Instalacja systemu Windows 10 nie zawsze jest prosta i czasami mogą wystąpić pewne problemy. Jednym z najbardziej problematycznych problemów jest to, że Windows nie może zostać zainstalowany na tym błędzie dysku, więc zobaczmy, jak to naprawić.
Jak mogę naprawić system Windows 10 nie może zostać zainstalowany na tym błędzie dysku? Najpierw musisz określić, na jakim dysku twardym i partycji chcesz zainstalować system Windows 10. W większości przypadków błąd jest spowodowany niezgodnością sprzętu. Następnie sprawdź urządzenie SATA lub użyj narzędzia diskpart.
Aby uzyskać pełne instrukcje, sprawdź poniższy przewodnik.
Systemu Windows 10 nie można zainstalować na tych odmianach dysku:
- System Windows 10 nie może zostać zainstalowany na tym dysku
- Windows 10 nie może zostać zainstalowany na partycjach GPT
- System Windows 10 nie może zostać zainstalowany na partycjach MBR
- Sprzęt komputerowy może nie obsługiwać uruchamiania
- System Windows 10 nie może zostać zainstalowany na dysku SSD
- Partycja zawiera jeden lub więcej woluminów dynamicznych
Pierwszy przypadek — systemu Windows 10 nie można zainstalować na tym dysku
Rozwiązanie 1 — Upewnij się, że nie są podłączone żadne dodatkowe dyski twarde
Czasami dodatkowy dysk twardy lub urządzenia pamięci masowej mogą powodować pojawienie się tego błędu, dlatego musisz odłączyć wszystkie dyski twarde oprócz tego, którego będziesz używać do instalacji systemu Windows 10.
Użytkownicy zgłaszali również, że czasami dyski flash USB lub karty SD mogą zakłócać instalację systemu Windows 10, więc pamiętaj, aby usunąć je wszystkie. W razie potrzeby spróbuj zainstalować system Windows 10 z dysku DVD.
Rozwiązanie 2 — Sprawdź swoje urządzenie SATA
Według użytkowników ten błąd może pojawić się, jeśli główny dysk twardy jest podłączony do portu eSATA, więc pamiętaj, aby podłączyć go do innego portu. Ponadto upewnij się, że kontroler SATA jest ustawiony na tryb AHCI lub RAID.
Jeśli masz napęd CD, DVD lub Blu-ray podłączony do portu eSATA lub SATA 3, pamiętaj o ich odłączeniu i podłączeniu do kontrolera SATA 2. Nie należy również używać obudowy z dyskiem twardym SATA 3 podłączonym do kontrolera SATA 3.
Drugi przypadek — systemu Windows 10 nie można zainstalować na partycjach GPT
Rozwiązanie 1 — Użyj narzędzia diskpart
Zanim zaczniemy, musimy wspomnieć, że ten proces usunie wszystkie pliki z dysku twardego, więc używaj go tylko wtedy, gdy nie masz żadnych ważnych plików na dysku twardym lub jeśli komputer jest nowy i instalujesz system Windows 10 po raz pierwszy.
Użytkownicy zgłaszali ten błąd podczas próby wybrania partycji dysku twardego do zainstalowania systemu Windows 10 i zgodnie z nimi nie mogą wybrać żadnej partycji.
Aby naprawić ten błąd, musisz uruchomić narzędzie diskpart i wyczyścić dysk twardy. Aby to zrobić, wykonaj następujące kroki:
- Podczas instalacji systemu Windows 10 naciśnij Shift + F10 skrót klawiaturowy, aby otworzyć Wiersz polecenia.
- Po otwarciu wiersza polecenia wprowadź diskpart i naciśnij Wchodzić.
- Teraz wejdź lista dysku i naciśnij Wchodzić.
- Pojawi się lista wszystkich dostępnych dysków twardych. Musisz wybrać dysk twardy, na którym chcesz zainstalować system Windows 10. Zwykle byłby to Dysk 0, ale w Twoim przypadku może być inaczej. W naszym przykładzie użyjemy Dysk 0, ale pamiętaj, aby wybrać odpowiedni dysk na swoim komputerze. Wprowadź wybierz dysk 0 i naciśnij Wchodzić.
- Wchodzić czysty i naciśnij Wchodzić.
- Opcjonalnie: Użyj konwersja gtp lub konwersja mbr polecenie, aby przekonwertować dysk na żądany typ.
