Sterownik Intel AC 7260 Wi-Fi blokuje twoje połączenie internetowe? Napraw to teraz

Jeśli masz problemy techniczne z powodu Sterownik Intel Wireless AC 7260 problemy, takie jak niska prędkość, wahania sieci, brak połączenia Wi-Fi i ogólne problemy z siecią bezprzewodową, to ten post jest dla Ciebie.

Użytkownicy systemu Windows 7 lub 8 wydają się mieć mniejszy udział w problemach ze sterownikiem Intel Wireless 7260 AC do czasu uaktualnienia do systemu Windows 10. Jednak użytkownicy systemu Windows 10 wydają się mieć największe problemy z siecią bezprzewodową ze względu na sterownik Wi-Fi Intel 7260. Granie w gry online, takie jak Counter Strike, może często przerodzić się w koszmar ze względu na trudności związane z połączeniem z Internetem.

Jednak zidentyfikowaliśmy problemy i opracowaliśmy rozwiązania, które naprawią każdy błąd sterownika Intel Wireless 7260 AC. Poniższa lista zawiera najczęstsze problemy związane ze sterownikiem Intel Wireless AC 7260.

 • Problemy z Wi-Fi sterownika Intel Wireless AC 7260: pokażemy Ci, jak szybko nawiązać połączenie Wi-Fi.
 • Niska prędkość / ograniczone połączenie sterownika Intel Wireless AC 7260: jeśli twoje połączenie internetowe jest bardzo wolne, istnieje kilka sposobów obejścia tego problemu.
 • Sterownik Intel Wireless AC 7260 nie łączy się.
 • Rozłączanie sterownika karty Intel Wireless AC 7260: Mamy również rozwiązanie tego problemu.

Jak naprawić problemy ze sterownikiem Intel Wireless AC 7260

Sterownik Intel Wireless 7260 AC Problemy z Wi-Fi

Wielu użytkowników systemu Windows korzystających z HP, Dell, a nawet Toshibalaptops ma w swoich laptopach kartę sterownika Intel Wireless AC 7260. Użytkownicy systemu Windows skarżyli się na niemożność nawiązania połączenia Wi-Fi, co może wynikać z problemów z funkcją Power Save Polling (PSP) z punktami dostępu.

Innym powodem problemu z Wi-Fi jest funkcja trybu PSP, która została zaprojektowana w celu zwiększenia żywotności baterii laptopów i notebooków. Według firmy Intel, jeśli router Wi-Fi nie obsługuje funkcji odpytywania oszczędzania energii (PSP), może nie być w stanie nawiązać połączenia Wi-Fi, między innymi problemami z Wi-Fi. Problemy te są oczywiste, gdy komputer jest zasilany z baterii. Jednak znaleźliśmy odpowiednie rozwiązanie, aby rozwiązać problemy z Wi-Fi sterownika Intel Wireless 7260 AC.

 • Włącz ciągły tryb Aware (CAM)

  Ta metoda polega na ustawieniu adaptera Wi-Fi komputera na tryb Continuous Aware Mode (CAM). Spowodowałoby to wyłączenie funkcji PSP. Możesz włączyć funkcję CAM, korzystając z następujących metod:

  Aplet panelu sterowania siecią (NCPA)

  Wykonaj następujące kroki Włącz ciągły tryb Aware za pomocą apletu Network Control Panel (NCPA)

  1. Z menu Start wpisz „Panel sterowania” i naciśnij klawisz „Enter”.Problemy ze sterownikiem Intel Wireless 7260 AC
  2. W tym miejscu kliknij dwukrotnie menu „Połączenia sieciowe”.
  3. Kliknij prawym przyciskiem myszy opcję połączenia bezprzewodowego i kliknij „Właściwości”.
  4. Dlatego kliknij „Konfiguruj”.Problemy ze sterownikiem Intel Wireless 7260 AC
  5. Kliknij kartę Zaawansowane.
  6. W systemie Windows XP: kliknij ustawienie Zarządzanie energią, usuń zaznaczenie pola wyboru Domyślne / Auto i przesuń suwak do opcji Najwyższa / maksymalna wydajność.
  7. W systemie Windows 7 lub 8, 10: Wybierz Moc przesyłania, zmień wartość na 5, która jest najwyższa.

