[Rozwiązane] Klawiatura i mysz nie działają po aktualizacji systemu Windows 10 — Napraw błędy komputera

Klawiatura i mysz nie działają po aktualizacji systemu Windows 10

Po uaktualnieniu do systemu Windows 10 użytkownicy cierpią z powodu nowego problemu. Według użytkowników klawiatura i mysz przestają reagować po aktualizacji do systemu Windows 10. Ten problem jest bardzo częsty i można go łatwo rozwiązać bez potrzeby posiadania profesjonalnych umiejętności, wystarczy zastosować poniższe rozwiązanie, aby rozwiązać ten problem:

Uwaga: Przed wykonaniem poniższej instrukcji upewnij się, że klawiatura i mysz PS / 2 są podłączone do komputera.

Rozwiązanie 1 — Wyłącz obsługę USB 3.0 w systemie BIOS

Krok 1: Uruchom komputer lub laptop i przejdź do okna BIOS. Aby otworzyć ekran BIOS, musisz nacisnąć Del lub F8 (klawisz może zależeć od producenta płyty głównej) zaraz po pojawieniu się pierwszego ekranu.

Krok 2: Po przejściu do ekranu BIOS przejdź do ustawień zaawansowanych i znajdź konfigurację USB. Teraz wyłącz obsługę USB 3, proces wyłączania zależy od producenta.

Krok 3: Po zakończeniu zapisz i wyjdź z systemu BIOS.

Krok 4: Komputer uruchomi się ponownie, jeśli klawiatura i mysz nadal nie reagują, podłącz je, aby spróbować podłączyć je do różnych portów USB.

Jeśli klawiatura lub mysz zacznie działać, przejdź do Ustawienia -> Menedżer urządzeń.
Teraz wyszukaj kontrolery USB zawierające wykrzyknik obok nich, wyłącz je i włącz ponownie. To naprawi cały problem, a urządzenia peryferyjne USB zaczną normalnie działać.

Rozwiązanie 2: Zainstaluj klawiaturę ręcznie

Jeśli nie możesz rozwiązać problemu, że klawiatura nie reaguje na problem po zastosowaniu rozwiązania 1, nie martw się, w tej sztuczce musisz ręcznie zainstalować klawiaturę w systemie. Zastosuj poniższy przewodnik krok po kroku:

Krok 1: Kliknij prawym przyciskiem myszy na Początek przycisk i wybierz Menedżer urządzeń do otwórz okno menedżera urządzeń.

Krok 2: Po otwarciu Menedżera urządzeń przejdź do wszystkich urządzeń z żółtym znakiem wyjątku przed nimi. Jeśli klawiatury nie działają, najprawdopodobniej znajdują się pod Human Interface Devices (HID) i klawiatur.

Krok 3: Pod klawiaturąs kliknij prawym przyciskiem myszy klawiaturę z żółtym znakiem wyjątku. Po tym Wybierz Zaktualizuj oprogramowanie sterownika….

Krok 4: Następnie wybierz Przeglądaj mój komputer w poszukiwaniu oprogramowania sterownika, i wybierz Pozwól mi Wybierz z listy sterowników urządzeń

Krok 5: Następnie wybierz Urządzenie klawiatury HID

Krok 6: Kliknij Kolejny, to zajmie trochę czasu na zakończenie procesu instalacji. Rozwiń Kategoria Interfejsy ludzkie

Krok 7: Zastosuj powyższe kroki dla wszystkich urządzeń z żółtym znakiem wyjątku.

Automatyczna metoda poprawy wydajności komputera

Aby naprawić różne błędy, takie jak błędy Instalatora Windows, błędy uruchamiania systemu Windows, problemy z kontrolką Active X, błędy Active X, błędy rejestru i wiele innych błędów exe, powinieneś wypróbować automatyczną metodę, aby pozbyć się tych wszystkich błędów. Sugerowana jest metoda automatyczna, ponieważ istnieją różne błędy, które nie są naprawiane przy żadnej ręcznej rozdzielczości, profesjonalny skaner błędów komputera pozwoli ci poradzić sobie ze wszystkimi rodzajami problemów związanych z systemem Windows bez robienia czegokolwiek ręcznie. Ta aplikacja zawiera bardzo łatwy do zrozumienia interfejs użytkownika, szczególnie dla zwykłego użytkownika lub tych, którzy nie mają żadnych umiejętności technicznych. Pobierz i zainstaluj tę aplikację, a pozostałe zadanie zostanie automatycznie wykonane przez to. To skanuje komputer i naprawia wszystkie błędy lub błędy występujące w komputerze / laptopie. Za pomocą tego oprogramowania można również naprawić wszelkiego rodzaju problemy ze sterownikami systemu; zapewnia narzędzie do debugowania problemów związanych ze sterownikami. Teraz nie musisz cierpieć z powodu powolnego systemu, ponieważ jego zaawansowana technologia może zmienić stary system w zupełnie nowy komputer. Spróbuj raz i popraw wydajność swojego starego komputera.

Wykonaj 3 proste kroki, aby natychmiast naprawić komputer!

  1. Krok 1 — Pobierz Zainstaluj narzędzie do naprawy komputera.
  2. Krok 2 — Kliknij przycisk „Skanuj”, aby zdiagnozować komputer.
  3. Krok 3 — Kliknij „Napraw błędy”, aby naprawić problemy i gotowe.

(Uwaga: To potężne narzędzie może zwiększyć wydajność o 97%)

Potężne funkcje narzędzia do naprawy komputera

  • Rejestr kopii zapasowej — Możesz wykonać kopię zapasową rejestru systemowego, pozwala to użytkownikowi utworzyć kopię zapasową rejestru, abyś mógł z niej korzystać w każdym kryzysie systemowym.
  • Wbudowany harmonogram — Ma wbudowany harmonogram, który skanuje komputer automatycznie po ustalonym czasie.
  • Usuwa puste klucze rejestru — Za pomocą tego narzędzia można uczynić bazę danych rejestru wolną od błędów, może ona usunąć wszystkie niechciane klucze rejestru z systemu Windows.
  • Sprawdza nieprawidłowe klucze klas — Może również sprawdzać nieprawidłowe klucze klas z systemu Windows i pomagać w płynniejszym działaniu. Sprawdza również rozszerzenie powłoki, nieprawidłowe pliki pomocy, nieprawidłowe wspólne znane biblioteki DLL, nieprawidłowe ścieżki i inne.
  • Zarządzanie / czyszczenie programów startowych — Zarządza także aplikacjami do czyszczenia i uruchamiania systemu Windows, które pomagają komputerowi uruchomić się bez opóźnień.
  • Skanowanie w poszukiwaniu nieprawidłowych skrótów programu — To narzędzie naprawia również wszystkie typy nieprawidłowych skrótów do aplikacji.
Link do głównej publikacji