- Wchodzić wyjście i naciśnij Wchodzić.
- Zamknij wiersz polecenia i spróbuj ponownie zainstalować system Windows 10.
Po raz kolejny musimy wspomnieć, że polecenie clean usunie wszystkie pliki i partycje z wybranego dysku twardego, dlatego pamiętaj o utworzeniu kopii zapasowej ważnych plików lub skorzystaj z tego rozwiązania, jeśli masz nowy komputer, na którym nie ma żadnych ważnych plików.
Rozwiązanie 2 — Użyj starszego trybu BIOS
Jeśli pojawia się ten błąd, możesz zainstalować system Windows 10 przy użyciu starszego trybu BIOS. Korzystając ze starszego trybu BIOS zachowasz wszystkie swoje pliki, więc korzystanie z niego powinno być całkowicie bezpieczne. Aby użyć starszego systemu BIOS, wykonaj następujące kroki:
- Podczas uruchamiania komputera naciśnij odpowiedni klawisz, aby otworzyć menu rozruchu. Zazwyczaj ten klucz jest ustawiony na Esc, F2, F9 lub F12, ale może się różnić w zależności od płyty głównej.
- Po otwarciu menu rozruchu będziesz mógł wybierać spośród kilku różnych urządzeń. Zakładamy, że próbujesz zainstalować system Windows 10 z dysku flash USB. Wybierz BIOS USB Drive opcję i naciśnij Wchodzić i będziesz uruchamiać system z tego dysku flash przy użyciu starszego trybu BIOS.
- Kontynuuj instalację i zainstaluj system Windows 10.
Rozwiązanie 3 — Użyj Rufus, aby utworzyć rozruchowy dysk flash USB
Czasami ten błąd może się pojawić, jeśli używasz narzędzia Media Creation Tool do utworzenia rozruchowego dysku flash USB.
Według użytkowników narzędzie Media Creation Tool tworzy dysk flash USB, który nie obsługuje zapisywania na partycjach GPT, więc jeśli masz dysk MBR, nie będziesz mógł używać tego dysku flash USB do instalacji systemu Windows 10.
Na szczęście istnieje wiele świetnych narzędzi innych firm, które mogą utworzyć rozruchowy dysk flash dla Ciebie. Na przykład możesz użyć pliku ISO Rufusa i systemu Windows 10 do utworzenia nośnika instalacyjnego USB i powinieneś być w stanie bez problemu korzystać z tego nośnika w napędach MBR.
Trzeci przypadek — systemu Windows 10 nie można zainstalować na partycjach MBR
Podobnie jak w poprzednim przypadku, możesz rozwiązać problem z partycjami MBR, czyszcząc dysk twardy, ale to rozwiązanie prawdopodobnie nie jest najlepsze, ponieważ spowoduje usunięcie wszystkich partycji i plików z komputera.
Na szczęście istnieje kilka różnych rozwiązań, które możesz wypróbować.
Rozwiązanie 1 — Wyłącz źródła rozruchowe EFI
Według użytkowników możesz rozwiązać ten problem bez usuwania plików, po prostu wyłączając Źródła rozruchowe EFI w systemie BIOS. Aby to zrobić, wykonaj następujące kroki:
- Podczas uruchamiania komputera naciśnij odpowiedni klawisz, aby przejść do systemu BIOS. Zwykle tak jest DEL lub F2, ale może być inaczej na twoim komputerze.
- Po wejściu do BIOS-u musisz go zlokalizować Kolejność rozruchu sekcji i wyłącz Źródła rozruchowe EFI.
- Zapisz zmiany i uruchom ponownie.
Po wyłączeniu źródeł rozruchowych EFI powinieneś być w stanie zainstalować system Windows 10 bez żadnych problemów. Jeśli instalacja systemu Windows 10 zakończy się powodzeniem, musisz wrócić do systemu BIOS i włączyć źródła rozruchowe EFI.
Rozwiązanie 2 — Usuń partycję i sformatuj ją ponownie
To rozwiązanie może nie być najlepsze, ponieważ stracisz ważne pliki, więc używaj go tylko wtedy, gdy masz kopię zapasową wszystkich ważnych plików.
Aby usunąć partycję, po prostu wybierz Usunąć opcję podczas instalacji i kliknij Nowy przycisk, aby utworzyć nową partycję. Sformatuj nową partycję i powinieneś być w stanie zainstalować system Windows 10 bez problemów.
