Szybka poprawka dotycząca problemów z Surface Pro 3 po aktualizacji oprogramowania układowego

Microsoft Surface Pro 3 jest jednym z najpopularniejszych urządzeń Microsoft, a ostatnio to urządzenie otrzymało aktualizację oprogramowania układowego, ale wydaje się, że użytkownicy narzekają na liczbę problemów, które wystąpiły po aktualizacji oprogramowania układowego, więc zobaczmy, czy jest sposób napraw te problemy.

Użytkownicy zgłaszali szereg problemów, takich jak błędy niebieskiego ekranu śmierci, takie jak DRIVER_POWER_STATE_FAILURE BSOD, problemy z trybem uśpienia, takie jak długi czas rozruchu lub budzenia z trybu uśpienia oraz losowe ponowne uruchomienie Surface Pro 3.

Jak widać, są to wszystkie problemy, które mogą poważnie wpłynąć na komfort użytkownika i sprawić, że urządzenie będzie prawie bezużyteczne. Jest to szczególnie ważne, jeśli używasz urządzenia do pracy lub do szkoły, ponieważ problemy te poważnie wpłyną na wydajność i stabilność systemu. Pomimo tych poważnych problemów istnieje jedno rozwiązanie, które powinno rozwiązać większość z tych problemów.

Jak naprawić problemy z Surface Pro 3 po aktualizacji oprogramowania układowego w styczniu 2016 r

Rozwiązanie — przywróć sterownik Surface Pen Settings do starszej wersji

Zdaniem użytkowników wydaje się, że aktualizacja oprogramowania 19.01.2016 spowodowała pewne problemy ze sterownikiem Surface Pen Settings i jest to główny winowajca błędu niebieskiego ekranu śmierci, problemów z trybem uśpienia i losowego restartu. Dobra wiadomość jest taka, że ​​można to łatwo naprawić, po prostu przywracając sterownik Surface Pen Settings do starszej wersji. Aby to zrobić, wykonaj następujące instrukcje:

  1. Kliknij prawym przyciskiem myszy ikonę Menu Start i wybierz z menu Menedżera urządzeń.
  2. Po otwarciu Menedżera urządzeń znajdź i rozwiń sekcję Urządzenia interfejsu człowieka.
  3. Znajdź i kliknij dwukrotnie Ustawienia pióra Surface.
  4. Przejdź do karty Sterownik, aby wyświetlić wersję sterownika.
  5. Jeśli wersja sterownika to 10.0.302.0, kliknij przycisk Przywróć sterownik i postępuj zgodnie z instrukcjami, aby zainstalować wersję 4.0.112.1 sterownika.
  6. Po zainstalowaniu starszej wersji sterownika uruchom ponownie urządzenie Surface Pro 3.

Do tej pory Microsoft pracuje nad lepszym rozwiązaniem, ale urzędnicy Microsoft sugerują, że wycofanie Ustawień pióra Surface jest jak dotąd najlepszym rozwiązaniem, więc upewnij się, że wypróbowałeś.

Link do głównej publikacji