ROZWIĄZANE: Dlaczego mój komputer kopiuje pliki tak wolno?

Kopiowanie plików z zewnętrznego nośnika na lokalną pamięć jest najbardziej podstawowym zadaniem ze wszystkich. Zwłaszcza, że ​​za nami stoi era DVD, a napędy USB są używane do zasadniczo wszystkich transferów danych. Pamięć flash znacznie przyspiesza odczyt / zapis, dlatego pojawienie się dysków półprzewodnikowych było raczej oczekiwanym następnym krokiem.

Jednak wiele raportów użytkowników mówi, że ich Komputery kopiują pliki powoli lub wolniej niż zwykle. Zarówno z zewnętrznego nośnika, jak i między różnymi dyskami / partycjami współużytkującymi lokalną pamięć lub sieć.

To nie jest takie niezwykłe. I są różne czynniki, dlaczego tak się dzieje. Wymyśliliśmy kilka sposobów na przyspieszenie komputera, jeśli kopiuje on pliki powoli lub wolniej niż zwykle.

Twój komputer potrzebuje czasu na skopiowanie plików? Oto dlaczego i jak to przyspieszyć

 1. Sprawdź dysk twardy i nośniki zewnętrzne pod kątem uszkodzeń
 2. Wyłącz funkcję Auto-tuning
 3. Wyłącz RDC
 4. Użyj innego portu USB
 5. Sprawdź sterowniki USB
 6. Wyłącz indeksowanie dysków
 7. Wyłącz program antywirusowy
 8. Użyj narzędzia Oczyszczanie dysku
 9. Sformatuj dysk flash USB w formacie NTFS
 10. Zmień zasady usuwania dysku
 11. Skopiuj pliki za pomocą aplikacji innej firmy
 12. Ponownie zainstaluj system Windows 10

Rozwiązanie 1 — Sprawdź, czy dysk twardy i nośniki zewnętrzne nie są uszkodzone

Zacznijmy od sprawdzenia stanu dysku twardego lub dysku zewnętrznego. Najszybszym sposobem jest skorzystanie z wbudowanego narzędzia, które można znaleźć we właściwościach partycji. Po uruchomieniu powinien zlokalizować uszkodzone sektory i naprawić je w razie potrzeby.

Oto jak uruchomić to narzędzie w systemie Windows 10:

 1. Otwórz ten komputer lub Eksplorator plików.
 2. Kliknij partycję lub dysk prawym przyciskiem myszy i otwórz Nieruchomości.
 3. Wybierz Narzędzie patka.
 4. Pod «Sprawdzanie błędów”Kliknij Czek.Dlaczego mój komputer kopiuje pliki tak wolno?
 • Rozwiązanie 2 — Wyłącz funkcję Auto-Tuning

  Jeśli masz trudności z szybkim przesyłaniem plików przez sieć, zalecamy wyłączenie funkcji autotuningu. Ta funkcja powinna monitorować i dynamicznie dostosowywać rozmiar bufora odbieranych plików. Zatem teoretycznie powinno to przyspieszyć całą procedurę przesyłania danych TCP. Może to jednak powodować problemy i dodatkowo spowalniać kopiowanie plików przez sieć.

  Oto jak to wyłączyć w kilku krokach:

   1. Kliknij prawym przyciskiem myszy przycisk Start i otwórz Wiersz polecenia (administrator).
   2. W wierszu polecenia skopiuj i wklej następujące polecenie i naciśnij klawisz Enter:
    • netsh int tcp ustaw globalny autotuninglevel = wyłączonyDlaczego mój komputer kopiuje pliki tak wolno?
   3. Spróbuj ponownie przesłać pliki, a jeśli problem nie zostanie rozwiązany, nie zapomnij ponownie włączyć autotuningu. Użyj tego samego polecenia, po prostu zamień „niepełnosprawny» z «normalna”Na końcu wiersza.

  Rozwiązanie 3 — Wyłącz RDC

  RDC lub Remote Differential Compression ma podobny cel, ale wykorzystuje alternatywne sposoby, aby pomóc zsynchronizować duże porcje danych. Kompresuje dane podczas synchronizacji sieci, ale może być również wadą. Dlatego sugerujemy wyłączenie. Jeśli problem nie zostanie rozwiązany, zawsze możesz go ponownie włączyć i przejść dalej przez listę.

