Problemy z klawiaturą Bluetooth w systemie Windows 10 [KOMPLETNY PRZEWODNIK]

Przejście na system Windows 10 nie zawsze jest łatwe, jak mogłoby się wydawać, a po przejściu na nowy system operacyjny zawsze pojawią się problemy ze sprzętem.

Dzisiaj wyjaśnimy Ci, jak radzić sobie z problemami z klawiaturą Bluetooth w systemie Windows 10.

Jeśli klawiatura Bluetooth nie działa w systemie Windows 10, masz problem ze sterownikiem, co może być dość denerwujące, ponieważ nie możesz nic zrobić bez klawiatury.

Ponieważ jednak jest to problem ze sterownikiem, można go rozwiązać za pomocą kilku prostych sztuczek.

Jak mogę rozwiązać problemy z klawiaturą Bluetooth w systemie Windows 10?

Klawiatury Bluetooth są przydatne, ale niektórzy użytkownicy zgłaszali problemy z nimi w systemie Windows 10. Mówiąc o problemach z klawiaturą, użytkownicy zgłaszali następujące problemy z klawiaturą Bluetooth:

 • Windows 10 nie generuje kodu dostępu do klawiatury Bluetooth — Wielu użytkowników zgłosiło, że nie mogą sparować klawiatury Bluetooth z systemem Windows, ponieważ system Windows 10 nie generuje niezbędnego hasła. Możesz jednak wprowadzić hasło ręcznie i problem powinien zostać rozwiązany.
 • Klawiatura Bluetooth Windows 10 nie działa — Jeśli klawiatura Bluetooth nie działa w systemie Windows 10, przyczyną mogą być sterowniki. Zainstaluj ponownie lub zaktualizuj sterowniki, a problem powinien zostać rozwiązany.
 • Klawiatura Bluetooth rozłącza system Windows 10 — Wielu użytkowników zgłosiło, że ich klawiatura Bluetooth często się rozłącza w systemie Windows 10. Możesz jednak rozwiązać ten problem, podłączając odbiornik USB do innego portu.
 • Klawiatura Bluetooth nie łączy się, sparuj system Windows 10 — Kilku użytkowników zgłosiło, że ich klawiatura Bluetooth nie łączy się ani nie łączy w parę z systemem Windows 10. Aby to naprawić, wypróbuj jedno z naszych rozwiązań.
 • Klawiatura Bluetooth jest podłączona, ale nie pisze Windows 10 — Może to być irytujący problem, ale powinieneś być w stanie go naprawić, po prostu odłączając i parując klawiaturę z komputerem.

Rozwiązanie 1 — Uruchom narzędzie do rozwiązywania problemów ze sprzętem i urządzeniami

Narzędzie do rozwiązywania problemów z systemem Windows to wbudowane narzędzie firmy Microsoft, które może rozwiązać wiele problemów związanych z systemem, a problem z klawiaturą Bluetooth może być jednym z nich. Aby uruchomić narzędzie do rozwiązywania problemów z urządzeniem, wykonaj następujące czynności:

 1. naciśnij Klawisz Windows + S., wchodzić rozwiązywać problemy i wybierz Rozwiązywanie problemów z menu.
  Klawiatura Bluetooth rozłącza system Windows 10
 2. Wybierz Sprzęt i urządzenia z listy i kliknij Uruchom narzędzie do rozwiązywania problemów przycisk.
  Wygrana klawiatura Bluetooth't connect, pair Windows 10
 3. Postępuj zgodnie z instrukcjami, aby zakończyć rozwiązywanie problemów.

Jeśli narzędzie do rozwiązywania problemów zatrzyma się przed ukończeniem procesu, napraw je za pomocą tego pełnego przewodnika.

Rozwiązanie 2 — Odinstaluj i ponownie zainstaluj sterownik Bluetooth

Problem ze sterownikiem jest jednym z najczęstszych problemów, z jakimi zmagają się użytkownicy po aktualizacji systemu Windows 10. Na wszelki wypadek powinieneś sprawdzić, czy sterowniki Bluetooth są aktualne. Oto co musisz zrobić, aby sprawdzić sterowniki, jeśli nie masz pewności:

 1. naciśnij Klawisz Windows + X aby otworzyć menu Win + X. Wybierz Menadżer urządzeń z listy.
  Klawiatura Bluetooth Windows 10 nie działa
 2. Po otwarciu Menedżera urządzeń znajdź klawiaturę, kliknij ją prawym przyciskiem myszy i naciśnij Odinstaluj.
  Klawiatura Bluetooth rozłącza system Windows 10
 3. System Windows poprosi o potwierdzenie, że chcesz odinstalować sterownik. Kliknij Odinstaluj.
  Windows 10 nie generuje kodu dostępu do klawiatury Bluetooth
 4. Po potwierdzeniu i odinstalowaniu sterownika klawiatury uruchom ponownie komputer.
 5. Teraz musisz odwiedzić witrynę producenta klawiatury i sprawdzić, czy jest dostępny nowy sterownik dla systemu Windows 10.

