Poszczególne strony ustawień są teraz wyświetlane w systemie Windows 10

Aplikacja ustawień systemu Windows 10 jest jedną z najważniejszych funkcji systemu. W związku z tym Microsoft musi zachować jego funkcjonalność, jak to możliwe, i czasami dostarczać tu i tam pewne ulepszenia i dodatki.

Wersja zapoznawcza systemu Windows 10 14328 wprowadziła kilka ulepszeń do aplikacji Ustawienia w wersji zapoznawczej systemu Windows 10, z których obie związane są z funkcjonalnością i projektem. Microsoft ułatwił użytkownikom korzystanie z aplikacji Ustawienia, wprowadzając nowe ikony na każdej stronie Ustawienia oraz możliwość przypięcia każdej sekcji do menu Start. Wraz z tymi zmianami aplikacja Ustawienia otrzymała również lepszy algorytm wyszukiwania w celu uzyskania dokładniejszych wyników wyszukiwania.

Tak jak w przypadku Windows 10 Mobile, wszystkie strony Ustawień mają teraz własne ikony, bez względu na to, czy są to główne strony, czy podstrony. Ulepszy to wygląd aplikacji Ustawienia i pozwoli użytkownikom łatwiej poruszać się po aplikacji. Ponadto podczas wyszukiwania określonej strony na pasku wyszukiwania aplikacji Ustawienia pojawi się menu rozwijane z sugestiami stron, dzięki czemu można je natychmiast otworzyć. To menu rozwijane działa w taki sam sposób, jak menu rozwijane w przeglądarce lub Sklepie Windows.

Aby jeszcze łatwiej uzyskać dostęp do określonej strony Ustawienia, możesz przypiąć najczęściej używaną stronę do menu Start. Aby przypiąć żądaną stronę, otwórz aplikację Ustawienia, kliknij prawym przyciskiem myszy stronę, którą chcesz przypiąć, i wybierz Przypnij, aby rozpocząć. Możesz przypiąć absolutnie dowolną stronę ustawień do menu Start, niezależnie od tego, czy jest to główna kategoria, czy podkategoria. Wreszcie niektóre ustawienia, takie jak pasek zadań, otrzymały własne strony, więc użytkownicy mogą teraz dostosować jeszcze więcej funkcji systemu Windows 10.

Co sądzisz o nowym wyglądzie i nowych funkcjach aplikacji Ustawienia w systemie Windows 10? Powiedz nam o tym w komentarzach poniżej!

Link do głównej publikacji