ROZWIĄZANE: błąd logowania do konsoli Xbox 0x80a30204

Jak naprawić błąd Xbox 0x80a30204?

 1. Twarde resetowanie konsoli
 2. Sprawdź usługi Xbox Live
 3. Rozwiązywanie problemów z siecią
 4. Usuń i ponownie załóż konto
 5. Użyj trybu offline i zaloguj się później

W porównaniu z platformą PC konsole zwykle nie przeszkadzają użytkownikowi końcowemu z wieloma problemami. Xbox ma jednak wiele problemów i większość z nich wpływa na procedurę logowania. Liczba kodów błędów dotyczących tego jest przytłaczająca, ale większość kodów jest łatwa do rozwiązania. Błąd, który spróbujemy rozwiązać dzisiaj, wynika z kodu 0x80a30204 i pojawia się, oczywiście, gdy użytkownicy próbują zalogować się przy użyciu swojego konta Xbox Live.

Jak naprawić błąd logowania 0x80a30204 na konsoli Xbox

1: Twarde resetowanie konsoli

Rozpocznijmy rozwiązywanie problemów od twardego resetu konsoli. Ten twardy reset, znany również jako Power Cycle, jest najlepszym sposobem na rozwiązanie drobnych problemów, które najczęściej występują przede wszystkim. Cała procedura nie powinna zająć więcej niż minutę i jest łatwa w użyciu.

Oto jak mocno zresetować konsolę:

 1. Naciśnij i przytrzymaj Przycisk zasilania na 10 sekund lub tak.
 2. Poczekaj, aż konsola się wyłączy.
 3. Po minucie włącz ponownie konsolę i poszukaj zmian.

2: Sprawdź usługi Xbox Live

Teraz, mimo że istnieje duża szansa, że ​​błąd logowania jest tylko izolowanym problemem po twojej stronie, zwykle tak nie jest. Usługi Xbox Live często przechodzą procedury konserwacyjne, a serwery dedykowane również ulegają awariom. Na szczęście istnieje sposób na śledzenie obecnego stanu usług Xbox Live. W ten sposób będziesz wiedzieć, czy ogólnie coś jest nie tak lub problem dotyczy wyłącznie Twojej konsoli.

 • Raporty o stanie można znaleźć tutaj. Lub, jeśli jesteś miłośnikiem mediów społecznościowych, oficjalne konto pomocy technicznej Xbox Live znajduje się tutaj.

  3: Rozwiązywanie problemów z siecią

  Wszystkie błędy logowania wskazują na problem z połączeniem. Niezależnie od tego, czy problem jest szeroko rozpowszechniony w sieci domowej, czy występuje wyłącznie w konsoli, nie ma to znaczenia. Jednak w większej liczbie przypadków użytkownicy potwierdzili, że awaria sieci na konsoli Xbox jest winna błędów logowania.

  • Z pewnością istnieją sposoby na rozwiązanie problemów z siecią na konsoli Xbox. Oto kilka kroków, które możesz wypróbować:

   • Upewnij się, że używasz połączenia przewodowego zamiast bezprzewodowego.
   • Uruchom diagnostykę
    1. wciśnij Przycisk Xbox aby otworzyć przewodnik.
    2. Wybierać Ustawienia.
    3. Kran Wszystkie ustawienia.
    4. Wybierać Sieć.
    5. Wybierz Ustawienia sieci.
    6. Wybierz «Przetestuj połączenie sieciowe„.
   • Zresetuj adres MAC:
    1. otwarty Ustawienia.
    2. Wybierać Wszystkie ustawienia.
    3. Wybierz Sieć i wtedy Zaawansowane ustawienia.Błąd logowania xbox 0x80a30204
    4. Wybierać Alternatywny adres MAC i wtedy «Jasny”.
    5. Uruchom ponownie konsolę.

   4: Usuń i ponownie załóż konto

   Niektórzy użytkownicy byli w stanie rozwiązać ten problem, po prostu usuwając swoje konto Xbox Live i ponownie je ustanawiając. To standardowa procedura i nie powinna zajmować zbyt wiele czasu.

   Po wykonaniu tej czynności błąd logowania do Xbox Live powinien zniknąć.

   • 5: Użyj trybu offline i zaloguj się później

    Na koniec, jeśli żaden z wyżej wymienionych kroków nie zadziałał, sugerujemy podpisanie w trybie offline i przejście od tego miejsca. Tam możesz spróbować przejść do trybu online i, miejmy nadzieję, uda ci się połączyć z usługami Xbox Live bez żadnych problemów.

    Powiedziawszy to, możemy zakończyć ten artykuł. Nie zapomnij podzielić się swoimi przemyśleniami lub alternatywnymi rozwiązaniami dotyczącymi błędu w sekcji komentarzy poniżej.

Link do głównej publikacji