Rozwiązanie 3 — Użyj napędu DVD
Jeśli masz ten problem, powinieneś być w stanie go obejść, używając napędu DVD do zainstalowania systemu Windows 10. Podczas instalacji systemu Windows 10 z dysku DVD użytkownicy sugerują użycie opcji ODD zamiast EFI.
Ponadto możesz spróbować użyć zewnętrznego napędu DVD, aby rozwiązać ten problem.
Rozwiązanie 4 — Wyłącz rozruch UEFI
Nowsze płyty główne obsługują opcję rozruchu UEFI, ale czasami uruchomienie UEFI może spowodować, że Windows nie może zostać zainstalowany na tym błędzie dysku. Aby to naprawić, musisz wejść do BIOS-u i włączyć opcję Starszego rozruchu.
Aby uzyskać więcej informacji o tym, jak wejść do BIOS-u i jak korzystać z Legacy Boot, zalecamy sprawdzenie instrukcji płyty głównej.
Niektóre płyty główne obsługują zarówno UEFI, jak i starsze bootowanie, więc możesz używać obu trybów bez konieczności wyłączania czegokolwiek. W niektórych sytuacjach możesz nawet rozwiązać ten problem, wyłączając starsze uruchamianie i używając zamiast tego UEFI.
Rozwiązanie 5 — Użyj diskpart, aby usunąć problematyczną partycję
Niektórzy użytkownicy sugerują użycie diskpart do usunięcia problematycznej partycji i aby to zrobić, wykonaj następujące kroki:
- otwarty Wiersz polecenia. Jeśli próbujesz zainstalować system Windows 10, możesz użyć Shift + F10 skrót, aby uruchomić wiersz polecenia.
- Wchodzić diskpart i lista dysku polecenia.
- Wybierz dysk, którego chcesz użyć. Wprowadź wybierz dysk #. Zastąp # odpowiednim numerem reprezentującym określony dysk.
- Wchodzić lista partycji.
- Znajdź partycję, którą chcesz usunąć, i wejdź wybierz partycję #. Zastąp # odpowiednim numerem reprezentującym partycję.
- W końcu, wpisz usuń przegroda.
- Następnie spróbuj ponownie zainstalować system Windows 10.
Rozwiązanie 6 — Poczekaj, aż ponownie pojawi się komunikat Naciśnij dowolny klawisz, aby uruchomić komputer z dysku
Wiele płyt głównych obsługuje zarówno rozruch UEFI, jak i starsze uruchamianie, a niektóre płyty główne najpierw uruchomią rozruch UEFI. Jeśli zobaczysz komunikat Naciśnij dowolny klawisz, aby uruchomić komputer z dysku, nie naciskaj niczego.
Jeśli na płycie głównej jest włączony interfejs UEFI i starszy rozruch, ten sam komunikat pojawi się ponownie. Kiedy Naciśnij dowolny klawisz, aby uruchomić komputer z dysku pojawia się komunikat po raz drugi, naciśnij dowolny klawisz, aby uruchomić komputer z wyznaczonego urządzenia.
Rozwiązanie 7 — Użyj dysku flash USB 2.0
Użytkownicy zgłosili, że dyski flash USB 3.0 nie dają im opcji wyboru rozruchu MBR lub Legacy podczas wybierania urządzenia rozruchowego, ale możesz rozwiązać ten problem, używając dysku flash USB 2.0.
Czwarty przypadek — sprzęt komputerowy może nie obsługiwać uruchamiania
Rozwiązanie 1 — Usuń wszystkie partycje i przekonwertuj dysk twardy na GPT
Aby naprawić ten błąd, może być konieczne usunięcie wszystkich partycji. Ta procedura spowoduje usunięcie wszystkich plików, dlatego zalecamy utworzenie kopii zapasowej przed rozpoczęciem.
Jeśli twój dysk twardy jest większy niż 2 TB, musisz go przekonwertować na GPT. Aby to zrobić, użyj narzędzia diskpart, aby wyczyścić dysk twardy, a następnie przekonwertować go na GPT.
Aby uzyskać więcej instrukcji, jak to zrobić, sprawdź niektóre z poprzednich rozwiązań.