  Oto jak wyłączyć RDC:

  1. Na pasku wyszukiwania systemu Windows wpisz Włącz Windows i otwórz Włącz lub wyłącz funkcje systemu Windows.
  2. Przewiń w dół i odznaczObsługa zdalnego interfejsu kompresji różnicowej API”Pudełko.Dlaczego mój komputer kopiuje pliki tak wolno?
  3. Potwierdź zmiany.
  • Rozwiązanie 4 — Użyj innego portu USB

   To wydaje się bardziej niż oczywiste, ale wiele osób ignoruje to bez wyraźnego powodu. Mianowicie, jeśli masz port USB 3.0 lub 3.1, powinien być twoim głównym wyborem. Jeśli jednak istnieje wiele portów, możesz przełączać się między nimi, dopóki nie uzyskasz oczekiwanej prędkości transferu.

   Oczywiście w grę wchodzi także fragmentacja plików. Jeśli masz klaster 1000 plików zajmujących 5 GB, zajmie to znacznie więcej czasu niż 1 5 GB — duży plik.

   • Rozwiązanie 5 — Sprawdź sterowniki USB

    Od momentu wprowadzenia Windows 10 ma wiele problemów z różnymi sterownikami dla wszystkich rodzajów urządzeń. To samo dotyczy ogólnych sterowników mikroukładów, które są automatycznie administrowane przez Windows Update. Sugerujemy zastąpienie tych sterowników oficjalnymi, uzyskanymi z witryny pomocy technicznej OEM.

    Po prostu przeglądając swoją płytę główną, powinieneś znaleźć wszystkie najnowsze sterowniki, których potrzebujesz. Po zainstalowaniu tych sterowników szybkość kopiowania powinna ulec znacznej poprawie.

    Rozwiązanie 6 — Wyłącz indeksowanie dysków

    Aby przyspieszyć dostęp do plików przechowywanych w pamięci lokalnej, system Windows oferuje indeksowanie dysków. Po włączeniu ta funkcja indeksuje wszystkie pliki i znacznie skraca czas oczekiwania na ich wyszukiwanie w Eksploratorze plików. Jest to świetna funkcja, jeśli masz dziesiątki podobnych plików, co pomaga je rozróżnić i uzyskać do nich dostęp szybciej niż zwykle.

    Jednak nawet jeśli powinien on działać, gdy komputer jest bezczynny, czasami nie działa. I możesz sobie wyobrazić, jak może spowolnić przesyłanie danych, jeśli zacznie indeksować pliki, gdy kopiowanie jest jeszcze pod ręką.

    Z tego powodu zalecamy wyłączenie. Przynajmniej chwilowo. Oto jak to zrobić:

    1. otwarty Ten komputer lub Przeglądarka plików.
    2. Kliknij prawym przyciskiem myszy partycję, którą chcesz zwolnić z indeksowania i otwórz Nieruchomości.
    3. Odznacz „Zezwalaj plikom na tym dysku na indeksowanie zawartości oprócz właściwości pliku”I uruchom ponownie komputer.Dlaczego mój komputer kopiuje pliki tak wolno?

    Rozwiązanie 7 — Wyłącz program antywirusowy

    W podobny sposób, ponieważ indeksowanie dysków może spowolnić kopiowanie, może również działać program antywirusowy. Oczywiście zamiast indeksowania, silnik w czasie rzeczywistym może skanować je pod kątem obecności złośliwego oprogramowania. Oprócz spowolnienia transferu może również wpływać na cały system i pochłaniać zasoby. Co stanowi już i tak duże obciążenie. Dlatego powinieneś go wyłączyć, dopóki wszystkie pliki nie zostaną przesłane. Oczywiście, chciałbyś to później włączyć.

    Oto jak wyłączyć Windows Defender:

    1. otwarty Centrum akcji Windows Defender z obszaru powiadomień.
    2. Wybierać Wirus ochrona przed zagrożeniami.Dlaczego mój komputer kopiuje pliki tak wolno?
    3. Pod Wirus ustawienia ochrony przed zagrożeniami, Kliknij Zarządzaj ustawieniami.Dlaczego mój komputer kopiuje pliki tak wolno?
    4. Wyłącz Ochrona w czasie rzeczywistym.Dlaczego mój komputer kopiuje pliki tak wolno?
    • Rozwiązanie 8 — Użyj narzędzia Oczyszczanie dysku

     Sama obecność plików tymczasowych może spowolnić wykonywanie różnych usług systemowych. Kolejnym wykonalnym krokiem jest oczyszczenie wszystkich plików tymczasowych przechowywanych na partycji systemowej. Można to zrobić za pomocą różnych narzędzi innych firm, ale dla uproszczenia zalecamy użycie wbudowanego narzędzia o nazwie Oczyszczanie dysku.