  Uwaga: powyższa procedura rozwiązuje problemy z Wi-Fi sterownika AC Wireless 7260 AC dla następujących modeli adapterów Intel Wireless:

  Intel Centrino Advanced-N + WiMAX 6250Intel Centrino Wireless-N 2230
  Intel Centrino Advanced-N 6200Intel Dual Band Wireless-AC 3160
  Intel Centrino Advanced-N 6205Intel Dual Band Wireless-AC 7260
  Intel Centrino Advanced-N 6205 na komputery stacjonarneIntel Dual Band Wireless-AC 7260 dla komputerów stacjonarnych
  Intel Centrino Advanced-N 6230Intel Dual Band Wireless-N 7260
  Intel Centrino Advanced-N 6235Połączenie sieciowe Intel PRO / Wireless 2200BG
  Intel Centrino Ultimate-N 6300Połączenie sieciowe Intel PRO / Wireless 2915ABG
  Intel Centrino Wireless-N + WiMAX 6150Połączenie sieciowe Intel PRO / Wireless 3945ABG
  Intel Centrino Wireless-N 100Oprogramowanie Intel PROSet / Wireless
  Intel Centrino Wireless-N 1000Intel Wi-Fi Link 1000
  Intel Centrino Wireless-N 1030Produkty Intel Wi-Fi Link 5300 i Intel Wi-Fi Link 5100
  Intel Centrino Wireless-N 130Produkty Intel WiMAX / Wi-Fi Link 5350 i Intel WiMAX / Wi-Fi Link 5150
  Intel Centrino Wireless-N 2200Bezprzewodowe łącze Wi-Fi Intel 4965AGN
  Intel Centrino Wireless-N 2200 dla komputerów stacjonarnychIntel Wireless-N 7260
  • Czytaj także: Poprawka: problem z kartą bezprzewodową lub punktem dostępu w systemie Windows 10

  Narzędzie do połączeń Wi-Fi Intel PROSet / Wireless

  Możesz włączyć tryb ciągłego Aware za pomocą narzędzia Intel PROSet / Wireless Wi-Fi Connection Utility, aby rozwiązać problemy z Wi-Fi sterownika AC Wireless 7260 AC, wykonując następujące kroki:

  1. Uruchom narzędzie do połączeń Intel PROSet / Wireless Wi-Fi
  2. Kliknij menu „Zaawansowane”, a następnie „Ustawienia adaptera” i przejdź do karty Zaawansowane.Problemy ze sterownikiem Intel Wireless 7260 AC
  3. W systemie Windows XP: wybierz opcję Zarządzanie energią, usuń zaznaczenie opcji Domyślne / Auto i przesuń suwak do opcji Najwyższa / maksymalna wydajność.
  4. Windows 7 lub 8 lub 10: Wybierz Moc transmisji, zmień wartość na 5, która jest najwyższą wartością.

  Uwaga: Włączenie funkcji CAM może utrudnić działanie funkcji Bluetooth w niektórych modelach. Jednak włączenie funkcji CAM rozwiązuje problemy z Wi-Fi w sterowniku Intel Wireless AC 7260.

  Inną alternatywą dla tych metod jest aktualizacja oprogramowania układowego karty sterownika Intel Wireless AC 7260 od producenta lub zakup najnowszej wersji i zlecenie jej wymiany przez inżyniera komputerowego.

  Niska prędkość / ograniczone połączenie sterownika Intel Wireless AC 7260

  Karta sterownika Intel Wireless AC 7260 jest przeznaczona głównie do połączeń AC 5 GHz. Ale wielu producentów laptopów ma w swoich laptopach sterownik Intel Wireless 7260 AC, taki jak Dell, HP i Toshiba.

  Karta Intel jest ogólnie wolna w niektórych modelach laptopów, aw przypadkach, w których istnieje chwilowe połączenie bezprzewodowe z Internetem, występują poważne przypadki ograniczonego połączenia lub Internet bardzo wolno ładuje strony.