Rozwiązanie 2 — Sformatuj dysk twardy z systemu Linux
Jeśli nie chcesz używać wiersza polecenia do rozwiązania tego problemu, możesz uruchomić komputer z dysku CD Live Linux. Po uruchomieniu systemu Linux zlokalizuj odpowiednie narzędzie do zarządzania dyskami i sformatuj je na dysku FAT32.
Pamiętaj, aby użyć wolnej metody, aby całkowicie wyczyścić dysk twardy. Ta procedura usunie wszystkie pliki z dysku twardego, więc należy wykonać ich kopię zapasową.
Po sformatowaniu dysku twardego spróbuj ponownie zainstalować system Windows 10.
Rozwiązanie 3 — Wyłącz niepotrzebne urządzenia rozruchowe w systemie BIOS
Jeśli masz wiele dysków twardych, dysków flash USB lub DVD w komputerze, możesz chcieć je wyłączyć w systemie BIOS. Wszystkie te dyski mogą zakłócać instalację systemu Windows 10, więc należy je wyłączyć z systemu BIOS i spróbować ponownie zainstalować system Windows 10.
Aby uzyskać więcej informacji na temat wyłączania urządzeń rozruchowych, sprawdź instrukcję płyty głównej.
Rozwiązanie 4 — Podłącz dysk twardy do portu Intel SATA 3 zamiast portu Marvell
Tego rodzaju problemy mogą czasami pojawiać się, jeśli dysk twardy nie jest podłączony do portu Intel SATA 3, więc pamiętaj, aby podłączyć go do portu Intel SATA 3 na komputerze.
Ponadto ustaw kontroler Intel SATA 3 w tryb AHCI i włącz opcję SMART. Obie te opcje można włączyć w systemie BIOS.
Rozwiązanie 5 — Podłącz dysk twardy i napęd optyczny do odpowiednich portów SATA
Niektóre płyty główne wymagają podłączenia dysku twardego i napędu optycznego do odpowiednich portów. Użytkownicy zgłosili, że po podłączeniu dysku twardego i napędu optycznego do portów SATA 5 i SATA 6 na płycie głównej problem został rozwiązany.
Aby uzyskać więcej informacji na temat portów SATA, których powinieneś używać, zdecydowanie zalecamy sprawdzenie instrukcji płyty głównej.
Rozwiązanie 6 — Usuń nośnik instalacyjny USB po pierwszym uruchomieniu
Niewielu użytkowników zgłosiło, że można uniknąć tego problemu, po prostu usuwając nośnik instalacyjny USB. Zdaniem użytkowników należy usunąć nośnik instalacyjny, zanim komputer uruchomi się ponownie podczas procesu instalacji.
Po usunięciu nośnika USB instalacja powinna być kontynuowana bez żadnych problemów. Ponadto upewnij się, że nie masz żadnych dodatkowych napędów USB ani urządzeń podłączonych do komputera.
Nie wiemy, czy to rozwiązanie działa, ale kilku użytkowników zgłosiło, że rozwiązało to dla nich problem, więc spróbuj.
Rozwiązanie 7 — Sprawdź, czy twój dysk twardy nie znajduje się na liście urządzeń rozruchowych
Nie będzie można zainstalować systemu Windows 10, chyba że dysk twardy znajduje się na liście rozruchowej. Jeśli zmieniłeś kolejność rozruchu, być może przypadkowo usunąłeś dysk twardy z listy rozruchowej, powodując ten problem.
Możesz rozwiązać ten problem, po prostu wchodząc do BIOS-u i sprawdzając, czy dysk twardy jest dostępny na liście rozruchowej.
Niewielu użytkowników zgłosiło, że ich dysk twardy miał wykrzyknik przed nim w menu Opcje rozruchu, co oznacza, że dysk twardy jest wyłączony.
Zgodnie z nimi, możesz ponownie włączyć dysk twardy za pomocą Ctrl + 1 skrót. Należy pamiętać, że różne wersje systemu BIOS mogą używać różnych skrótów, dlatego szczegółowe instrukcje można znaleźć w instrukcji obsługi płyty głównej.
Rozwiązanie 8 — Wyłącz uruchamianie urządzenia zewnętrznego
Niewielu użytkowników zgłosiło, że możesz rozwiązać ten problem na urządzeniach Sony Vaio, wyłączając rozruch urządzenia zewnętrznego. Według nich urządzenie znajduje więcej niż jedną opcję rozruchu z systemu BIOS, ale można to naprawić, wykonując następujące kroki:
- otwarty Ustawienia BIOS. Powinieneś być w stanie to zrobić, naciskając Wspierać przycisk na laptopie.
