Napraw błąd kontrolera Xbox One Windows 10 [WSKAZÓWKI EKSPERTÓW]

Niektórzy użytkownicy używają kontrolera Xbox One na komputerze, ale czasami mogą napotkać komunikat o nierozpoznanym urządzeniu USB. Może to być irytujący problem, aw dzisiejszym artykule pokażemy, jak go naprawić.

Czasami mogą wystąpić problemy z urządzeniami USB, a wielu użytkowników zgłosiło, że ich kontroler Xbox One nie został rozpoznany. Może to stanowić problem, ale mogą wystąpić inne podobne problemy. Mówiąc o podobnych problemach, oto najczęstsze problemy zgłaszane przez użytkowników:

 • Kontroler Xbox One nie działa na komputerze, urządzenie USB nie wyświetla się na komputerze, nie znaleziono urządzenia USB, ciągle odłącza się komputer — Ten problem zwykle występuje z powodu sterowników. Aby rozwiązać problem, zainstaluj ponownie sterownik kontrolera Xbox One i sprawdź, czy to pomoże.
 • Kontroler Xbox nie rozpoznał systemu Windows 10 — Jeśli ten problem występuje na komputerze, sprawdź kabel. Czasami kabel może być niezgodny z kontrolerem, więc musisz go wymienić.
 • Kontroler USB One Urządzenie USB nie zostało rozpoznane tylko miga, miga — Jeśli kontroler nie jest poprawnie sparowany z komputerem, możesz napotkać ten problem. Aby rozwiązać problem, spróbuj ponownie sparować kontroler i sprawdź, czy to działa.
 • Przewodowy kontroler Xbox One nie działa — Czasami ten problem może wystąpić z powodu portu USB. Aby rozwiązać problem, podłącz kontroler do portu USB z tyłu komputera i sprawdź, czy to rozwiąże problem.

Kontroler Xbox One wyświetla komunikat o nierozpoznanym urządzeniu USB, jak to naprawić?

 1. Ponownie zainstaluj sterowniki kontrolera Xbox
 2. Uruchom narzędzie do rozwiązywania problemów ze sprzętem i urządzeniami
 3. Zaktualizuj sterowniki USB
 4. Wyłącz program antywirusowy i zainstaluj ponownie sterownik
 5. Spróbuj użyć innego kabla USB
 6. Zaktualizuj sterownik urządzenia do wyliczania urządzeń typu Plug and Play
 7. Zaktualizuj system Windows i podłącz kontroler do portów z tyłu
 8. Ponownie podłącz kontroler

Rozwiązanie 1 — Zainstaluj ponownie sterowniki kontrolera Xbox

Częstą przyczyną nierozpoznania urządzenia USB mogą być sterowniki. Jeśli Twój komputer nie rozpoznaje kontrolera Xbox One, być może możesz rozwiązać ten problem, instalując ponownie sterowniki. Aby to zrobić, wykonaj następujące kroki:

 1. Początek Menadżer urządzeń. Aby to zrobić szybko, naciśnij Klawisz Windows + X aby otworzyć menu Win + X i wybrać Menadżer urządzeń z listy.
  Menedżer urządzeń Urządzenie USB nie zostało rozpoznane
 2. Po otwarciu Menedżera urządzeń zlokalizuj kontroler Xbox One, kliknij go prawym przyciskiem myszy i wybierz Odinstaluj urządzenie z menu.
  xbox jeden kontroler odinstaluj urządzenie
 3. Powinieneś teraz zobaczyć okno dialogowe potwierdzenia. Kliknij Odinstaluj przycisk, aby usunąć sterownik.
  okno dialogowe potwierdzenia Nie rozpoznano urządzenia USB
 4. Po usunięciu sterownika kliknij Wyszukaj zmiany sprzętu Ikona.

Po kilku chwilach zostanie zainstalowany domyślny sterownik i problem powinien zostać rozwiązany. Niektórzy użytkownicy sugerują również ręczne zainstalowanie sterownika kontrolera Xbox One. Aby dowiedzieć się, jak ręcznie zainstalować sterowniki, sprawdź Rozwiązanie 6, aby uzyskać wskazówki.

 • Rozwiązanie 2 — Uruchom narzędzie do rozwiązywania problemów ze sprzętem i urządzeniami

  Jeśli podczas używania kontrolera Xbox One na komputerze pojawia się komunikat „Nie rozpoznano urządzenia USB”, przyczyną mogą być drobne usterki. Te usterki mogą pojawiać się z różnych powodów, a jeśli napotkasz ten problem, być może możesz go rozwiązać za pomocą narzędzia do rozwiązywania problemów ze sprzętem i urządzeniami.

  W systemie Windows dostępnych jest wiele narzędzi do rozwiązywania problemów, które są zaprojektowane do automatycznego rozwiązywania różnych problemów. Aby użyć narzędzia do rozwiązywania problemów, wykonaj następujące czynności:

  1. Posługiwać się Klawisz Windows + I aby otworzyć Aplikacja ustawień.
  2. Po uruchomieniu aplikacji Ustawienia przejdź do Aktualizacja Bezpieczeństwo Sekcja.
  3. Wybierz Rozwiązywanie problemów z menu po lewej stronie. W prawym panelu wybierz Sprzęt i urządzenia i kliknij Uruchom narzędzie do rozwiązywania problemów.
   uruchom narzędzie do rozwiązywania problemów Kontroler Xbox One nie działa

  Po zakończeniu procesu rozwiązywania problemów sprawdź, czy problem nadal występuje.

  Rozwiązanie 3 — Zaktualizuj sterowniki USB

  Według użytkowników, jeśli kontroler Xbox One wyświetla komunikat o nierozpoznanym urządzeniu USB, najprawdopodobniej problemem jest sterownik kontrolera USB. Aby rozwiązać ten problem, zaleca się odwiedzić producenta płyty głównej i pobrać najnowsze sterowniki USB dla płyty głównej.

