Potrzebujesz oprogramowania ankietowego do badań akademickich? Oto 5 narzędzi

Oprogramowanie ankietowe służy do uzyskiwania informacji zwrotnych i odpowiedzi od określonej lub wybranej grupy respondentów, zarówno indywidualnych, jak i firm, na tańszej i łatwej w użyciu platformie. Główną funkcją, szczególnie w badaniach akademickich, jest zbieranie komentarzy, opinii lub informacji zwrotnych od ludzi, a na podstawie danych badacz może mierzyć różne czynniki i zmienne w celu poinformowania o swoim projekcie.

Istnieją dziesiątki niezawodnego oprogramowania ankietowego do badań akademickich, ale znalezienie konkretnego do użycia może być trudnym zadaniem, ponieważ musisz przetestować każde z nich, aby znaleźć odpowiednie.

Do najważniejszych rzeczy, które należy wziąć pod uwagę, należy zarządzanie danymi, dystrybucja i formatowanie, łatwość użytkowania, ceny, wszechstronny wygląd i marka, wyrafinowana analiza, dokładność wyników, proste przesyłanie i responsywność.

Ciężko pracowaliśmy, aby pomóc w rozwiązaniu tego dylematu, dzieląc się naszą piątką ulubionych oprogramowanie ankietowe do badań akademickich, podkreślając kluczowe cechy i inne ważne czynniki, które należy wziąć pod uwagę, szukając solidnego.

Najlepsze oprogramowanie ankietowe do badań akademickich

1

Qualtrics

oprogramowanie do pisania badań akademickich

To nagradzane oprogramowanie ankietowe do badań akademickich, zaufane przez ponad 100 szkół na całym świecie, ma pomóc naukowcom i uczonym w uzyskaniu lepszych wyników w celu lepszej analizy i wniosków w swoich projektach badawczych.

Jest to pierwsze oprogramowanie, które wykorzystuje sztuczną inteligencję do analizy danych ankietowych, z inteligentnymi i zaawansowanymi funkcjami zwanymi Qualtrics IQ oraz uczeniem maszynowym, aby uprościć twoje wyrafinowane badania akademickie.

Dzięki mnóstwu narzędzi do natychmiastowego tworzenia, testowania i modyfikowania ankiety, możesz łatwo i szybko uzyskać swoje spostrzeżenia, aw razie problemów ich profesjonalni eksperci są dostępni 24 godziny na dobę przez telefon, e-mail lub czat, aby pomóc.

Jest to intuicyjne oprogramowanie ankietowe z niestandardowymi rozwiązaniami do wielu zastosowań, w tym między innymi badania i rozwój, segmentacja i strategia.

Niezależnie od tego, czy jesteś początkującym, czy ekspertem, Qualtrics upraszcza badania, wykorzystując statystyki IQ, które pomagają odszyfrować dane, zidentyfikować trendy i opracować modele predykcyjne, a jednocześnie poprowadzą Cię do najsilniejszych relacji statystycznych i przetłumaczą je w prosty i praktyczny sposób.

Jego funkcja Text IQ daje praktyczny wgląd, wykorzystując sztuczną inteligencję i przetwarzanie języka naturalnego do analizy otwartych tekstów, a następnie sugerując odpowiednie tematy z ocenami sentencji do każdego komentarza.

Qualtrics ma również repozytorium informacji lub katalog IQ, w którym przechowywane są wszystkie dane, w tym emocje, sentymenty, przekonania i preferencje, do wykorzystania w badaniach akademickich. Ponadto obsługuje dystrybucję wielokanałową, niezależnie od tego, czy jest to poczta e-mail, SMS, telefon komórkowy, media społecznościowe lub inne, dzięki czemu możesz osadzić ankietę w dowolnym miejscu lub użyć kodów QR, aby zachęcić ludzi do zabrania ich.

Zdobądź Qualtrics

 • 2)

  SurveyMonkey

  SurveyMonkey

  To oprogramowanie ankietowe do badań akademickich pozwala na uruchomienie dowolnej ankiety na jej łatwej w użyciu platformie, którą można dostosować do ankiet na podstawie odbiorców i zmiennych.

  Dociera do milionów respondentów i zapewnia wyniki w czasie rzeczywistym, nawet przy ogromnej ilości danych, które są gromadzone, analizowane i zgłaszane za pomocą jego narzędzi. Ponadto analiza danych i raportów jest łatwo eksportowana w różnych formatach i udostępniana do celów współpracy.

  Wielką zaletą SurveyMonkey są jego funkcje, które obejmują wbudowane konfigurowalne atrybuty, które sprawiają, że tworzenie, gromadzenie i analiza danych od wielu respondentów jest tak łatwa.

  Niektóre z potężnych funkcji obejmują szeroki bank pytań z dostosowywanymi pytaniami, narzędzie do raportowania i analizy, szablony ankiet, ankiety szyfrowane za pomocą zabezpieczeń, sprawdzanie poprawności odpowiedzi, niestandardowe oznakowanie, integracja z SPSS, wyniki w czasie rzeczywistym, a także można eksportować wyniki do Excel / PDF.