- Iść do Uruchamianie urządzenia zewnętrznego ustawienia i wyłączyć ta opcja.
- Zapisz zmiany i spróbuj ponownie zainstalować system Windows 10.
Rozwiązanie 9 — Wyłącz Intel Boot Security
Jeśli urządzenie obsługuje funkcję Intel Boot Security, należy wyłączyć ją z systemu BIOS. Użytkownicy zgłaszali, że funkcja Intel Boot Security może zakłócać instalację systemu Windows 10, dlatego należy wyłączyć tę opcję w systemie BIOS.
Po wyłączeniu Boot Security Windows 10 powinien zostać zainstalowany bez problemów.
Rozwiązanie 10 — Wyłącz tryb AHCI
Korzystanie z trybu AHCI zwykle zapewnia lepszą wydajność, ale czasami może to uniemożliwić prawidłową instalację systemu Windows 10.
Niewielu użytkowników zgłosiło, że możesz rozwiązać ten problem, wyłączając tryb AHCI w systemie BIOS, więc spróbuj tego.
Rozwiązanie 11 — Odłącz kabel Ethernet
Wielu użytkowników zgłosiło, że naprawili ten problem, po prostu odłączając kabel Ethernet. Nie wiemy, dlaczego kabel Ethernet spowodował ten problem, ale jeśli tak się dzieje Sprzęt komputerowy może nie obsługiwać błędu uruchamiania, wypróbuj to rozwiązanie.
Rozwiązanie 12 — Ustaw poprawnie kolejność rozruchu
Niewielu użytkowników zgłosiło ten błąd, wybierając dysk USB jako urządzenie rozruchowe. Według nich jedynym sposobem na rozwiązanie tego problemu było przejście do systemu BIOS i ustawienie napędu flash USB jako pierwszego urządzenia rozruchowego.
Z jakiegoś dziwnego powodu opcja szybkiego uruchamiania nie działała dla nich, ale po zmianie kolejności rozruchu w systemie BIOS problem został rozwiązany.
Rozwiązanie 13 — Ustaw partycję na aktywną
Ten błąd może czasem wystąpić, jeśli partycja instalacyjna nie jest ustawiona jako aktywna. Aby rozwiązać ten problem, musisz użyć narzędzia diskpart i ustawić partycję jako aktywną.
Należy pamiętać, że użycie narzędzia diskpart może prowadzić do utraty plików, dlatego zalecamy wykonanie kopii zapasowej ważnych plików.
- Początek Wiersz polecenia. Jeśli próbujesz zainstalować system Windows 10, możesz uruchomić wiersz polecenia, naciskając Shift + F10.
- Po otwarciu wiersza polecenia wprowadź diskpart i naciśnij Wchodzić.
- Jeśli masz dwa lub więcej dysków twardych, wprowadź lista dysku Komenda. Znajdź dysk twardy, którego chcesz użyć do zainstalowania systemu Windows 10.
- Wprowadź wybierz dysk nr. Zamień # na odpowiednią liczbę. Jeśli masz tylko jeden dysk twardy dysk 0.
- Teraz wejdź lista partycji.
- Znajdź żądaną partycję i wejdź wybierz partycję #. Zamień # na odpowiednią liczbę.
- Wchodzić aktywny.
- Zamknij wiersz polecenia i spróbuj ponownie zainstalować system Windows 10.
Piąty przypadek — systemu Windows 10 nie można zainstalować na dysku SSD
Rozwiązanie 1 — Upewnij się, że dysk SSD jest czysty
Według użytkowników problemy z instalacją systemu Windows 10 mogą wystąpić, jeśli dysk SSD nie jest czysty. Aby rozwiązać ten problem, usuń wszystkie partycje i pliki z dysku SSD i spróbuj ponownie zainstalować system Windows 10.
Ponadto upewnij się, że AHCI jest włączony.
Rozwiązanie 2 — Spróbuj uruchomić system spoza UEFI
Niewielu użytkowników zgłosiło, że można rozwiązać ten problem po prostu przy użyciu rozruchu spoza UEFI. Istnieją również raporty, że możesz rozwiązać ten problem, wyłączając rozruch UEFI.
Omówiliśmy już, jak wyłączyć UEFI w jednym z naszych poprzednich rozwiązań, więc koniecznie sprawdź to.
