Silverlight w Windows 8, 10: Wszystko, co musisz wiedzieć

Wiele osób mówi o kompatybilności Silverlight z Windows 8 i prosi o opinie na ten temat. Ponieważ zarówno Windows 8, jak i Silverlight są sprzedawane przez Microsoft, nie powinno być wiele do omówienia na ten temat, jednak są tutaj pewne problemy.

Silverlight to darmowa platforma aplikacji używana w bogatych aplikacjach internetowych, które są nieco podobne do Flasha firmy Adobe. Służy głównie do programowania i strumieniowego przesyłania aplikacji internetowych.

Silverlight to potężne narzędzie programistyczne do tworzenia angażujących, interaktywnych doświadczeń dla aplikacji internetowych i mobilnych. Silverlight to darmowa wtyczka, obsługiwana przez platformę .NET i kompatybilna z wieloma przeglądarkami, urządzeniami i systemami operacyjnymi, która zapewnia nowy poziom interaktywności wszędzie tam, gdzie działa Internet.

Czytaj także: Top Five Windows 8 gra dla kotów do gry

Zdecydowana większość użytkowników to programiści .NET lub początkujący programiści, więc w oczywisty sposób są w stanie rozwiązać wszelkie problemy z oprogramowaniem, które mogą pojawić się podczas instalowania jakichkolwiek programów. Pomijając niektóre oczywiste, jest kilka takich, które nie są łatwe do rozwiązania lub po prostu nie mają wyróżniającego się rozwiązania, więc chociaż proste, wiele osób nie widzi tego od razu. Przede wszystkim musisz wiedzieć, że Silverlight nie może działać tak, jak w aplikacji Windows Store, więc możesz go używać tylko w Windows 8 Desktop, gdzie działa bez problemów ze zgodnością. Jeśli masz problemy z instalacją Silverlight na komputerze z systemem Windows 8, zalecamy wykonanie następujących czynności:

  • Naciśnij klawisz Windows + W.
  • Wpisz „Rozwiązywanie problemów” w polu wyszukiwania
  • Wybierz rozwiązywanie problemów z listy
  • Wybierz Wyświetl wszystko w lewym górnym rogu okna
  • Przejdź do narzędzia do rozwiązywania problemów z aktualizacją systemu Windows
  • Zainstaluj Silverlight ręcznie z witryny Microsoft

Występują również pewne problemy podczas instalacji programu Silverlight spowodowane przez program antywirusowy, więc upewnij się, że zezwalasz na dostęp do programu Silverlight, a jeśli nadal nie działa, spróbuj tymczasowo dezaktywować program antywirusowy, dopóki instalacja się nie zakończy. Podczas gdy zajmujemy się tym tematem, upewnij się, że ustawiłeś program antywirusowy, aby umożliwić Silverlight dostęp do Internetu i pobieranie przyszłych aktualizacji.

Zła część Silverlight i Windows 8

Silverlight był używany coraz rzadziej w ciągu ostatnich kilku lat, a Netflix był ostatnią dużą witryną, która go używała. Silverlight będzie nadal obsługiwany w systemie Windows do 2020 r., Ale w najbliższych latach nie będzie on zwracał na to uwagi. Microsoft najwyraźniej umieszcza wszystkie swoje jajka w koszyku HTML5 i mają nadzieję na najlepsze. Istnieją oczywiście bogate aplikacje internetowe korzystające z Silverlight, ale wkrótce znikną one jeden po drugim, pozwalając na przechodzenie nowych narzędzi programistycznych. Microsoft twierdzi, że nie usunie Silverlight, jednak w następnych latach nie będzie wielu zmian.

Czytaj także: 3 Przydatne aplikacje do sprawdzania pisowni w systemie Windows 8

Silverlight i Windows 10

W przypadku uaktualnienia do rocznicowej aktualizacji systemu Windows można zainstalować i używać Silverlight. W tym artykule można znaleźć przewodnik krok po kroku, jak go zainstalować, a także link do pobrania. W 2017 roku Microsoft upuścił ogromną aktualizację dla Silverlight, aby obsługiwać ją na Windows Mobile. Upewnij się, że masz zainstalowane niezbędne aktualizacje dla Silverlight w Windows 10, ponieważ stare wersje Java i Silverlight zostały zablokowane dla Internet Explorera.

Link do głównej publikacji