[ROZWIĄZANE] Jak naprawić błąd aktywacji systemu Windows 10 0x80041023

Błąd aktywacji systemu Windows 10 0x80041023

Jeśli to ty spotykasz Kod błędu 0x80041023 podczas próby aktywacji licencji systemu Windows 10 po aktualizacji ze starszej wersji systemu Windows lub ponownej instalacji.

Zatem ten przewodnik jest dla Ciebie, tutaj zapoznaj się z kompletnymi poprawkami do rozwiązywania problemów Błąd systemu Windows 10 0x80041023.

Błędy aktywacji systemu Windows 10 są bardzo irytujące i od czasu do czasu użytkownicy stwierdzili, że zgłaszają różne błędy aktywacyjne w wątkach na forach.

Mimo to niektórzy użytkownicy systemu Windows 10 również zgłaszają, że nie są w stanie aktywować swojej licencji i pojawia się komunikat o błędzie wpisany klucz produktu nie działał 0x80041023. Jest to bardzo irytujący problem i trzeba go jak najszybciej naprawić.

Poniżej przedstawiamy niektóre z możliwych rozwiązań, które działają dla wielu użytkowników, aby to naprawić błąd 0x80041023 Windows 10.

Ale zanim przejdziesz do poprawek, najpierw sprawdź możliwe przyczyny błędu aktywacji systemu Windows 10 0x80041023.

Dlaczego otrzymuję błąd aktywacji systemu Windows 10 0x80041023?

Cóż, nie ma konkretnego powodu odpowiedzialnego za błąd aktywacji. Istnieje wiele różnych scenariuszy, które wyzwalają kod błędu 0x80041023. Oto niektóre z możliwych:

  • Klucz produktu jest nieprawidłowy: Może się zdarzyć, że wprowadzany klucz systemu Windows jest nieprawidłowy, więc upewnij się, że wprowadzany klucz produktu jest poprawny.
  • Nie można aktywować licencji OEM: Sprawdź, czy masz licencję OEM, w takim przypadku nie możesz użyć klucza aktywacyjnego w przypadku aktualizacji ze starszej wersji.
  • Ze względu na klucz przechowywany w systemie BIOS: Jest to kolejna możliwa przyczyna, ponieważ system BIOS ma klucz Home Windows. System operacyjny Windows próbuje użyć klucza przechowywanego w systemie BIOS.

Oto możliwe przyczyny błędu Windows 10 0x80041023. Teraz postępuj zgodnie z podanymi poniżej możliwymi poprawkami, aby rozwiązać błąd aktywacji 0x80041023 i aktywować licencję Windows 10.

Jak naprawić błąd aktywacji systemu Windows 10 0x80041023?

Na długo przed zastosowaniem poniższych poprawek, upewnij się, że zalogujesz się przy użyciu konta Microsoft, aby licencja mogła również połączyć się z Twoim kontem. Spowoduje to natychmiastową ponowną aktywację systemu Windows 10.

Poprawka 1: Klucz produktu Windows jest nieprawidłowy

Jest to jedna z najbardziej możliwych przyczyn odpowiedzialnych za błąd aktywacji. Cóż, jeśli ponownie instalujesz system Windows 10 i automatyczna aktywacja systemu Windows kończy się niepowodzeniem. Następnie istnieje możliwość, że klucz systemu Windows, którego używasz wcześniej, jest nieprawidłowy lub użyjesz go jednorazowo, np Klucz MAK.

Klawisz MAK może być użyty tylko raz i przestał działać podczas formatowania systemu. Jeśli więc kupiłeś klucz systemu Windows za bardzo tanie stawki i nie działa, to jedynym sposobem jest zakup ważnego klucza ze sklepu Windows.

Mam nadzieję, że to zadziała, aby to naprawić błąd 0x80041023, ale jeśli nie, to twój problem jest inny, więc wypróbuj następne rozwiązanie.

„Twoja licencja na system Windows wkrótce wygaśnie” jest inny błąd występuje podczas aktywacji systemu Windows 10, więc jeśli napotkasz taki błąd, postępuj zgodnie z podanymi poprawkami w artykule. 

