Problemy ze sterownikiem HP Envy po rocznicowej aktualizacji systemu Windows 10

Wygląda na to, że coraz więcej użytkowników skarży się na problemy ze sterownikami występujące po uaktualnieniu do wersji Windows 10 1607, znanej również jako rocznicowa aktualizacja systemu Windows 10.

Według użytkownika, który jest właścicielem HP Envy Phoenix 810-430qe, zauważył, że system Windows 10 rozpoczął aktualizację sterowników, które ręcznie zainstalował podczas procesu aktualizacji. Powiedział, że jedynym sposobem na rozwiązanie tego problemu jest przeprowadzenie czystej instalacji z nową wersją .ISO w trybie offline i, oczywiście, wyłączenie automatycznych aktualizacji sterowników po zainstalowaniu systemu Windows 10. Nie chce tego jednak robić, ponieważ będzie to dla niego ogromny problem.

Jednak ktoś odpowiedział, że po prostu próbował zainstalować rocznicową aktualizację systemu Windows 10, ale nie zakończył. Zamiast tego zainstalował go z pamięci USB i chociaż działał, pomieszał również sterowniki na swoim komputerze. Ten sam użytkownik powiedział, że nawet zauważył niektóre komunikaty o błędach w panelu powiadomień, a kiedy wykonał „zimny” restart (kiedy zasilanie systemu zostało fizycznie wyłączone i ponownie włączone), wszyscy kierowcy wrócili i pracowali bez żadnych problemów .

Innymi słowy, jeśli posiadasz komputer, który został właśnie zaktualizowany do wersji Windows 10 1607 i masz te same problemy, spróbuj wykonać „zimny” restart i sprawdź, czy to rozwiąże problem. Jeśli nie, musisz poczekać na wydanie aktualizacji przez Microsoft, która ją załatała, lub wykonać czystą instalację, pozostać offline podczas procesu instalacji i wyłączyć funkcję „automatycznej aktualizacji sterowników”.

Czy zaktualizowałeś system do wersji Windows 10 1607 i miałeś problemy ze sterownikami? Powiedz nam, jak rozwiązałeś problem!

Link do głównej publikacji