Dlaczego mój projektor się nie wyłącza?

Głównym powodem, dla którego projektor się nie wyłącza, może być uszkodzenie konfiguracji. Może się to również zdarzyć z powodu awarii sprzętu lub innych drobnych problemów. Wielu użytkowników zgłosiło, że ich projektor odmawia wyłączenia na forach społeczności Reddit.

Mam go od około roku z częstym użyciem i nigdy tego nie zrobiłem. Przytrzymanie przycisku zasilania (lub dowolnego przycisku / kombinacji) wydaje się nie działać. Technologie AAXA, ale ich wsparcie nie ma czegoś takiego.

Postępuj zgodnie ze wskazówkami dotyczącymi rozwiązywania problemów w tym artykule, aby rozwiązać problem z moim projektorem, który nie wyłącza problemu.

Jak wyłączyć projektor?

1. Dwukrotnie naciśnij przycisk zasilania

projektor wygrał't turn off

 1. Niektóre projektory są skonfigurowane tak, aby uniknąć przypadkowego wyłączenia / wyłączenia zasilania i wymagają od użytkowników dwukrotnego naciśnięcia przycisku zasilania lub przycisku zasilania na pilocie w celu wyłączenia.
 2. Więc jeśli jeszcze tego nie próbowałeś, spróbuj dwukrotnie nacisnąć przycisk zasilania na projektorze lub na pilocie i sprawdź, czy to pomoże.
 3. Jeśli to nie zadziała, naciśnij i przytrzymaj przycisk zasilania na projektorze przez 30 sekund, aby mocno wyłączyć projektor.
 4. Wymuszenie projektu przez długie naciśnięcie klawisza zasilania nie będzie miało żadnych negatywnych skutków.

Upewnij się, że projektor jest prawidłowo podłączony do komputera, postępując zgodnie z tym obszernym przewodnikiem.

2. Wymuś wyłączenie projektora

projektor wygrał't turn off

 1. Jeśli problem będzie się powtarzał, aby zdiagnozować projektor, musisz go ponownie uruchomić. Aby to zrobić, prawdopodobnie musisz wymusić wyłączenie projektora, wyciągając wtyczkę z projektora.
 2. Chociaż proces ten nie powinien mieć negatywnego wpływu na projektor, rób to na własne ryzyko.
 3. Po wyłączeniu projektora i wyciągnięciu wszystkich wtyczek upewnij się, że lampa / żarówka projektora ostygła przez około 30 minut.
 4. Po 30 minutach włącz projektor i sprawdź, czy możesz go wyłączyć za pomocą przycisku zasilania.
 5. Jeśli projektor wyłącza się normalnie, nie musisz nic robić, ponieważ był to tymczasowy błąd.

3. Inne rozwiązania do wypróbowania

projektor wygrał't turn off

 1. Jeśli problem nadal występuje, możliwe, że projektor ma wewnętrzne problemy ze sprzętem. Skontaktuj się z producentem projektora, aby uzyskać lepszy pomysł na rozwiązywanie problemów z projektorem.
 2. Sprawdź, czy projektor nie aktualizuje oprogramowania układowego, które może zawierać poprawki błędów. Dlatego spróbuj zaktualizować projektor do najnowszej dostępnej wersji oprogramowania układowego i sprawdź, czy nie ma żadnych ulepszeń.
 3. Możesz przeprowadzić aktualizację oprogramowania samodzielnie za pomocą komputera lub wysłać ją do autoryzowanego sprzedawcy producenta projektora. Nieudana aktualizacja oprogramowania projektora nie jest objęta gwarancją. Zrób to na własne ryzyko.

Link do głównej publikacji