Poprawka: Bluetooth nie włącza się w systemie Windows 10

Wielu użytkowników skontaktowało się z nami, pytając o problemy z Bluetooth w Windows 10 lub 8.1, ponieważ Bluetooth nie włącza się przez interfejs użytkownika bez względu na to, co robią. Poniżej znajdziesz rozwiązania.

Jak zwykle, w systemach Windows 8 i Windows 8.1 napotykamy różne problemy z niekompatybilnością, niezależnie od tego, czy chodzi o podstawowe funkcje, takie jak port HDMI, sterowniki karty graficznej, czy bardziej złożone funkcje, takie jak łączność WiFi lub Bluetooth. Jak więc widzisz, twoje problemy z Bluetooth są również związane z nowym systemem Windows, który wymaga dodatkowej uwagi ze strony użytkowników, aby wszystko działało bez żadnych błędów lub alertów.

Oto kilka przykładów:

 • Windows 10 nie ma opcji włączenia Bluetooth
 • Urządzenie z systemem Windows 10 nie ma Bluetooth
 • Bluetooth nie włącza systemu Windows 8
 • Brak przełącznika Bluetooth systemu Windows 10
 • Brak przełączania Bluetooth w Windows 10
 • Brakuje opcji włączenia lub wyłączenia Bluetooth
 • Brak przełącznika Bluetooth Windows 10
 • Nie można włączyć Bluetooth Windows 8

W każdym razie naprawienie Bluetooth nie włączy problemu, ponieważ musisz wykonać tylko kilka kroków w tej sprawie — nie martw się, ponieważ nie będziesz musiał używać narzędzi innych firm ani skomplikowanych procedur. Zasadniczo wszystko, co musisz zrobić, to rozwiązać problemy z niezgodnością spowodowane przez sterowniki urządzeń z systemem Windows 8.

Jak naprawić Bluetooth nie włącza się w Windows 10 / Windows 8.1

 1. Pobierz najnowsze sterowniki dla swojego urządzenia
 2. Spróbuj usunąć programy powodujące konflikty
 3. Ponownie zainstaluj urządzenie Bluetooth
 4. Uruchom narzędzie do rozwiązywania problemów
 5. Sprawdź, czy usługa Bluetooth jest uruchomiona
 6. Wyłącz tryb samolotowy
 7. Zmodyfikuj ustawienia rejestru

Rozwiązanie 1 — Pobierz najnowsze sterowniki dla swojego urządzenia

Po pierwsze, powinieneś wiedzieć, że ponieważ coraz więcej użytkowników skarży się na błędy Bluetooth w systemie operacyjnym Windows 8 / Windows 8.1, firma Microsoft wydała własne rozwiązanie do rozwiązywania problemów. Więc jeśli chcesz uruchomić oficjalne rozwiązanie naprawcze, nie wahaj się i użyj tego linku; ale jeśli chcesz rozwiązać problem ręcznie, skorzystaj z poniższych wskazówek.

W większości przypadków sterowniki są nieaktualne, co oznacza, że ​​musisz pobrać najnowsze sterowniki kompatybilne z laptopem, tabletem lub komputerem stacjonarnym. Ta metoda powinna rozwiązać ten problem, zwłaszcza jeśli zauważysz problemy z Bluetooth po aktualizacji do systemu Windows 8 lub Windows 8.1. Udaj się więc na stronę producenta i stamtąd pobierz najnowsze sterowniki Bluetooth.

Polecamy również TweakBit’s Driver Updater (zatwierdzone przez Microsoft i Norton) w celu automatycznego pobierania wszystkich nieaktualnych sterowników na komputer. To narzędzie zapewni bezpieczeństwo systemu, ponieważ możesz ręcznie pobrać i zainstalować niewłaściwą wersję sterownika. Możesz nawet pobrać sterowniki dla systemu Windows 7 (jeśli nie ma oprogramowania zgodnego z Windows 8), ponieważ Twój system operacyjny zainstaluje programy w „trybie zgodności”.

Rozwiązanie 2 — Spróbuj usunąć programy powodujące konflikty

Wielu użytkowników instaluje lub używa różnych klientów bezprzewodowych lub menedżerów, którzy mogą zakłócać działanie funkcji Bluetooth. Najlepszym rozwiązaniem będzie zarządzanie połączeniami bezprzewodowymi bezpośrednio z systemu Windows 8 i bez użycia innych dedykowanych narzędzi. Dlatego jeśli po zaktualizowaniu sterowników Bluetooth problemy nie zostaną rozwiązane, spróbuj usunąć menedżerów sieci bezprzewodowej działających na urządzeniu.

