Słuchawki nie działają w systemie Windows 8, 10 dla niektórych użytkowników

Niektórzy użytkownicy zgłaszali ostatnio na forach pomocy technicznej Microsoft Community, że zauważyli problemy ze słuchawkami w systemie Windows 8. Przechodzimy trochę głębiej

Jakiś czas temu informowaliśmy, że niektórzy użytkownicy Linuksa wykrywają problemy ze słuchawkami w Windows 8. Teraz niektóre nowe posty na forum sugerują, że problem dotyczy również użytkowników Windows 8. Jeśli zdarzy ci się mieć słuchawki Parrot Zik, zachowaj spokój, ponieważ będą działać w Windows 8 i Windows 8.1, ponieważ Parrot udostępnia kompatybilne sterowniki. Oto, co powiedzieli trzej użytkownicy:

Podczas odtwarzania dowolnego rodzaju dźwięku z głośników wydobywa się doskonały dźwięk, ale po podłączeniu słuchawek dźwięk będzie nadal wychodził z głośników. Jak zmienić ustawienia, aby móc korzystać ze słuchawek?

właśnie dostałem laptopa Toshiba z Windows 8, działało dobrze, dopóki nie chciałem używać słuchawek i jakoś dźwięk nie jest zwykły. wciąż ma dźwięk, ale to tak, jakby nie miał basu, a dokładniej, jeśli nie włożyłeś słuchawek na coś w sposób gruntowny. próbowałem, jak wtedy, gdy ludzie mówili, aby sprawdzić wyłączone podczas odtwarzania i pojawią się słuchawki, ale w moim przypadku nie. więc jak sprawić, by moje słuchawki działały jak zwykły dźwięk?

Niedawno zaktualizowałem Inspiron 15R do systemu Windows 8.1 i od tego czasu wydaje się, że gniazdo słuchawek / wyjścia audio nie działa. Gdy słuchawki są podłączone, przestaje używać głośników, ale nie dochodzi z nich dźwięk. Są znaną działającą parą, a problem nie występuje po uruchomieniu systemu Ubuntu, więc jest to z pewnością problem związany z oprogramowaniem dla Win8. Zainstalowałem sterowniki IDT, ponownie je zainstalowałem, usunąłem wszystko z menedżera urządzeń i uruchomiłem ponownie, aby zresetować i nic się nie zmienia.

Może proste rozwiązanie może rozwiązać problem ze słuchawkami

Jak widzimy, problem nie ogranicza się tylko do jednego producenta OEM, ponieważ coraz więcej osób zgłaszało problemy ze słuchawkami w systemie Windows 8 i Windows 8.1. Jeśli masz podobne problemy, spróbuj ponownie zainstalować sterownik słuchawek, jeśli nie jest on oparty na USB. Możesz też wypróbować następującą poprawkę sugerowaną przez użytkownika Dell:

  1. Upewnij się, że działasz jako administrator
  2. Na ekranie startowym wpisz „Komputer”
  3. Kliknij prawym przyciskiem myszy „Ten komputer” i kliknij „Właściwości”
  4. Po lewej stronie kliknij „Menedżer urządzeń”
  5. Przewiń w dół, aż zobaczysz „Kontrolery dźwięku, wideo i gier” i kliknij strzałkę menu
  6. Kliknij prawym przyciskiem myszy „Realtek High Definition Audio” i kliknij „Wyłącz”
  7. Kliknij ponownie prawym przyciskiem myszy, ale tym razem kliknij „Włącz”

Czytaj także: Sterowniki czytnika kart Realtek wciąż nie są aktualizowane dla systemu Windows 8.1

Wiem, że dla niektórych może to wydawać się głupie i bardzo proste, ale może to faktycznie działać dla tych z was, którzy szukają obejścia. Próbowałem szukać innych rozwiązań, ale nie znalazłem. Jeśli znasz poprawkę, daj nam znać, zostawiając swój komentarz.

Inne problemy ze słuchawkami w systemie Windows 10 i ich naprawy

To nie jedyny problem, który może pojawić się podczas korzystania ze słuchawek w systemie Windows 10, 8.1 lub 8. Istnieje również proste „zjawisko” braku dźwięku i jest dość denerwujące, gdy się pojawia. Możesz jednak łatwo się tego pozbyć, wykonując czynności opisane w tym przewodniku.

System Windows może również wyświetlać błąd „nie rozpoznają słuchawek”. W takim przypadku należy wyłączyć wykrywanie gniazda na panelu przednim (tylko jeśli zainstalowane jest oprogramowanie Realtek). Jeśli tak nie jest, możesz sprawdzić pozostałe rozwiązania z tego artykułu. Ostatni duży problem, jaki możesz napotkać, to „brak podłączonego głośnika lub słuchawek”.

Daj nam znać w komentarzach, jeśli rozwiązałeś problemy ze słuchawkami w systemie Windows i nie zapomnij wspomnieć, które rozwiązanie działało dla Ciebie.

Link do głównej publikacji