Program Windows Media Player nie może zgrać muzyki w systemie Windows 10 [FIX]

Oprócz wydania aplikacji Groove Music i mnóstwa odtwarzaczy multimedialnych innych firm, Windows Media Player jest nadal pierwszym wyborem wielu użytkowników, jeśli chodzi o odtwarzanie muzyki.

Ale niektórzy użytkownicy zgłosili, że nie są w stanie zgrać muzyki z dysków CD i DVD za pomocą programu Windows Media Player w systemie Windows 10, a my jesteśmy tutaj, aby rozwiązać ten problem.

Windows Media Player Windows 10

Co zrobić, jeśli program Windows Media Player nie zgrywa muzyki w systemie Windows 10

  1. Zarządzaj bibliotekami muzycznymi
  2. Zainstaluj niezbędne kodeki
  3. Popraw jakość zgrywanej muzyki
  4. Przywróć domyślny folder biblioteki muzycznej

Rozwiązanie 1 — Zarządzaj bibliotekami muzycznymi

Najczęstszą przyczyną tego problemu jest konflikt między lokalizacjami, w których zostanie umieszczona zgrana muzyka. Jeśli masz więcej niż jedną „Biblioteki muzyczne”, istnieje możliwość wystąpienia tego błędu.

Rozwiązanie tego problemu jest dość proste, wystarczy usunąć inne biblioteki muzyczne i bez problemu można skopiować muzykę z płyty CD na komputer. Oto dokładnie, co musisz zrobić:

  1. Otwórz Windows Media Player
  2. Naciśnij Alt, aby otworzyć menu kontekstowe Plik
  3. Przejdź do Plik, Zarządzaj bibliotekami, a następnie do Muzyki
  4. Usuń wszystkie biblioteki muzyczne oprócz domyślnej, w której zostanie umieszczona muzyka Windows Media Player wygrał't rip music
  5. Spróbuj ponownie zgrać muzykę

Rozwiązanie 2 — Zainstaluj niezbędne kodeki

Jeśli w systemie Windows 10 brakuje niektórych kodeków audio, prawdopodobnie nie będziesz w stanie zgrać muzyki na komputer (prawdopodobnie nie będziesz w stanie nawet jej odtworzyć).

Dlatego nie zaszkodzi sprawdzić, czy na komputerze są zainstalowane odpowiednie kodeki audio. Jeśli nie masz żadnych kodeków, zainstaluj je natychmiast.

Zalecamy najnowszy pakiet koderów-dekoderów K-Lite dla systemu Windows 10, ale jeśli chcesz czegoś innego, po prostu wyszukaj w Internecie pakiet kodeków, który najbardziej Ci odpowiada.

Po zainstalowaniu odpowiedniego pakietu kodeków spróbuj uruchomić program Windows Media Player i ponownie zgrać muzykę. Jestem pewien, że tym razem wszystko będzie lepiej.

To wszystko, większość ludzi zgłosiła, że ​​te dwa rozwiązania (szczególnie pierwsze) rozwiązały problem zgrywania muzyki w systemie Windows 10 i mamy nadzieję, że również ci pomogą.

Link do głównej publikacji