Musimy wspomnieć, że czasami po odinstalowaniu sterownika system Windows może ponownie zainstalować sterownik, więc może nie być konieczne pobranie nowego sterownika z witryny producenta.

System Windows nie może automatycznie znaleźć i pobrać nowych sterowników? Nie martw się, zapewniamy Ci ochronę.

Musimy również wspomnieć, że czasami aktualizacja sterownika z Menedżera urządzeń pomaga, a aby to zrobić, wystarczy wykonać dwa pierwsze kroki z tego rozwiązania, ale zamiast kliknąć Odinstaluj, wystarczy kliknąć Aktualizuj sterownik, a po zakończeniu procesu uruchom ponownie komputer.

Aktualizuj sterowniki automatycznie

Aby zapobiec uszkodzeniu komputera przez instalację niewłaściwych wersji sterowników, zalecamy zrobienie tego automatycznie przy użyciu Narzędzie Tweakbit Driver Updater.

To narzędzie jest zatwierdzone przez Microsoft i Norton Antivirus i pomaga bezpiecznie aktualizować wszystkie nieaktualne sterowniki. Po kilku testach nasz zespół stwierdził, że jest to najlepiej zautomatyzowane rozwiązanie. Poniżej znajdziesz krótki przewodnik jak to zrobić.

  1. Ściągnij i zainstaluj TweakBit Driver Updaterokno startowe aktualizacji sterownika
  2. Po zainstalowaniu program automatycznie rozpocznie skanowanie komputera w poszukiwaniu nieaktualnych sterowników. Driver Updater sprawdzi zainstalowane wersje sterowników w bazie danych najnowszych wersji w chmurze i zaleci odpowiednie aktualizacje. Wszystko, co musisz zrobić, to czekać na zakończenie skanowania.
   Skanowanie aktualizacji sterownika w poszukiwaniu sterowników Windows 10
  3. Po zakończeniu skanowania otrzymasz raport o wszystkich problemowych sterownikach znalezionych na twoim komputerze. Przejrzyj listę i sprawdź, czy chcesz zaktualizować każdy sterownik osobno, czy wszystkie naraz. Aby zaktualizować jeden sterownik na raz, kliknij link „Aktualizuj sterownik” obok nazwy sterownika. Lub po prostu kliknij przycisk „Aktualizuj wszystko” u dołu, aby automatycznie zainstalować wszystkie zalecane aktualizacje.
   Aktualizacja automatyczna ukończona
   Uwaga: Niektóre sterowniki muszą być instalowane w kilku krokach, więc będziesz musiał nacisnąć przycisk „Aktualizuj” kilka razy, aż wszystkie jego składniki zostaną zainstalowane.

Zrzeczenie się: niektóre funkcje tego narzędzia nie są darmowe.

Czy wiesz, że większość użytkowników systemu Windows 10 ma nieaktualne sterowniki? Bądź o krok do przodu, korzystając z tego przewodnika.

Rozwiązanie 3 — Wprowadź ręcznie numer parowania

Wielu użytkowników zgłosiło problemy podczas podłączania klawiatury Bluetooth do systemu Windows 10. Według nich wystąpiły problemy z parowaniem, jednak istnieje sposób na rozwiązanie tego problemu:

 1. Rozpocznij proces parowania. Zostaniesz poproszony o wprowadzenie 8-cyfrowej liczby.
 2. Wprowadź dowolną 8-cyfrową liczbę w polu wejściowym za pomocą klawiatury przewodowej. Jeśli nie masz klawiatury przewodowej, możesz także użyć klawiatury wirtualnej. Kliknij Kolejny.
 3. Upewnij się, że klawiatura Bluetooth jest w trybie parowania, wprowadź ten sam 8-cyfrowy numer na klawiaturze Bluetooth i naciśnij Wchodzić.

Poczekaj kilka chwil, a klawiatura Bluetooth powinna zostać sparowana z komputerem z systemem Windows 10.

Rozwiązanie 4 — Zmień ustawienia klawiatury

Jeśli masz problemy z klawiaturą Bluetooth w systemie Windows 10, problem może być związany z ustawieniami klawiatury. Aby to naprawić, musisz wprowadzić kilka zmian. Możesz to zrobić, wykonując następujące kroki:

 1. naciśnij Klawisz Windows + S. i wejdź panel sterowania. Wybierz Panel sterowania z listy wyników.
  Klawiatura Bluetooth jest podłączona, ale nie pisze Windows 10
 2. Po otwarciu Panelu sterowania wprowadź Urządzenia i drukarki.
  Windows 10 nie generuje kodu dostępu do klawiatury Bluetooth
 3. Znajdź klawiaturę na liście, kliknij ją prawym przyciskiem myszy i wybierz Nieruchomości.
 4. Po otwarciu okna Właściwości przejdź do Usługi patka. Wybierz Sterowniki do klawiatury, myszy itp. (HID). Zapisz zmiany.