Zasadniczo nic oprócz kontrolera systemowego nie powinno być obecne na twoim komputerze. Mają tendencję do kolizji, co może prowadzić do konfliktu.

Rozwiązanie 3 — Zainstaluj ponownie urządzenie Bluetooth

Teraz spróbujemy ponownie zainstalować urządzenie Bluetooth i zobaczymy, czy ma ono jakieś pozytywne skutki. Oto, co musisz zrobić:

 1. Iść do Szukaj, wpisz devmngr i przejdź do Menadżer urządzeń.
 2. Znajdź swoje urządzenie Bluetooth, kliknij je prawym przyciskiem myszy i przejdź do Odinstaluj urządzenie.odinstaluj urządzenie Bluetooth
 3. Zrestartuj swój komputer

Teraz system Windows powinien automatycznie rozpoznać i zainstalować urządzenie Bluetooth wkrótce po odinstalowaniu. Jeśli tak się jednak nie stanie, oto, co musisz zrobić:

 1. Iść do Panel sterowania
 2. Pod Sprzęt komputerowy Dźwięk, iść do Dodaj urządzenie
 3. Poczekaj, aż kreator wyszuka zmiany sprzętu
 4. Po znalezieniu urządzenia Bluetooth instalacja zostanie zakończona

Rozwiązanie 4 — Uruchom narzędzie do rozwiązywania problemów

Jeśli korzystasz z Windows 10 Creators Update lub nowszego, możesz użyć nowego narzędzia do rozwiązywania problemów firmy Microsoft do rozwiązywania różnych problemów systemowych, w tym problemów z Bluetooth. Oto jak uruchomić narzędzie do rozwiązywania problemów:

 1. Iść do Ustawienia
 2. Udaj się do Aktualizacja Bezpieczeństwo > Rozwiązywanie problemów
 3. Odnaleźć Bluetooth, i kliknij Uruchom narzędzie do rozwiązywania problemówuruchom narzędzie do rozwiązywania problemów Bluetooth
 4. Postępuj zgodnie z dalszymi instrukcjami wyświetlanymi na ekranie
 5. Zrestartuj swój komputer

Rozwiązanie 5 — Sprawdź, czy usługa Bluetooth jest uruchomiona

 1. Przejdź do wyszukiwania, wpisz services.msc i otwórz Usługi.
 2. Znaleźć Usługa wsparcia Bluetooth.zresetować usługi bluetooth
 3. Jeśli ta usługa nie jest włączona, kliknij ją prawym przyciskiem myszy i wybierz Początek. Jeśli jest włączony, kliknij go prawym przyciskiem myszy i wybierz Uruchom ponownie.
 4. Poczekaj na zakończenie procesu.
 5. Zrestartuj swój komputer.

Rozwiązanie 6 — Wyłącz tryb samolotowy

Jeśli tryb samolotowy jest włączony, nie będziesz mógł korzystać z urządzeń Bluetooth. Sprawdźmy więc, czy ten tryb jest włączony:

 1. Przejdź do ustawień
 2. Iść do Sieć i Internet > Tryb samolotowywyłącz tryb samolotowy
 3. Wyłącz tryb samolotowy.

Rozwiązanie 7 — Zmodyfikuj ustawienia rejestru

Jeśli żadne z powyższych rozwiązań nie rozwiązało problemu, ostatnią rzeczą, którą będziemy próbować, jest modyfikacja niektórych ustawień rejestru. Oto, co musisz zrobić:

 1. Przejdź do wyszukiwania, wpisz regedit i otwórz Edytor rejestru
 2. Przejdź do następującej ścieżki:
  HKEY_LOCAL_MACHINE \ SOFTWARE \
  Microsoft \ Windows \ CurrentVersion \ ActionCenter \ Quick Actions \ All \ SystemSettings_Device_BluetoothQuickAction
 3. W prawym okienku kliknij prawym przyciskiem myszy ciąg Rodzaj i idź do Modyfikować
 4. Zmienić Dane wartości od 0 do 1
 5. Zapisz zmiany i uruchom ponownie komputer.

Wnioski

Cóż, były to najczęstsze rozwiązania problemów, które można zastosować w celu rozwiązania problemu z Bluetooth, nie spowoduje błędu w Windows 8 i Windows 8.1. Jeśli po ukończeniu tego przewodnika nie możesz korzystać z połączenia Bluetooth, nie wahaj się i podziel się swoim problemem z nami i naszymi czytelnikami, korzystając z pola komentarzy poniżej; oczywiście pomożemy ci jak najszybciej.

Link do głównej publikacji