     Postępuj zgodnie z tymi instrukcjami, aby uruchomić Oczyszczanie dysku:

     1. Naciśnij klawisze Windows + S, aby otworzyć pasek wyszukiwania.
     2. Wpisz dsk i otwórz Czyszczenie dysku.
     3. Wybierz partycja systemowa i kliknij dobrze.
     4. Kliknij Wyczyść pliki systemowe i ponownie wybierz partycję systemową. Obliczenia mogą zająć trochę czasu.Dlaczego mój komputer kopiuje pliki tak wolno?
     5. Zaznacz wszystkie pola i kliknij dobrze.

     Rozwiązanie 9 — Sformatuj dysk flash USB w formacie NTFS

     Niektórzy użytkownicy zgłosili widoczną poprawę prędkości kopiowania, gdy tylko sformatowali swoje pendrive’y w formacie NTFS zamiast FAT32. Większość napędów USB jest domyślnie sformatowanych w formacie FAT32, co nie powinno stanowić problemu. Nie oznacza to jednak, że format NTFS nie pomoże rozwiązać strasznie niskiej prędkości kopiowania na komputerze.

     Jeśli nie masz pewności, jak sformatować dysk flash USB w systemie plików NTFS, wykonaj następujące kroki:

     1. Wykonaj kopię zapasową danych z napędu flash USB i podłącz go.
     2. Otwórz ten komputer lub Eksplorator plików.
     3. Kliknij prawym przyciskiem myszy dysk flash USB i wybierz Format z menu kontekstowego.
     4. Wybierać NTFS jako format.
     5. Poczekaj na zakończenie procedury.
     • Rozwiązanie 10 — Zmień zasady usuwania dysków

      Każda zewnętrzna pamięć USB pozwala wybrać pomiędzy polityką szybkiego usuwania, która pozwala uniknąć buforowania, a polityką lepszej wydajności, która zapisuje buforowanie. Ten pierwszy jest zwykle lepszym wyborem dla małych dysków flash USB. Jeśli jednak mówimy o kopiowaniu dziesiątek gigabajtów z zewnętrznego dysku twardego, lepszym rozwiązaniem jest polityka lepszej wydajności.

      Oto jak zmienić zasadę usuwania dysków zewnętrznych na komputerze:

      1. Podłącz dysk zewnętrzny do komputera.
      2. Kliknij prawym przyciskiem myszy przycisk Start i otwórz Menadżer urządzeń.
      3. Rozwiń Napędy dyskowe Sekcja.Dlaczego mój komputer kopiuje pliki tak wolno?
      4. Kliknij dysk zewnętrzny prawym przyciskiem myszy i otwórz Nieruchomości.
      5. Wybierz Polityka patka.
      6. Przełącznik Lepsza wydajność zamiast Szybkie usuwanie.

      Rozwiązanie 11 — Użyj aplikacji innej firmy, aby skopiować pliki

      Oprócz polegania wyłącznie na zasobach systemowych, możesz wypróbować narzędzia innych firm, aby przyspieszyć kopiowanie. Dostępnych jest wiele narzędzi, które lepiej radzą sobie z dużymi porcjami danych. Większość z nich jest bezpłatna i ma niewielkie rozmiary. Niektóre nawet nie wymagają instalacji, aby z nich korzystać.

      Oto kilka narzędzi, które możemy polecić:

      • FastCopy
      • Copy Handler 
      • ExtremeCopy 

      Na koniec, jeśli żadne z poprzednich rozwiązań nie pomogło ci poradzić sobie z powolnym kopiowaniem plików, możemy jedynie zasugerować czystą ponowną instalację systemu Windows 10. Jeśli uaktualniłeś system do wersji Windows 10 w porównaniu z instalacją systemu Windows 7 / 8.1, są szanse, że system nie będzie działał poprawnie . Dlatego zalecamy ponowną instalację systemu Windows 10. Czyszczenie dysku twardego i dzielenie go na partycje przed instalacją również może pomóc.

      Powiedziawszy to, możemy zakończyć ten artykuł. Mamy nadzieję, że przynajmniej niektóre z wymienionych kroków pomogły ci rozwiązać problem. Jeśli tak, koniecznie powiedz nam w sekcji komentarzy poniżej.

Link do głównej publikacji