Recenzja aplikacji Amazon na Windows 8, Windows 10

Obok eBay, Amazon jest najbardziej znaną na świecie witryną zakupów internetowych. Możesz znaleźć prawie każdy przedmiot, zarówno używany, jak i nowy, w bardzo dobrych cenach. Sklep internetowy jest dostępny dla wszystkich na całym świecie i oferuje każdemu możliwość zakupu prawie każdego produktu (w zależności od polityki wysyłkowej sprzedawcy). A teraz jest Aplikacja Amazon na Windows 10, Windows 8 i RT.

Ponadto Amazon oferuje niesamowite okazje na specjalne okazje, takie jak Czarny piątek, a teraz Boże Narodzenie. Ponadto kupujący mają możliwość porównania cen i znalezienia najtańszych. Amazon jest prawdopodobnie najlepszym miejscem do robienia zdjęć w tym sezonie i koniecznie zapoznaj się z ich ofertami, w których znajdziesz wspaniały prezent dla każdego członka rodziny.

Amazon przychodzi na Windows 10, Windows 8

Amazon Windows-8

Amazon zachwycił nas już najlepszymi aplikacjami mobilnymi na Androida i iOS, a teraz jest dostępny na Windows 10, Windows 8. Aplikację można pobrać bezpłatnie ze Sklepu Windows i oferuje kupującym wiele ciekawych funkcji, ale jest też miejsce na ulepszenia. Przeprowadzimy Cię przez aplikację i podkreślimy jej mocne i słabe strony.

Po pobraniu i zainstalowaniu aplikacji ekran główny zawiera niektóre z polecanych produktów w sklepie, które możesz dodać do listy życzeń lub koszyka, a także przyciski logowania i karty dostępne są w prawej górnej części ekranu jako pasek wyszukiwania.

amazon-for-windows-8-review

Ponadto, przewijając w prawo, możesz zobaczyć swoje Polecane przedmioty oraz inne przedmioty, które mogą Cię zainteresować na podstawie twoich list życzeń. Ponadto na tym samym ekranie znajdują się najpopularniejsze artykuły (książki, aparaty i elektronika) ze sklepu internetowego i najczęściej wyszukiwane.

Jedyną rzeczą, której brakuje w tym świetnym interfejsie użytkownika, jest przycisk „zobacz więcej”, ponieważ możesz zobaczyć tylko kilka z każdej kategorii, a także, aby dodać element do listy życzeń, musisz go otworzyć przed zrobieniem więc. Byłby to świetny dodatek w przyszłych wersjach aplikacji i jestem pewien, że Amazon już nad nimi pracuje.

amazon-for-windows-8-review-szczegóły-produktu

Otwierając konto, możesz zobaczyć swoje dane i listę życzeń, a także wyrazić opinię lub wylogować się z aplikacji. Chociaż linki te są bardzo dobrze umieszczone, przekierują Cię na stronę Amazon (oprócz Wyloguj się i Prześlij opinię). Opcja przeglądania listy życzeń z aplikacji nie jest jeszcze obsługiwana, a jeśli chodzi o szczegóły konta i informacje, są one również dostępne tylko ze strony internetowej, ale myślę, że jest to raczej środek bezpieczeństwa niż wada aplikacji.

amazon-for-windows-8-review-your-cart

W każdej chwili możesz zobaczyć, które przedmioty chcesz kupić, klikając przycisk Karta. Otworzy się okno w aplikacji, w którym można wyświetlić listę produktów i ich ceny, a także całkowitą kwotę, którą będziesz musiał zapłacić. Sprawdziliśmy również aplikację eBay na Windows 10, Windows 8, a jeśli ją widziałeś, wiesz, że nie obsługuje ona zakupów w aplikacji. Amazon ma tę funkcję i możesz łatwo kupić wszystko z poziomu aplikacji, bez konieczności odwiedzenia strony Amazon.

amazon-for-windows-8-review-product-search-filter

Innym problemem związanym z aplikacją, który powiedziałbym, że jest to wada projektowa, jest filtrowanie wyników wyszukiwania. Chociaż działa całkiem dobrze, jego konstrukcja nie jest tak dobra, jak można się spodziewać. Jeśli dodałeś filtr, którego nie chciałeś lub zmieniłeś zdanie, musisz usunąć wszystkie filtry, a nie tylko jeden.

Aktualizacja — ewolucja aplikacji Amazon

Amazon wprowadził wiele zmian w aplikacji po jej uruchomieniu. Po wielu testach w 2014 r. Wprowadzili dużą aktualizację z ulepszeniami i poprawkami. Wiosną 2016 r. Ogłosili nową aplikację na urządzenia z systemem Windows 10, aby zwiększyć zadowolenie klientów. Latem 2016 roku Amazon przestał obsługiwać telefony z systemem Windows, ale uruchomił nową aplikację na komputery z systemem Windows 10. Jednak z naszej recenzji można zawsze korzystać, pomimo wieku i faktu, że jest „mało popularna”.

Aktualizacja: Aplikacja Amazon na Windows 10 to opakowanie sieciowe, które upodabnia ją do przeglądania stron natywnych. Nawet jeśli ta aplikacja może być ostatnią dla użytkowników komputerów PC, zaobserwowaliśmy pewne wskazówki, które pokazują przyszłą aplikację mobilną. W opisie aplikacji znajduje się ikona Amazon, która wydaje się być przeznaczona na urządzenia mobilne. Najbardziej optymistyczni użytkownicy traktują to jako znak.

Jednak aplikacja Amazon jest nadal świetna do robienia zakupów, zwłaszcza jeśli nie chcesz podczas niej korzystać z przeglądarki. Zobaczmy jego mocne i słabe strony.

Amazon dla Windows 10, Windows 8 — Plusy i minusy

Oto obszary, które zrobiły na nas największe wrażenie w aplikacji:

  • Łatwy w użyciu
  • Czysty i responsywny interfejs użytkownika
  • Zakup w aplikacji

Ale tak dobre, jak to jest, istnieje kilka aspektów, które należy poprawić w aplikacji:

  • Brak „zobacz więcej” dla żadnej kategorii przedmiotów
  • Filtrowanie jest niewygodne i niezbyt intuicyjne
  • Brak możliwości edycji konta w aplikacji (może to być funkcja bezpieczeństwa, ale byłoby miło mieć tę funkcję)

Końcowe przemyślenia

Chociaż nie bez problemów, Amazon na Windows 10, Windows 8 to świetna aplikacja który ma wiele funkcji i bardzo czysty interfejs użytkownika. Wszystko to sprawia, że ​​jest to aplikacja obowiązkowa dla użytkowników Amazon, a dzięki funkcji kupowania w aplikacji użytkownicy będą mogli kupować przedmioty bez konieczności odwiedzania sklepu internetowego.

Z punktu widzenia wydajności aplikacja jest solidna, nie ma problemów z połączeniem ani awarii podczas okresu testowego. Ponadto opcje wyszukiwania i udostępniania działają bezbłędnie i bardzo szybko. Amazon dla Windows 10, Windows 8 ma wszystkie składniki świetnej aplikacji, a po tym, jak programiści rozwiążą wszystkie drobne niedociągnięcia w projektowaniu aplikacji, będzie to bez zarzutu.

Pobieranie Amazon dla Windows 10, Windows 8

Link do głównej publikacji