprawdź źródło połączenia

Telewizor 4K nie jest skalowany w górę

  1. Kolejną rzeczą, która może wpłynąć na jakość obrazu i problem z skalowaniem, jest używana metoda połączenia.
  2. Jakość metody połączenia jest ważna. Najlepszą metodą połączenia dla uzyskania najwyższej jakości jest użycie połączenia HDMI. Jeśli HDMI nie jest dostępne, sprawdź metodę DVI. Inne metody połączeń, takie jak VGA, Component A / V, S-Video, Composite A / V i Analog RF oferują odpowiednio niską jakość wyjściową.

3. Więcej opcji rozwiązywania problemów

  1. Naciśnij przycisk informacji dostępny na pilocie telewizora, aby sprawdzić rozdzielczość wejściową na górze ekranu telewizora. Jeśli rozdzielczość nie odpowiada urządzeniu wyjściowemu, zmień go na optymalną rozdzielczość telewizora.
  2. Wykonaj test obrazu. Przenieś wideo na urządzenie USB, a następnie sprawdź jakość na telewizorze. Jeśli jakość jest lepsza podczas odtwarzania z napędu USB, oznacza to, że problem dotyczy urządzenia zewnętrznego.

Prawie wszystkie telewizory 4K oferują pewnego rodzaju skalowanie. Jednak nie wszystkie rozszerzenia są równe. Marki premium, takie jak Sony, Samsung i LG, mają lepszą technologię skalowania w swoich wysokiej klasy telewizorach.

Postępuj zgodnie z instrukcjami w tym artykule, aby rozwiązać problem braku skalowania telewizora 4K i daj nam znać, która metoda działała dla Ciebie w komentarzach.

Link do głównej publikacji