Skąd mogę pobrać usługę instalatora modułów systemu Windows?

Usługa Instalatora modułów systemu Windows to niezbędny proces systemu Windows Update, który wyszukuje aktualizacje i instaluje je na komputerze. Innymi słowy, usługa umożliwia użytkownikom instalowanie, modyfikowanie i usuwanie aktualizacji systemu Windows i składników opcjonalnych.

Jeśli ta usługa jest wyłączona, możesz napotkać różne problemy i błędy podczas próby instalowania lub odinstalowywania aktualizacji systemu Windows.

W Menedżerze zadań możesz znaleźć różne procesy usługi Instalatora modułów systemu Windows, takie jak TiWorker.exe. Jeśli wybierzesz kartę Szczegóły, powinieneś ją tam znaleźć. Możesz także przejść do Start i wpisać services.msc. Następnie przewiń w dół i zlokalizuj Instalatora modułów systemu Windows.

Instalator modułów systemu Windows

Głównym procesem WMI jest TrustedInstaller.exe. Proces zwykle znajduje się w C: \ Windows \ servicing, jak widać na zrzucie ekranu poniżej, i działa w ramach lokalnego konta systemowego.

zaufany instalator systemu Windows 10

Jego stan uruchamiania jest zwykle ustawiony na Ręczny.

Czasami brakuje usługi instalatora modułów systemu Windows lub nie działa. Skąd więc można pobrać usługę Instalatora modułów systemu Windows, aby rozwiązać ten problem? To właściwie dość częste pytanie wśród użytkowników systemu Windows 10.

Niestety, ponieważ usługa instalatora modułów systemu Windows jest procesem systemowym, nie można pobrać jej jako pakietu. W przypadku, gdy nie działa on poprawnie lub w ogóle go brakuje, możesz zastosować poniższe rozwiązania, aby rozwiązać problem.

Jak rozwiązać problemy z usługą Instalatora modułów systemu Windows

1. Upewnij się, że usługa jest uruchomiona

  1. Przejdź do Start> wpisz services.msc> zlokalizuj usługę> kliknij ją prawym przyciskiem myszy> przejdź do Właściwości
  2. Sprawdź, czy stan usługi to „Zatrzymany”Instalator modułu systemu Windows zatrzymany
  3. W takim przypadku kliknij ponownie WMI prawym przyciskiem myszy> wybierz Start.

uruchom instalatora modułu systemu Windows

2. Uruchom narzędzie do rozwiązywania problemów z Windows Update

System Windows 10 ma również wbudowane narzędzie do rozwiązywania problemów, którego można użyć do rozwiązania wielu problemów technicznych wpływających na system, w tym problemów z instalacją / usuwaniem aktualizacji.

Przejdź do Start> Aktualizuj Bezpieczeństwo> Rozwiązywanie problemów> Uruchom narzędzie do rozwiązywania problemów z Windows Update

narzędzie do rozwiązywania problemów z aktualizacją systemu Windows

3. Przeskanuj system w poszukiwaniu złośliwego oprogramowania, wirusów i tym podobnych

Jeśli komputer jest zainfekowany złośliwym oprogramowaniem lub innymi zagrożeniami cybernetycznymi, może to wyjaśniać, dlaczego występują problemy z WMI. Uruchomienie skanowania całego systemu powinno pomóc w rozwiązaniu problemu.

Jeśli Twoim programem antywirusowym jest Windows Defender, uruchom go i przejdź do Wirusa Ochrona przed zagrożeniami Kliknij Zaawansowane skanowanie i wybierz Pełne skanowanie systemu.

skanuj komputer w poszukiwaniu wirusów

Zalecamy również zainstalowanie narzędzia anty-malware kompatybilnego z twoim programem antywirusowym dla dodatkowej warstwy ochrony.

3. Uruchom skanowanie SFC

Problemy z uszkodzeniem plików systemowych mogą również powodować problem z Instalatorem modułów systemu Windows. Najszybszym sposobem na rozwiązanie tego problemu jest uruchomienie skanowania System File Checker.

Uruchom wiersz polecenia jako administrator> wprowadź polecenie sfc / scannow > naciśnij Enter.

Skanowanie SFC

Proszę bardzo, mamy nadzieję, że ten artykuł odpowiedział na pytanie, gdzie można pobrać usługę Instalatora modułów systemu Windows. Jak widać, nie można go pobrać, ponieważ jest to usługa systemowa zawarta w pakiecie instalacyjnym systemu operacyjnego.

Link do głównej publikacji