Rozwiązanie 3 — Odłącz inny dysk SSD
Jeśli masz dwa lub więcej dysków SSD w komputerze, możesz napotkać ten błąd. Jednym z najprostszych rozwiązań jest odłączenie wszystkich innych dysków SSD i sprawdzenie, czy to rozwiąże problem.
Ponadto pamiętaj, aby odłączyć wszelkie urządzenia pamięci od komputera.
Rozwiązanie 4 — Użyj portu SATA 2
Użytkownicy zgłosili, że ten problem może wystąpić, jeśli karta rozszerzeń SATA 3 jest uszkodzona, dlatego zamiast tego możesz spróbować użyć portu SATA 2.
Według użytkowników, że byli w stanie zainstalować system Windows 10 po podłączeniu dysku SSD do portu SATA 2, więc spróbuj tego.
Rozwiązanie 5 — Podłącz napęd DVD do płyty głównej
Wygląda na to, że ten problem pojawia się po podłączeniu zarówno dysku SSD, jak i DVD do kontrolera. Jednym z najprostszych rozwiązań jest odłączenie napędu DVD i podłączenie go do płyty głównej, utrzymując jednocześnie dysk SSD podłączony do kontrolera.
Po wykonaniu tej czynności system Windows 10 powinien zainstalować się bez żadnych problemów.
Rozwiązanie 6 — Usuń konfigurację RAID
Użytkownicy zgłaszali ten problem podczas korzystania z RAID i zgodnie z nimi usunięcie konfiguracji RAID z systemu BIOS rozwiązało ten problem. Po usunięciu RAID utwórz go ponownie, uruchom go i powinieneś móc zainstalować system Windows 10.
Rozwiązanie 7 — Upewnij się, że dysk flash USB i dysk SSD nie pasują do siebie
Jest to bardzo mało prawdopodobny problem, ale użytkownicy zgłosili, że instalacja systemu Windows 10 może się nie powieść, jeśli próbujesz zainstalować go za pomocą dysku flash USB.
Użytkownicy zgłaszali, że mieli problemy z dyskiem flash Corsair USB i dyskiem SSD, ale po wymianie dysku flash Corsair na inną markę problem został rozwiązany.
Szósty przypadek — partycja zawiera jeden lub więcej woluminów dynamicznych
Rozwiązanie — Konwertuj dysk dynamiczny na dysk podstawowy
Jednym ze sposobów naprawienia tego błędu jest użycie narzędzia diskpart. Za pomocą tego narzędzia wszystkie twoje pliki i partycje z wybranego dysku zostaną usunięte, dlatego zalecamy wykonanie kopii zapasowej ważnych plików przed rozpoczęciem.
Aby utworzyć dysk podstawowy, uruchom wiersz polecenia i naciśnij klawisz Enter diskpart. Po uruchomieniu programu diskpart wykonaj następujące kroki:
- Wchodzić lista dysku. Znajdź dysk, który chcesz przekonwertować.
- Wchodzić wybierz dysk #. Zastąp # odpowiednim numerem.
- Wchodzić jasny.
- Teraz wejdź konwersja podstawowego.
- Zamknij wiersz polecenia i spróbuj ponownie zainstalować system Windows 10.
Według użytkowników możesz używać narzędzi innych firm, takich jak Kreator partycji, aby przekonwertować dysk dynamiczny na podstawowy bez utraty żadnych plików.
Uruchom Kreatora partycji z Windows lub uruchom Kreatora partycji z napędu flash USB, kliknij prawym przyciskiem myszy Dysk i wybierz Konwertuj dysk dynamiczny na dysk podstawowy.
Kliknij Zastosować przycisk i uruchom ponownie komputer, jeśli zostaniesz o to poproszony. Mimo że użycie Kreatora partycji nie powinno usuwać plików, zdecydowanie zalecamy ich utworzenie na wszelki wypadek.
Po przekonwertowaniu dysku na podstawowy spróbuj ponownie zainstalować system Windows 10.
Nie można zainstalować systemu Windows na tym dysku błąd może być dużym problemem i uniemożliwić instalację systemu Windows 10, ale powinieneś być w stanie rozwiązać ten problem za pomocą jednego z naszych rozwiązań.
Jeśli znalazłeś inny sposób rozwiązania tego błędu lub masz inne pytanie, podziel się nimi w sekcji komentarzy poniżej.