Najlepsze 3 skanery Internetu rzeczy do użycia

Zacznijmy od krótkiej definicji: Internet rzeczy to wzajemne połączenie urządzeń fizycznych z elektroniką i oprogramowaniem, które pozwala tym urządzeniom gromadzić i wymieniać dane. Zasadniczo każde urządzenie, które może połączyć się z Internetem, może być częścią Internetu Rzeczy.

Ponieważ nie wszystkie urządzenia, które tworzą sieć IoT, oferują ten sam poziom bezpieczeństwa przed zagrożeniami cybernetycznymi, pojawia się pytanie, jak słusznie powstaje sieć IoT.

Na szczęście istnieją różne skanery IoT, których można użyć do zwiększenia bezpieczeństwa sieci. W tym artykule wymienimy najlepsze skanery Internetu rzeczy dostępne obecnie na rynku.

Najlepsze skanery Internetu rzeczy

Mirai Scanner for IoT (zalecane)

Niedawno Kaspersky wykrył pierwszy botnet Mirai oparty na systemie Windows. Zabezpieczanie urządzeń IoT jest teraz ważniejsze niż kiedykolwiek wcześniej, ponieważ Mirai szczególnie lubi kamery IP, routery i rejestratory.

Zagrożenia Mirai mają również charakter drapieżny. Skanują adresy IP, próbując odgadnąć dane logowania, a nawet zastępują złośliwe oprogramowanie wcześniej zainstalowane na urządzeniach.

Skaner Mirai firmy Incapsula sprawdza bramę spoza sieci, aby wykryć wszelkie ataki Mirai na porty dostępowe. Skaner może skanować tylko twój publiczny adres IP.

  • Pobierz teraz Incapsula za darmo z oficjalnej strony internetowej

Skaner Mirai jest nadal w wersji beta. Jeśli chcesz spróbować, możesz odwiedzić witrynę Incapsula i nacisnąć przycisk skanowania.

Skaner Bulloard IoT

Rozwiązanie Bullguard sprawdza, czy Twoje urządzenia podłączone do Internetu w domu są publiczne w Shodan, pierwszej na świecie wyszukiwarce urządzeń podłączonych do Internetu. Jeśli wynik jest pozytywny, oznacza to, że społeczeństwo, w tym hakerzy, może uzyskać do nich dostęp.

Wiedza o tym, czy Twoje urządzenia są publiczne w Shodan, stanowi znak ostrzegawczy, umożliwiający podjęcie dalszych działań w celu poprawy poziomu bezpieczeństwa urządzeń. Ponadto podano szczegółowe informacje na temat konkretnych problemów bezpieczeństwa.

Skaner IoT BullGuarda skanuje twoje kamery bezpieczeństwa, nianie, telewizory Smart TV i wszelkie urządzenia do noszenia, które mogą być widoczne dla hakerów. Narzędzie może również dostarczyć raport e-mail z wynikami skanowania, który może pomóc w dalszej diagnozie problemów. Ponadto, jeśli chcesz przekonać znajomych do zeskanowania urządzeń IoT, możesz udostępnić im powiadomienie o pomyślnym skanowaniu.

Aby uzyskać więcej informacji, zapoznaj się z przewodnikiem dotyczącym bezpieczeństwa IoT firmy Bullguard. Aby uruchomić skanowanie, po prostu połącz się z oficjalną stroną skanera Bullguard IoT.

Skaner luk w zabezpieczeniach IoT Retina

Skaner luk w zabezpieczeniach IoT Retina oferuje wyraźny obraz urządzeń IoT, ujawniając, które używają domyślnych lub słabych haseł. Co zaskakujące, wielu użytkowników nawet nie zmienia domyślnych haseł swoich urządzeń, co czyni ich wyjątkowo podatnymi na zagrożenia.

RIoT jest dostępny jako bezpłatne narzędzie wyłącznie do użytku korporacyjnego / biznesowego. Narzędzie identyfikuje urządzenia IoT wysokiego ryzyka i generuje raporty podatności na zagrożenia IoT oraz wskazówki dotyczące ich naprawy. Może wykonywać zewnętrzne skanowanie do 256 adresów IP na nieograniczonej liczbie kont użytkowników. Nie trzeba instalować oprogramowania ani sprzętu.

Aby uzyskać RIoT, musisz wypełnić określony formularz, podając więcej informacji o swojej organizacji.

Czy używałeś innych niezawodnych skanerów IoT, które Twoim zdaniem powinny znaleźć się na tej liście? Skorzystaj z sekcji komentarzy poniżej, aby powiedzieć nam więcej o swoich wrażeniach.

Link do głównej publikacji