Tablety z systemem Windows 8.1 z procesorami Intel Bay Trail 64-bit dostępne w pierwszym kwartale 2014 r

Intel przygotowuje się na rok 2014 z chipami Intel Bay Trail, które firma ma zaprezentować w pierwszym kwartale przyszłego roku. Ale ciekawe jest to, że oprócz systemu Windows 8.1 Android jest również ukierunkowany

Przygotuj się na 2014 wypełniony niesamowitymi tabletami z systemem Windows 8!

Przygotuj się na 2014 wypełniony niesamowitymi tabletami z systemem Windows 8!

Podczas spotkania inwestorskiego w Santa Clara w Kalifornii, które było transmitowane w Internecie, Brian Krzanich, nowy CEO Intela, ujawnił część planów Intela na początek przyszłego roku. Według niego tablety z 64-bitowymi wersjami układów Bay Trail będą dostępne w przyszłym roku. Intel opracowuje 64-bitową wersję systemu operacyjnego Android do współpracy z układami Bay Trail, która zostanie wydana po ukazaniu się tabletów Bay Trail z 64-bitową wersją systemu Microsoft Windows 8.1 w pierwszym kwartale 2014 roku.

Interesujące jest to, że Intel powiedział, że tablety z Androidem z Bay Trail mogą być dostępne już od 150 USD, więc oznacza to, że Intel utrzymuje przystępną cenę za swoje nowe 64-bitowe układy. Przy tak niskiej cenie jest całkiem możliwe, że rok 2014 będzie rokiem, w którym rynek tabletów odnotuje ogromny wzrost liczby użytkowników.

64-bitowe układy są w stanie obsłużyć więcej niż 4 GB pamięci RAM, do których są ograniczone 32-bitowe układy, co zapewni miejsce dla intensywnej gry i obsługi 4K Ultra HD na Windows 8.1 i tabletach z Androidem. Intel nie wspomniał, kiedy dokładnie zobaczymy pierwszy 64-bitowy tablet Bay Trail Android lub Windows 8.1, ale Consumer Electronics Show (CES) w Las Vegas w styczniu 2014 roku może być potencjalnym miejscem. Hermann Eul, dyrektor generalny Intela, Grupa telefonii komórkowej i komunikacji, przemawiając w czwartek w dniu inwestora spółki, powiedziała:

Nie chodzi tylko o 64-bitowy system Windows, mówiliśmy także o Androidzie. W przyszłym kwartale mamy 64-bitową wersję systemu Windows i nie trzeba dodawać, że będziemy działać szybko, aby tak się stało również na Androidzie.

Kraznich powiedział również, że sprzedaż tabletów z procesorem Intel zwiększy się czterokrotnie w przyszłym roku, do ponad 40 milionów, co z pewnością wywrze ogromną presję na ramiona iPada.

Link do głównej publikacji