Przeglądaj zawartość wtyczek bez wtyczek z rozszerzeniem przeglądarki NoPlugin

NoPlugin to dodatek do przeglądarki Chrome, Firefox i Opera stworzony do naprawy treści internetowych wymagających wtyczek w sieci.

Przyszłość to HTML5…

Wtyczki nie będą już dostępne przez bardzo długi czas, ponieważ główni programiści ogłosili, że tradycyjne wtyczki nie będą częścią przyszłych działań przeglądarki. Internet zmierza w kierunku przyszłości HTML5, a wtyczki staną się tylko pamięcią. Z drugiej strony Flash pozostanie na dłużej i w zależności od używanej przeglądarki inne wtyczki poza tymi opartymi na Flashu mogą już nie działać.

… Ale niektóre strony nadal wymagają wtyczek

Usunięcie obsługi wtyczek wpłynie na UX i nawet jeśli przeglądarki nie obsługują wtyczek, wiele witryn nadal potrzebuje ich ze względu na zawartość. Jeśli przejdziesz na tego rodzaju witrynę i korzystasz z nowoczesnej przeglądarki, najprawdopodobniej pojawi się komunikat o błędzie.

Fakt, że przeglądarki przestają obsługiwać wtyczki sprawi, że zawartość witryny będzie niedostępna. Istnieje już wiele stron internetowych, które używają HTML5 do swoich treści, ale niestety niektóre strony nigdy nie będą aktualizowane ani utrzymywane z różnych powodów, w tym z braku inwestycji operatora.

Poznaj rozszerzenie NoPlugin

NoPlugin jest rozwiązaniem dla wszystkich powyższych. Jest to rozszerzenie przeglądarki typu open source dla różnych przeglądarek, które działa poprzez skanowanie stron internetowych w poszukiwaniu treści wtyczek i jest ograniczone do treści multimedialnych. W zależności od zawartości konkretnej witryny rozszerzenie może reagować na dwa sposoby:

  1. Jeśli przeglądarka może odtwarzać zawartość witryny bez wtyczek, osadzona zawartość zostanie zastąpiona odtwarzaczem HTML5, a zawartość będzie odtwarzana bezpośrednio w przeglądarce.
  2. Jeśli przeglądarka nie może odtworzyć zawartości, użytkownik otrzymuje opcję pobierania, a zawartość można pobrać do lokalnego systemu użytkownika i odtwarzać za pomocą lokalnego odtwarzacza.

Rozszerzenie może odtwarzać pliki mp3, mp4, m4a i wav bezpośrednio w przeglądarce. Dobrze też wiedzieć, że inne treści multimedialne nie będą odtwarzane bezpośrednio, ale będziesz mieć możliwość pobrania ich na swój system.

Link do głównej publikacji