  Aby rozwiązać problem niskiej prędkości / ograniczonego połączenia Intel Wireless AC 7260 AC, wykonaj następujące kroki:

  1. Pobierz oprogramowanie Intel PROSet / Wireless Wi-Fi lub najnowszy sterownik Intel Wireless 7260 AC od ich firmy Intel oficjalna strona tutaj. Lub pobierz najnowszy sterownik Intel Wireless 7260 AC ze strony producenta laptopa / komputera PC, aby pobrać oficjalne pliki.Problemy ze sterownikiem Intel Wireless 7260 AC
  2. Zainstaluj sterownik Intel Wireless. Jeśli program Intel PROSet został wcześniej zainstalowany na komputerze, zainstaluj tylko wersję sterownika.

  Skonfiguruj sterownik Intel Wireless 7260 AC dla komputerów z systemem Windows 7, 8 i 10, wykonując następujące czynności:

  Krok 1: Kliknij prawym przyciskiem myszy ikonę Wireless na pulpicie i wybierz „Otwórz Centrum sieci i udostępniania”.

  Krok 2: Kliknij „Zmień ustawienia adaptera”.

  Krok 3: Tutaj kliknij prawym przyciskiem myszy menu połączenia bezprzewodowego i wybierz Właściwości.Problemy ze sterownikiem Intel Wireless 7260 AC

  Krok 4: Następnie kliknij „Konfiguruj”.Problemy ze sterownikiem Intel Wireless 7260 AC

  Krok 5: Po uruchomieniu Właściwości karty sieciowej wybierz kartę „Zaawansowane” i zmodyfikuj ustawienia za pomocą:Problemy ze sterownikiem Intel Wireless 7260 AC

  1. 11-kanałowa szerokość TYLKO dla połączeń 2,4 Ghz do 20 MHz TYLKO (Domyślnie jest to Auto)
  2. Preferowane pasmo 2,4 Ghz (Domyślnie jest to Auto)
  3. Agresywność w roamingu 1. Najniższa (wartość domyślna to 3. Średnia)
  4. Tryb bezprzewodowy 802.11b / g (Domyślnie jest to 802.11a / b / g)
  5. Ustaw tryb HT na tryb VHT

  Krok 6: W związku z tym zaloguj się do ustawień routera, wyłącz ustawienia P2P i włącz CAM.

  Krok 7: Na koniec otwórz „Ustawienia sieci bezprzewodowej” i wyłącz automatyczne łączenie się z bezprzewodowymi punktami dostępowymi.

  Uwaga: Musisz wyłączyć Bluetooth, jeśli nie korzystasz z żadnego urządzenia Bluetooth w ustawieniach Windows 10. Musisz także wyłączyć „Game DVR”, jeśli grasz na konsoli Xbox lub w dowolnej aplikacji wymagającej połączenia bezprzewodowego z poziomu ustawień „gry”. Sprawdź nasz przewodnik krok po kroku, jak wyłączyć Game DVR.

  Ta metoda powinna pomóc rozwiązać problem niskiej prędkości / ograniczonego połączenia sterownika Intel Wireless AC 7260.

  Sterownik Intel Wireless AC 7260 nie łączy się

  Niektórzy właściciele komputerów z systemem Windows ze sterownikiem Intel Wireless AC 7260 zauważyli, że karta bezprzewodowa kiedyś działała dobrze, ale później nie byli w stanie połączyć się z Internetem; jest to najczęściej spotykane w przypadku właścicieli komputerów z systemem Windows 10. Sterownik Intel Wireless 7260 AC może być w stanie ustanowić połączenie internetowe w jednym miejscu, ale nie w innym miejscu. Ogólny sterownik Intel Wireless 7260 AC nie może się połączyć, można rozwiązać, uruchamiając funkcję narzędzia do rozwiązywania problemów z kartą sieciową.