  Pewnie projektuj ankiety badań akademickich, docieraj do osób, które są najważniejsze za pośrednictwem poczty e-mail / czatu / telefonu komórkowego / Internetu lub mediów społecznościowych i maksymalizuj potencjał swoich danych.

  Uzyskaj SurveyMonkey

  • 3)

   QuestionPro

   To internetowe oprogramowanie ankietowe zawiera wiele gotowych szablonów i ponad 30 rodzajów pytań, które można wykorzystać do tworzenia spersonalizowanych ankiet i kwestionariuszy do badań akademickich.

   Wśród jego funkcji znajduje się poczta e-mail, zintegrowane wyskakujące okienka oraz publikowanie ankiety w kanałach społecznościowych, takich jak Facebook i Twitter.

   Każda ankieta tworzona w QuestionPro ma pasek postępu ankiety, który pozwala respondentom wiedzieć, ile ankiety zostało do wypełnienia (w procentach), a ponadto możesz upewnić się, że na pytania podstawowe odpowiesz, zachowując niektóre pola obowiązkowe.

   Oblicza również liczbę odpowiedzi na pytania i przedstawia ogólne wyniki po ich wypełnieniu. Następnie możesz wyeksportować wyniki do CSV, Excel i innych formatów lub udostępnić za pośrednictwem aplikacji mobilnej.

   Inne wspaniałe funkcje obejmują integrację multimediów dla niestandardowych ankiet zawierających filmy, zdjęcia i emotikony, dzięki którym ankieta jest bardziej interaktywna dla respondentów, a Ty masz pełną kontrolę nad ankietą. Jest również wielojęzyczny, z pełnym zestawem funkcji raportowania, takich jak analiza tekstu i trendów, segmentacja i podsumowanie w czasie rzeczywistym.

   W przypadku badań akademickich masz nieograniczony dostęp do najlepiej opłacanej licencji, jeśli jesteś studentem w instytucji akademickiej.

   Uzyskaj QuestionPro

   • 4

    SurveyGizmo

    To kolejne oprogramowanie ankiet online do tworzenia i przeprowadzania ankiet w celu prowadzenia badań akademickich.

    Ma konfigurowalny interfejs, który zapewnia odbiorcom łatwe i interaktywne doświadczenie, wygodę podczas przeprowadzania rzeczywistych ankiet oraz integrację z mediami społecznościowymi i innymi platformami cyfrowymi.

    Na koniec ankiety oprogramowanie to oferuje opcje analizy danych za pomocą zaawansowanych funkcji raportowania i eksportu danych, do formatów takich jak PDF, PowerPoint, Excel i Word, po których można je udostępniać lub rozpowszechniać w celu dokładnej analizy.

    Jedną z jego najlepszych funkcji jest dystrybucja poczty e-mail, ankieta mobilna i do osadzenia, biblioteka pytań, logika pomijania, szablony, ankieta w kiosku, obsługa audio / obrazu / wideo, niestandardowe adresy URL ankiety i analiza danych.

    Uzyskaj SurveyGizmo

    • 5

     TypeForm

     Technologia sprawiła, że ​​wszystko jest łatwiejsze, jeśli chodzi o tworzenie formularzy i ankiet, które są ekscytujące i przyjemne dla wypełniania i przesyłania.

     TypeForm to oprogramowanie ankietowe, które zmieniło konwencjonalne formularze i ankiety, wykorzystując interaktywne media, które sprawiają, że Twoi respondenci chcą brać udział w tym procesie.

     Tworzenie formularza w tym narzędziu jest bardzo łatwe, a jego funkcje obejmują funkcję przeciągania i upuszczania, elastyczne tworzenie formularzy, wiele rodzajów pytań i zdjęć, skale ocen i opinii, przyjazny dla użytkownika i interaktywny interfejs, bezpłatny interfejs API do integracji ankiet i formularzy z innymi aplikacjami i opcjami eksportu danych.

     Unikalną cechą, która sprawia, że ​​to oprogramowanie ankietowe jest potężne, są Skoki Logiczne, z którymi można zintegrować logikę ankiety za pomocą narzędzi Typeform. Twoje stopy zwrotu również wzrosną, a otrzymasz bardziej wiarygodne i wiarygodne dane do dalszego przetwarzania i dokładności wyników.

     Możesz także wykonywać nieograniczoną liczbę formularzy i / lub ankiet za pomocą darmowego konta, a także mieć pewność co do bezpieczeństwa dzięki 128-bitowemu szyfrowaniu SSL formularzy i ankiet.

     Uzyskaj TypeForm

     Są to jedne z najlepszych narzędzi ankietowych, których można użyć do celów akademickich. Zainstaluj ten, który najlepiej odpowiada Twoim potrzebom.

Link do głównej publikacji