System Windows 10 nie usunął urządzenia Bluetooth [SZYBKIE ROZWIĄZANIA]

Jeśli system Windows 10 nie usunie urządzeń Bluetooth, nie ma powodu do paniki. Jest to w rzeczywistości dość powszechny problem wśród użytkowników i dobrą wiadomością jest to, że istnieje kilka rozwiązań, które można wykorzystać, aby go naprawić.

Nie można usunąć urządzenia Bluetooth w systemie Windows 10? Oto 5 poprawek:

1. Odinstaluj urządzenia Bluetooth

Ukryte urządzenia Bluetooth mogą uniemożliwić usunięcie innych urządzeń Bluetooth. Ustaw Menedżera urządzeń, aby wyświetlał wszystkie ukryte urządzenia, odinstaluj je i uruchom ponownie komputer. Oto przewodnik krok po kroku, jak to zrobić:

 1. Przejdź do Start> wpisz „Device Manager”> kliknij dwukrotnie pierwszy wynik
 2. Wybierz kartę Widok> kliknij Pokaż ukryte urządzeniapokaż ukryte urządzenia Bluetooth
 3. Odinstaluj urządzenia Bluetooth (kliknij je prawym przyciskiem myszy, a następnie wybierz Odinstaluj)odinstaluj sterowniki Bluetooth
 4. Uruchom ponownie komputer (wszystkie urządzenia Bluetooth pojawią się ponownie po ponownym uruchomieniu komputera) i sprawdź, czy problem nadal występuje.

Bluetooth nie działa, a urządzenia zniknęły? Oto krótki przewodnik, który pomoże Ci je znaleźć.

2. Ustaw usługi Bluetooth na automatyczne

 1.  Naciśnij jednocześnie klawisze Windows i R, aby uruchomić Uruchom
 2. Rodzaj services.msc > naciśnij Enter
 3. Sprawdź, czy usługa wsparcia Bluetooth jest włączona i ustawiona na Automatyczna
 4. Jeśli tak nie jest, wystarczy kliknąć prawym przyciskiem myszy usługę wsparcia Bluetooth i przejść do Właściwościuruchom usługi bluetooth automatycznie
 5. Użyj menu rozwijanego, aby ustawić usługi Bluetooth na Automatyczne.

3. Użyj wbudowanego narzędzia do rozwiązywania problemów

System Windows 10 jest również wyposażony we wbudowane narzędzie do rozwiązywania problemów, które pomaga rozwiązać szereg ogólnych problemów technicznych.

 1. Przejdź do Ustawienia> Rozwiązywanie problemów> wybierz Bluetooth
 2. Uruchom narzędzie do rozwiązywania problemówmogą't remove bluetooth devices windows 10
 3. Możesz także uruchomić sprzęt Narzędzie do rozwiązywania problemów z urządzeniami, znajdujące się tuż pod narzędziem do rozwiązywania problemów z Bluetooth.

Jeśli problem nadal występuje, przejdź do następnego rozwiązania. Brakuje Twojej ikony Bluetooth? Przeczytaj ten artykuł na temat systemu Windows 10, aby dowiedzieć się, jak go odzyskać.

Jeśli masz problemy z otwarciem aplikacji Ustawienia, zapoznaj się z tym przewodnikiem, aby rozwiązać problem.

Jeśli narzędzie do rozwiązywania problemów nie ładuje się poprawnie, napraw je za pomocą tego pełnego przewodnika.

4. Zaktualizuj sterowniki

Możesz zainstalować najnowsze aktualizacje sterowników na swoim komputerze, uruchamiając Menedżera urządzeń. Kliknij prawym przyciskiem myszy urządzenie Bluetooth, które chcesz zaktualizować, i wybierz „Aktualizuj sterownik”.

zaktualizuj sterownik bluetooth

Windows nie może znaleźć i pobrać nowych sterowników? Nie martw się, zapewniamy Ci ochronę.

Za pomocą usługi Windows Update można także automatycznie pobierać i instalować najnowsze aktualizacje systemu, w tym najnowsze sterowniki.

Przejdź do Ustawienia> Aktualizacja Bezpieczeństwo> kliknij przycisk „Sprawdź dostępność aktualizacji” i zainstaluj dostępne aktualizacje.

zaktualizuj Windows 10

Masz problem z aktualizacją systemu Windows 10? Sprawdź ten przewodnik, który pomoże Ci je rozwiązać w mgnieniu oka.

Polecamy również TweakBit’s Driver Updater (zatwierdzone przez Microsoft i Norton) w celu automatycznego pobierania wszystkich nieaktualnych sterowników na komputer. To świetne narzędzie, które skanuje w poszukiwaniu aktualizacji, skanując w poszukiwaniu zagrożeń. To narzędzie zapewni bezpieczeństwo systemu, ponieważ możesz ręcznie pobrać i zainstalować niewłaściwą wersję sterownika.

Zrzeczenie się: niektóre funkcje tego narzędzia nie są darmowe.

5. Wyjmij inne urządzenia bezprzewodowe z pokoju

W rzadkich przypadkach inne urządzenia bezprzewodowe lub Bluetooth mogą zakłócać działanie urządzenia Bluetooth, które próbujesz usunąć. Jeśli to możliwe, upewnij się, że w pobliżu urządzenia Bluetooth nie ma innych urządzeń bezprzewodowych, które chcesz usunąć.

6. Wyczyść rejestr

Brakujące lub uszkodzone klucze rejestru mogą uniemożliwić usunięcie urządzeń Bluetooth. Ten problem może wystąpić, jeśli oprogramowanie innych firm lub złośliwe oprogramowanie obsługuje nieprawidłowe zmiany kluczy rejestru Bluetooth.

Najprostszym sposobem naprawy rejestru jest użycie dedykowanego narzędzia, takiego jak CCleaner lub Wise Registry Cleaner. Nie zapomnij najpierw wykonać kopii zapasowej rejestru na wypadek, gdyby coś poszło nie tak.

 • Pobierz CCleaner
 • Pobierz Wise Registry Cleaner

Możesz także użyć narzędzia do sprawdzania plików systemowych firmy Microsoft, aby sprawdzić uszkodzenie plików systemowych. Narzędzie weryfikuje integralność wszystkich chronionych plików systemowych i naprawia pliki z problemami, jeśli to możliwe. Oto jak uruchomić skanowanie SFC:

1. Przejdź do Start> wpisz cmd > kliknij prawym przyciskiem myszy Wiersz polecenia> wybierz Uruchom jako administrator

2. Teraz wpisz sfc / scannow Komenda

3. Poczekaj na zakończenie procesu skanowania, a następnie uruchom ponownie komputer. Wszystkie uszkodzone pliki zostaną zastąpione przy ponownym uruchomieniu. Spróbuj ponownie usunąć urządzenie, aby sprawdzić, czy ta metoda rozwiązała problem.

Jeśli polecenie scannow zatrzyma się przed zakończeniem procesu, a skanowanie zostanie przerwane, zapoznaj się z tym przydatnym przewodnikiem, aby rozwiązać problem.

Jeśli masz problemy z dostępem do wiersza polecenia jako administrator, lepiej zapoznaj się z tym przewodnikiem.

Mamy nadzieję, że te szybkie rozwiązania pomogły ci rozwiązać ten irytujący problem z Bluetooth. Aby uzyskać więcej sugestii lub pytań, sięgnij do sekcji komentarzy poniżej.

Link do głównej publikacji