  Uruchom narzędzie do rozwiązywania problemów z kartą sieciową

  Narzędzie do rozwiązywania problemów z kartami sieciowymi to zautomatyzowane wbudowane narzędzie w systemie Windows 10, które wyszukuje i rozwiązuje typowe problemy z ustawieniami karty sieciowej na komputerze. Sprawdza również, czy sterowniki karty sieciowej są aktualne. Sprawdza kartę sieciową, aby zgłosić błędy lub wykryte problemy. Wykonaj następujące kroki, aby uruchomić narzędzie do rozwiązywania problemów:

  1. Przede wszystkim naciśnij jednocześnie klawisze „Logo Windows” + „W” na klawiaturze.
  2. Tutaj wpisz „Rozwiązywanie problemów” na pasku wyszukiwania i naciśnij „Enter”.
  3. W oknie „Rozwiązywanie problemów” kliknij „Wyświetl wszystko” na lewym panelu.
  4. Następnie kliknij „Karta sieciowa”.
  5. Kontynuuj, klikając „Zaawansowane”, a następnie „Uruchom jako administrator”.
  6. Na koniec kliknij „Dalej” i postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie, aby zakończyć proces rozwiązywania problemów.

  Uwaga: Jednak po uruchomieniu narzędzia do rozwiązywania problemów należy sprawdzić raport dotyczący rozwiązywania problemów, aby poznać szczegóły problemu z siecią. Wypróbuj sugestie podane przez narzędzie do rozwiązywania problemów z kartą sieciową, aby rozwiązać problem z połączeniem sterownika Intel Wireless AC 7260. Ta poprawka jest ważna tylko dla użytkowników komputerów z systemem Windows 10, ponieważ ten problem występuje tylko w systemie Windows 10.

  • Rozłączanie sterownika Intel Wireless 7260 AC

   Wreszcie jednym z problemów sterownika Intel Wireless 7260 AC jest to, że komputer automatycznie rozłącza się z aktywnym połączeniem bezprzewodowym. Przyczyną tego problemu może być uszkodzony sterownik karty sieciowej. Ponadto obecny sterownik Intel Wireless 7260 AC może być przestarzały i niekompatybilny z bieżącym systemem.

   Odinstaluj kartę sieciową

   Rozwiązanie tego problemu wymaga odinstalowania aktualnego sterownika Intel Wireless AC 7260 i zainstalowania nowszej wersji z oficjalnego repozytorium pobrań firmy Intel lub ze stron internetowych producentów komputerów z systemem Windows. Aby odinstalować sterownik, wykonaj następujące kroki, aby odinstalować za pomocą Menedżera urządzeń:

   1. Kliknij menu „Start” i wpisz „Menedżer urządzeń, a następnie naciśnij klawisz„ Enter ”.Problemy ze sterownikiem Intel Wireless 7260 AC
   2. W oknie Menedżera urządzeń rozwiń „Karta sieciowa”, a następnie kliknij prawym przyciskiem myszy kartę sieciową.
   3. Następnie kliknij Odinstaluj i uruchom ponownie komputer.Problemy ze sterownikiem Intel Wireless 7260 AC
   4. Po ponownym uruchomieniu komputera z menu „Start” uruchom „Panel sterowania”
   5. Przejdź do menu „Programy i funkcje” i kliknij menu „Odinstaluj program”.Problemy ze sterownikiem Intel Wireless 7260 AC
   6. Z listy programów odinstaluj sterownik Intel Wireless AC 7260 i postępuj zgodnie z instrukcjami.
   7. Pobierz i zainstaluj najnowszy sterownik Intel Wireless 7260 AC ze strony producenta tutaj.

   Rozważ również pobranie i instalację starszego sterownika Intel Wireless 7260 AC, jeśli najnowsza wersja nie działała. Pamiętaj, aby pobrać sterownik z oficjalnej witryny pobierania firmy Intel lub z oficjalnej witryny producenta komputera, aby zapobiec pobieraniu złośliwych plików wykonywalnych.

   Mamy nadzieję, że powyższe rozwiązania rozwiązały wszystkie problemy ze sterownikiem Intel Wireless AC 7260, umożliwiając używanie komputera z systemem Windows do łączenia się z sieciami bezprzewodowymi bez żadnych technicznych wpadek. Możesz skomentować poniżej, jeśli znasz jakieś rozwiązanie, o którym nie wspomnieliśmy.

Link do głównej publikacji