Rozszerzenie Google Chrome HTTPS Everywhere zabezpiecza odwiedzane witryny

Bezpieczeństwo przeglądarki jest obecnie bardzo ważne, ponieważ istnieje wiele złośliwych programów, które mogą zainfekować komputer za pośrednictwem źle zabezpieczonej przeglądarki. Aby zapobiec takim nieprzyjemnym sytuacjom, należy użyć dodatkowych narzędzi w celu zwiększenia poziomu bezpieczeństwa przeglądarki.

Istnieje wiele niezawodnych programów antywirusowych dla przeglądarek, z których możesz wybierać. Jeśli jednak wolisz proste rozwiązanie, możesz również zainstalować rozszerzenie bezpieczeństwa w przeglądarce.

Rozszerzenie Google Chrome HTTPS Everywhere

HTTPS wszędzie to rozszerzenie, które automatycznie przełącza odwiedzaną witrynę z „http” na bezpieczniejsze „https„. W ten sposób rozszerzenie chroni Cię przed inwigilacją i próbami przejęcia konta, a także cenzury.

HTTPS Everywhere szyfruje Twoje połączenie z wieloma głównymi stronami internetowymi, lepiej zabezpieczając przeglądanie, ponieważ istnieje wiele zaszyfrowanych stron, które prowadzą do niezaszyfrowanych stron internetowych. Rozszerzenie HTTPS Everywhere wykorzystuje specjalne algorytmy do przepisywania żądań do tych witryn na HTTPS.

Mimo to HTTPS Everywhere może powodować, że strony wyglądają dziwnie, a nawet psują się. Jeśli na pasku adresu pojawi się przycisk „tarcza”, oznacza to, że Chrome zablokował niezabezpieczone części strony.

Czasami strony wyglądają dziwnie po usunięciu niepewnych części. Jeśli tak się stanie, możesz wyłączyć rozszerzenie dla tej witryny za pomocą przycisku w prawym rogu paska adresu. Zmniejsza to jednak Twoje bezpieczeństwo i prywatność. Jak widać na poniższym obrazku, HTTPS Everywhere nie wyświetla poprawnie obrazów.

Rozszerzenie Google Chrome HTTPS Everywhere

HTTPS Everywhere jest wynikiem współpracy The Tor Project i Electronic Frontier Foundation, tej samej organizacji pozarządowej, która skrytykowała agresywne praktyki aktualizacji Microsoft i wydała rozszerzenie Privacy Badger 2.0. HTTPS Everywhere dla Chrome wciąż trwa, ale rozszerzenie jest niezawodne i wystarczająco stabilne do codziennego użytku.

Możesz pobrać HTTPS Wszędzie ze sklepu Google Web Store.

Link do głównej publikacji