  Proces ten jest dość prosty, jeśli znasz model swojej płyty głównej i gdzie szukać niezbędnych sterowników. Jeśli jednak ten proces wydaje Ci się nieco skomplikowany lub żmudny, zawsze możesz używać aplikacji innych firm, takich jak TweakBit Driver Updater.

  Korzystając z tego narzędzia, będziesz w stanie automatycznie aktualizować wszystkie sterowniki na komputerze za pomocą kilku kliknięć.

  • Pobierz teraz TweakBit Driver Updater

  Rozwiązanie 4 — Wyłącz program antywirusowy i zainstaluj ponownie sterownik

  Bitdefender xbox one kontroler

  W niektórych rzadkich przypadkach program antywirusowy może zakłócać działanie niektórych sterowników i powodować problemy z niektórymi urządzeniami. Jeśli podczas używania kontrolera Xbox One pojawia się komunikat „Nie rozpoznano urządzenia USB”, być może powinieneś wyłączyć program antywirusowy i ponownie zainstalować sterownik.

  W niektórych przypadkach może być nawet konieczne usunięcie programu antywirusowego w celu rozwiązania tego problemu. Jeśli usunięcie antywirusa rozwiązuje problem, należy rozważyć użycie innego rozwiązania antywirusowego.

  Bitdefender oferuje niesamowitą ochronę i nie będzie w żaden sposób kolidować z systemem lub innymi urządzeniami, dlatego zalecamy wypróbowanie go.

  • Pobierz teraz Bitdefender 2019 (35% zniżki)

  Rozwiązanie 5 — Spróbuj użyć innego kabla USB

  Jeśli podczas próby użycia kontrolera Xbox One pojawia się komunikat „Nie rozpoznano urządzenia USB”, przyczyną może być kabel. Według użytkowników istnieje kilka rodzajów kabli USB, a niektóre kable mogą być przeznaczone wyłącznie do ładowania, podczas gdy inne obsługują zarówno ładowanie, jak i przesyłanie danych.

  Jeśli kontroler Xbox One nie działa prawidłowo lub nie został rozpoznany, spróbuj wymienić kabel USB i sprawdź, czy to rozwiąże problem.

  Rozwiązanie 6 — Zaktualizuj sterownik urządzenia do wyliczania urządzeń Plug and Play

  Według użytkowników, jeśli kontroler Xbox One wyświetla komunikat o nierozpoznanym urządzeniu USB, przyczyną może być sterownik modułu wyliczającego urządzenia Plug and Play. Aby rozwiązać problem, użytkownicy sugerują aktualizację tego sterownika. Możesz to zrobić ręcznie, wykonując następujące kroki:

  1. otwarty Menadżer urządzeń.
  2. Znajdź Oprogramowanie do wyliczania urządzeń Plug and Play, kliknij go prawym przyciskiem myszy i wybierz Aktualizacja rerzeka z menu.
   zaktualizuj sterownik Urządzenie USB nie zostało rozpoznane
  3. Wybierz Przeglądaj mój komputer w poszukiwaniu oprogramowania sterownika.
   przeglądaj oprogramowanie sterownika Nie rozpoznano urządzenia USB
  4. Wybierać Pozwól mi wybrać z listy sterowników urządzeń na moim komputerze.
   wybierz sterownik xbox one controller
  5. Wybierz Moduł kalkulatora oprogramowania Plug and Play i kliknij Kolejny.

  Po zaktualizowaniu sterownika sprawdź, czy problem nadal występuje.

  Rozwiązanie 7 — Zaktualizuj system Windows i podłącz kontroler do portów z tyłu

  Jeśli kontroler Xbox One nie zostanie rozpoznany, przyczyną może być port USB. Czasami może pojawić się komunikat Nie rozpoznano urządzenia USB, jeśli występuje problem z portem USB lub urządzenie po prostu nie działa z tym portem.

  Aby rozwiązać problem, podłącz kontroler do portu z tyłu komputera i sprawdź, czy to rozwiąże problem. Jeśli problem nadal występuje, spróbuj zaktualizować system i sprawdź, czy to pomoże. Aby to zrobić, wykonaj następujące kroki:

  1. Otworzyć Aplikacja ustawień i udaj się do Aktualizacja Bezpieczeństwo Sekcja.
   aktualizacje i bezpieczeństwo kontroler xbox one
  2. Kliknij Sprawdź aktualizacje przycisk w prawym okienku.
   sprawdź dostępność aktualizacji. Nie rozpoznano urządzenia USB

  Jeśli jakieś aktualizacje są dostępne, zostaną pobrane w tle. Po zainstalowaniu aktualizacji pojawi się monit o ponowne uruchomienie komputera w celu ich zainstalowania. Po zaktualizowaniu systemu sprawdź, czy problem nadal występuje.

  • Rozwiązanie 8 — Podłącz ponownie kontroler

   Według użytkowników komunikat o braku rozpoznania urządzenia USB może wynikać z tego, że kontroler nie jest poprawnie sparowany z komputerem. Aby to naprawić, wystarczy nacisnąć przycisk parowania na adapterze, a następnie przycisk parowania na kontrolerze.

   Po wykonaniu tej czynności kontroler zostanie sparowany z komputerem i zostaną zainstalowane niezbędne sterowniki USB. Po sparowaniu kontrolera sprawdź, czy problem nadal występuje.

   Czasami mogą pojawić się problemy z kontrolerem Xbox One, a jeśli pojawia się komunikat „Nie rozpoznano urządzenia USB”, wypróbuj niektóre z naszych rozwiązań.

Link do głównej publikacji