Poprawka: Wi-Fi i problemy z łącznością wykryte w Windows 10, 8.1

Kolejny problem dla właścicieli Windows 10, 8.1 — jak się okazuje, niektórzy z nich są nękani przez Wi-Fi i problemy z łącznością. Sprawdź ten post, aby dowiedzieć się, jak rozwiązać te problemy.

To mi się przydarzyło i doprowadziło mnie do szału — miałem ich dużo problem z moim Wi-Fi po aktualizacji do Windows 10 i 8.1. Za każdym razem, gdy nowe oprogramowanie jest na wolności, czy to od Apple, Microsoft czy kogokolwiek innego, na pewno będzie on nękany niezliczonymi problemami. Wtedy wszyscy desperacko szukają rozwiązania swojego problemu i szukają rozwiązań.

wi fi wydaje Windows 8.1

To samo dotyczy użytkowników, którzy zgłosili problemy z Wi-Fi w swoich ostatnio aktualizowanych urządzeniach z systemem Windows 8.1. Przede wszystkim postaramy się znaleźć wszystkie, a przynajmniej większość problemów z Wi-Fi na zaktualizowanej platformie Windows 8.1, abyśmy mogli wspólnie znaleźć rozwiązania tych problemów, niezależnie od tego, czy są w ciele tego artykułu lub w sekcji komentarzy.

Większość problemów zgłoszono na forach pomocy technicznej Microsoft, a niektóre z nich otrzymały poprawki i rozwiązania od inżynierów Microsoftu. Spójrzmy więc razem.

Problemy i problemy z Wi-Fi w Windows 10, 8.1

Oto, co mówi jeden z użytkowników:

Próbowałem już przed Windows 8.1 z MSN, miałem ogromne problemy z łącznością w Wi-Fi — Intel Advanced n-6235, więc czekałem na GA i spodziewałem się poprawy / naprawy tego, najwyraźniej nie ma. Dotychczasowe problemy (IE11 często traci łączność, a więc programy używające definicji IE)

Kiedy podłączam się do mojego routera, na prawym pasku pojawia się komunikat „Połączenie trwa dłużej niż użytkowanie…”, ale na pasku mówi, że jestem podłączony ok, po pewnym czasie na prawym pasku pojawia się komunikat „Ograniczona łączność”, ale w właściwościach połączenia mówi, że wszystko jest w porządku. Niektóre strony otwierają się szybko, czasem są wolniejsze. Wiele stron traci łączność. Wygląda na to, że zmuszanie Intela, by zawsze znajdowało się w trybie g, a wyłączenie trybu „n” robi małą różnicę, ale nadal występują problemy. Próbowałem z bezprzewodowym piórem USB SMC g, ale problemy pozostają

Jak naprawić problemy z Wi-Fi w systemie Windows 10, 8.1

1. Zaktualizuj sterowniki sieciowe

Oczywiście, jak zawsze, sugerujemy sprawdzenie, czy są nowe aktualizacje systemu Windows, a także zainstalowanie najnowszych sterowników oprogramowania, które, mam nadzieję, zostały zaktualizowane o obsługę systemu Windows 8.1. Potencjalnym winowajcą tego problemu mogły być karty Wi-Fi firmy Intel, które niedawno zostały udostępnione z optymalizacją systemu Windows 8.1, więc może powinieneś je wypróbować.

2. Sprawdź router

Być może ten problem nie jest związany z oprogramowaniem, ale raczej ze sprzętem. Sprawdź router i upewnij się, że wszystkie kable są podłączone do odpowiednich portów. Ponadto, jeśli minęło trochę czasu od ostatniego włączenia zasilania modemu / routera, zrób to teraz. Wyłącz modem / router, odłącz przewód zasilający i poczekaj pięć minut. Następnie włącz urządzenie i sprawdź, czy połączenie Wi-Fi jest teraz dostępne.

3. Uruchom narzędzie do rozwiązywania problemów z siecią

Zarówno system Windows 10, jak i Windows 8.1 są wyposażone we wbudowane narzędzie do rozwiązywania problemów z Internetem, które automatycznie skanuje sieć w celu wykrycia i naprawy problemów z połączeniem. Aby uruchomić narzędzie w systemie Windows 10, wybierz Ustawienia> Aktualizacja> Aktualizacja Bezpieczeństwo> wybierz Połączenia internetowe i uruchom skanowanie.

narzędzie do rozwiązywania problemów z Internetem

W systemie Windows 8.1 przejdź do Panelu sterowania, wpisz „rozwiązywanie problemów” w polu wyszukiwania, wybierz i uruchom narzędzie do rozwiązywania problemów z Internetem.

Jeśli połączenie Wi-Fi jest nadal niedostępne, oto kilka dodatkowych instrukcji rozwiązywania problemów, których można użyć do rozwiązania problemów z połączeniem Wi-Fi:

  • POPRAWKA: Adapter Wi-Fi nie łączy się z routerem
  • Poprawka: Wi-Fi nie działa, ale mówi, że podłączony w systemie Windows 10
  • Ethernet działa, Wi-Fi nie? Oto jak to naprawić
  • Poprawka: Wi-Fi nie działa na laptopie, ale działa na innych urządzeniach

Jeśli to nie zadziała, daj nam znać, zostawiając swój komentarz poniżej, a my zbadamy więcej, aby spróbować znaleźć obejście tych problemów z Wi-Fi, które użytkownicy otrzymują w systemie Windows 10, 8.1

Link do głównej publikacji