Po wykonaniu tej czynności problemy z klawiaturą Bluetooth powinny zostać całkowicie rozwiązane.

Nie możesz otworzyć Panelu sterowania? Przejrzyj ten przewodnik krok po kroku, aby znaleźć rozwiązanie.

Rozwiązanie 5 — Wybierz OK, spróbuj wpisać w nim opcję hasła

Jeśli masz problemy z parowaniem klawiatury Bluetooth z komputerem z systemem Windows 10, możesz rozwiązać problem, wprowadzając żądane hasło na klawiaturze Bluetooth. Aby to zrobić, wykonaj następujące kroki:

 1. Rozpocznij proces parowania klawiatury Bluetooth.
 2. Przytrzymaj klawisz połączenia na klawiaturze, aż ikona Bluetooth zacznie migać.
 3. Teraz kliknij OK, spróbuj wprowadzić na nim kod dostępu opcja.
 4. Kod powinien zostać wygenerowany na ekranie. Wprowadź kod na klawiaturze Bluetooth, aby automatycznie sparować z komputerem.

Jak widać, jest to tylko drobna usterka, ale można to naprawić za pomocą tej opcji.

Rozwiązanie 6 — Najpierw sparuj klawiaturę z telefonem

Zdaniem użytkowników udało się rozwiązać ten problem za pomocą prostego obejścia. Aby rozwiązać ten problem, najpierw musisz sparować klawiaturę Bluetooth z telefonem z Androidem. Aby to zrobić, wykonaj następujące kroki:

 1. Sparuj klawiaturę Bluetooth z urządzeniem z Androidem.
 2. Po wykonaniu tej czynności naciśnij przycisk Połącz na klawiaturze i wyłącz Bluetooth w telefonie.
 3. Teraz spróbuj ponownie sparować klawiaturę z komputerem.

Jest to niezwykłe obejście, ale kilku użytkowników zgłosiło, że działa dla nich, więc możesz spróbować. Wygląda na to, że istnieje usterka, która uniemożliwia połączenie klawiatury z komputerem, ale można ją łatwo naprawić za pomocą tego obejścia.

Warto wspomnieć, że jest to obejście długoterminowe i powinno działać do momentu wymiany baterii klawiatury.

Rozwiązanie 7 — Spróbuj użyć innego portu USB

Jeśli masz problemy z klawiaturą Bluetooth i systemem Windows 10, problem może być związany z portem USB. Czasami niektóre urządzenia nie działają z portami USB 3.0 lub USB 2.0, co może powodować pojawienie się tego problemu.

Aby to naprawić, po prostu podłącz odbiornik Bluetooth do innego portu i sprawdź, czy to rozwiąże problem. Jeśli masz porty USB 3.0 na komputerze, podłącz urządzenie do portu USB 2.0 i spróbuj ponownie go sparować.

Port USB 3.0 oferuje świetną prędkość transferu, jednak klawiatura nie wymaga takiej prędkości, więc spróbuj użyć portu USB 2.0.

Port USB nie działa w systemie Windows 10? Nie martw się, mamy dla Ciebie odpowiednie rozwiązanie.

Rozwiązanie 8 — Sprawdź inne urządzenia USB

Jeśli masz problemy z klawiaturą Bluetooth, przyczyną mogą być inne urządzenia USB. Aby rozwiązać ten problem, odłącz wszelkie niepotrzebne urządzenia USB od komputera i sprawdź, czy to rozwiąże problem.

Ponadto upewnij się, że usunąłeś wszystkie koncentratory USB, które posiadasz. Jeśli odbiornik Bluetooth jest podłączony do koncentratora USB, podłącz go bezpośrednio do komputera i sprawdź, czy to rozwiąże problem.

Rozwiązanie 9 — Zmień opcje oszczędzania energii

System Windows umożliwia wyłączenie niektórych urządzeń w celu oszczędzania energii, ale może to powodować problemy z klawiaturą Bluetooth. Aby rozwiązać ten problem, musisz zmienić opcje oszczędzania energii na klawiaturze.

Jest to dość proste i możesz to zrobić, wykonując następujące kroki:

 1. otwarty Menadżer urządzeń.
 2. Po otwarciu Menedżera urządzeń zlokalizuj klawiaturę Bluetooth i kliknij ją dwukrotnie.
 3. Po otwarciu okna Właściwości przejdź do Zarządzanie energią i odznacz Pozwól komputerowi wyłączyć to urządzenie, aby oszczędzać energię. Teraz kliknij dobrze aby zapisać zmiany.
  Klawiatura Bluetooth Windows 10 nie działa

Po wykonaniu tej czynności sprawdź, czy problem z klawiaturą Bluetooth został rozwiązany.

Jeśli masz jakiekolwiek inne problemy związane z systemem Windows 10, możesz sprawdzić rozwiązanie w sekcji Poprawka systemu Windows 10.

Aby uzyskać więcej pytań lub sugestii, sięgnij do sekcji komentarzy poniżej.

Link do głównej publikacji