Recenzja PiPO W4: ultra-tani tablet z systemem Windows 8.1 za mniej niż 100 USD

Istnieje wiele tabletów z systemem Windows dla wszystkich rodzajów kupujących. Jeśli jesteś kupującym z ograniczonym budżetem i szukasz taniego tabletu z systemem Windows 8.1, aby połączyć komputer z dotykiem, PiPo W4 może być dla Ciebie potencjalnym nabytkiem.
Recenzja pipo w4
PiPO W4 to jeden z najtańszych tabletów z systemem Windows 8.1, który można obecnie kupić, więc jeśli nie chcesz wydawać na taki produkt więcej niż 100 USD, możesz wypróbować ten 8-calowy tablet. Używam tabletu przez ostatni tydzień i cieszę się, jeśli chodzi o niektóre funkcje produktu i trochę zawiodły w stosunku do innych. Ale hej, mówimy tutaj o bardzo tanim tablecie z systemem Windows, więc Twoje oczekiwania naprawdę nie powinny być wysokie.

Specyfikacja PiPO W4

Zanim przedstawię swoje wrażenia z urządzenia, ważne jest, abyśmy spojrzeli na wszystkie jego najważniejsze specyfikacje i funkcje, abyśmy wiedzieli, co to urządzenie może, a czego nie.

  • Windows 8.1 z Bing pipo w4
  • Czterordzeniowy procesor Intel Z3735G 1,33 GHz
  • 1 GB RAM, 16 GB pamięci wewnętrznej (możliwość rozszerzenia o pamięć karty TF)
  • 8-calowy wyświetlacz, rozdzielczość ekranu 1280 × 800 pikseli
  • Przednie aparaty 0,3 MP i tylne 2,0 MP
  • HDMI, Bluetooth
  • Wi-Fi 802.11 b / g / n, 1 gniazdo słuchawkowe, 1 port Micro USB, 1 gniazdo karty TF, 1 port HDMI
  • Bateria 4500 mAh, wejście adaptera zasilania 100 / 240V wyjście 5V-2A
  • Obsługiwane formaty: wideo — MPEG4, H264, H263, VC1 itp .; audio — MP3, MIDI, WAV, AAC, PCM, AMR, WMA; e-Book — UMD, TXT, PDF, HTML, RTF, FB2

W pakiecie, który otrzymałem po zamówieniu tabletu od GearBest, dostałem również jeden kabel USB, jedną ładowarkę, jeden kabel OTG i instrukcję obsługi. Jeśli zamierzasz zamówić swój produkt w Europie lub w innych częściach świata, powinieneś wiedzieć, że ładowarka nie działa i potrzebujesz do niej adaptera. Jednak ładuję go za pomocą kabla OTG i nie mam żadnych problemów z prędkością ładowania.

Moje doświadczenia z PiPO W4

Pozwól, że od początku powiem, że mamy do czynienia z ultra-budżetowym tabletem, więc musisz wiedzieć, co to oznacza. Moim zdaniem największym i jedynym problemem jest przechowywanie. Tablet ma 16 GB pamięci wewnętrznej, ale naprawdę potrzebujesz karty microSD, jeśli chcesz korzystać z tabletu nie tylko do przeglądania stron internetowych. Mówiąc o przeglądaniu stron internetowych, tablet radzi sobie z tym całkiem nieźle i faktycznie mogłem ładować kilka stron internetowych znacznie szybciej na tablecie niż na moim laptopie.

Dzięki 4500 mAh w połączeniu z wyświetlaczem o niskiej rozdzielczości tablet może wytrzymać kilka godzin na jednym ładowaniu. Nie mierzyłem dokładnego czasu, ale mogę powiedzieć, że nie byłem rozczarowany. Jest to więc kompromis: poświęcasz rozdzielczość, ale zwiększasz żywotność baterii.

pipo w4 tani tablet z systemem Windows

A teraz, wracając do pamięci, należy zauważyć, że tablet jest również objęty roczną subskrypcją pakietu Microsoft Office, co jest świetne. Ponieważ jednak nie możesz zainstalować pakietu Microsoft Office na karcie zewnętrznej, musisz go zainstalować na głównej pamięci. Jeśli to zrobisz, pozostanie Ci prawie zero miejsca, jeśli weźmiesz również pod uwagę obowiązkowe aktualizacje systemu Windows. Dlatego, aby maksymalnie wykorzystać pamięć, musisz albo wyłączyć aktualizacje systemu Windows, albo zrezygnować z instalacji pakietu Microsoft Office, co szkoda. Pamięć masowa jest więc największym problemem urządzenia i trzeba znaleźć kilka pomysłowych rozwiązań, aby to naprawić.

Podsumowując, tablet oferuje dobrą wydajność i dobrą żywotność baterii. Ma plastikową konstrukcję, ale nie ma skrzypiącej ani cienkiej konstrukcji. Czuje się dość pewnie w dłoni i jeśli włożycie go do ciężkiej pracy, takiej jak gra w grę lub przeglądanie wielu kart, to oczywiście się nagrzeje, ale do normalnego poziomu. To znaczy, nie będzie tak zauważalne.


Oglądanie filmów na tablecie jest również całkiem przyjemne, ale muszę przyznać, że miałem problemy z przesyłaniem strumieniowym treści z HBO GO. W końcu ma tylko 1 GB pamięci RAM. Podejrzewam, że przyczyną jest również połączenie Wi-Fi, ale nie spotkałem się z tym problemem podczas oglądania filmów na YouTube.

Po zobaczeniu wszystkich wzlotów i upadków używam PiPO W4 jako bardzo dobrego narzędzia do oglądania filmów, które kopiuję z laptopa, grania w niektóre gry ze Sklepu Windows i do intensywnego przeglądania. Dlatego jeśli szukasz tabletu, dzięki któremu możesz czytać w Internecie wszystko, co chcesz lub czytnik eBooków, może to być dobry wybór, jeśli weźmiemy pod uwagę jego świetną cenę.

Z tyłu znajdują się dwa małe grille głośnikowe, które zapewniają skromne wrażenia dźwiękowe. Nie są to najgłośniejsze i najlepiej brzmiące głośniki, ale nie jestem rozczarowany ich jakością podczas oglądania filmów lub grania w gry. I zawsze możesz do niego podłączyć niektóre głośniki zewnętrzne, jeśli chcesz.

Chociaż nie zostało to potwierdzone, ale jest prawie pewne, że nie będziemy w stanie zaktualizować systemu Windows 8.1 z Bing do systemu Windows 10, a uruchomienie wersji Technical Preview również jest dość trudne. Ale jeśli Microsoft zmieni zdanie i zezwoli na to, byłoby tak wspaniale móc uruchamiać aplikacje na iOS i Androida również na tym urządzeniu. Jeśli szukasz innego tabletu z systemem Windows, sprawdź, co może Ci zaoferować GearBest.

Zrzeczenie się: ten produkt został oferowany przez GearBest jako bezpłatna jednostka testowa, ale wszystkie wyrażone tutaj myśli należą do mnie

Link do głównej publikacji