Poprawka 2: Użyj SLMGR do aktywacji

Podczas próby aktywacji klucza systemu Windows 10 Pro pojawia się komunikat o błędzie — „Wpisany klucz produktu nie działał 0x80041023 ”

Następnie ten problem jest związany z systemem BIOS systemu, ponieważ nadal ma on klawisz Home Windows. I często występuje, gdy kupujesz wstępnie aktywowany system Windows, a po zresetowaniu nadal próbuje go aktywować za pomocą dostępnego systemu BIOS.

Aby rozwiązać problem, spróbuj uruchomić komendę SLMGR. Aby to zrobić, wykonaj następujące czynności:

  • Trafienie Windows + R. Klawisz> w Uruchom okno dialogowe > wpisz „cmd ” > naciśnij Wchodzić > a Biegać pojawi się okno dialogowe. I kiedy pojawi się monit Okno UAC (Kontrola konta użytkownika) > kliknij tak dla uprawnień administratora

Błąd systemu Windows 10 0x80041023

  • A potem w wierszu polecenia poniżej podane polecenia> i naciśnij Wchodzić po każdym
  • slmgr / ipk
  • slmgr / ato

Błąd aktywacji systemu Windows 10 0x80041023

Proszę zanotować: W poleceniach zamień „Klawisz Windows” z własnym kluczem licencyjnym

Po zmianie aktywnego klucza licencyjnego zrestartuj system i to znaczy, że nowy klucz jest aktywowany podczas uruchamiania.

Ale jeśli nadal napotykasz Błąd systemu Windows 10 0x80041023 następnie wykonaj następne rozwiązanie.

Poprawka 3: Uaktualnij licencje OEM

Cóż, licencje OEM nie są licencjami uaktualnionymi i dotyczą tylko kilku maszyn. Dlatego jeśli zainstalujesz Windows 10 Pro w systemie, który miał Windows Home, to nie będzie działać. Otrzymasz komunikat o błędzie Kod błędu aktywacji systemu Windows 0x80041023.

W takim przypadku, aby naprawić błąd, najpierw zainstaluj system Windows 10 Home, a następnie zaktualizuj go, używając Sklep Windows do Windows Pro.

Albo możesz wypróbować dokładny sposób aktywacji systemu Windows 10, a także uniknąć kodu błędu 0x80041023, zainstalować nową wersję systemu Windows 10 Pro i użyć klucza aktywacyjnego.

Poprawka 4: Skontaktuj się z zespołem pomocy technicznej Microsoft

Jeśli po wykonaniu wszystkich powyższych poprawek nadal jesteś nie można aktywować kompilacji systemu Windows 10 i zdobywanie Błąd Windows 10 0x80041023.

Tutaj musisz się skontaktować Zespół wsparcia Microsoft i poproś o pomoc w ponownej aktywacji systemu operacyjnego.

Sprawdź bezpłatną listę numerów tutaj specyficzne dla twojego kraju lub regionu. Nawiązanie połączenia z aktywnym agentem może również zająć trochę czasu. Po udzieleniu odpowiedzi na niektóre pytania zabezpieczające w celu potwierdzenia, że ​​jesteś właścicielem licencji, aktywują licencję.

Sprawdź stan swojego komputera PC / laptopa

Cóż, jeśli system Windows działa wolno lub wyświetla inne problemy i błędy związane z systemem Windows, które mogą powodować problemy z aktywacją systemu operacyjnego Windows, możesz przeskanować swój system za pomocą Narzędzie do naprawy komputera. To zaawansowane narzędzie, które jest w stanie naprawić różne Uparte błędy systemu Windows, takie jak błąd DLL, błąd BSOD, błąd exe, chronią cię przed utratą pliku, złośliwym oprogramowaniem i infekcją wirusową, napraw błędy rejestru i wiele innych.

To nie tylko naprawia błędy, ale także poprawia wydajność komputera PC / laptopa z systemem Windows i sprawia, że ​​system jest wolny od błędów.

Pobierz narzędzie do naprawy komputera, aby łatwo naprawić różne uparte problemy z komputerem i błędy

Wniosek

Mam nadzieję, że po zastosowaniu podanych rozwiązań jesteś w stanie to naprawić Błąd systemu Windows 10 0x80041023. Podane rozwiązania są łatwe do naśladowania i dla wielu osób z łatwością aktywowały system Windows 10.

Pamiętaj również, aby dokładnie przestrzegać podanych rozwiązań, jeden po drugim.

Jeśli jednak masz jakiś problem, zapytanie lub sugestię, napisz do nas w poniższej sekcji komentarzy.

Link do głównej publikacji