Poprawka: problemy Eudora w systemie Windows 10

Klienci poczty e-mail byli popularni w przeszłości, ale wraz z rozwojem Internetu wielu użytkowników przeszło na usługi poczty internetowej, ponieważ są one bardziej praktyczne. Niektórzy użytkownicy nadal wolą używać swoich ulubionych klientów poczty e-mail, a dziś pokażemy, jak rozwiązać problemy z Eudora w systemie Windows 10.

Problemy z Eudora w systemie Windows 10 i jak je naprawić?

Kiedy mówimy o klientach e-mail, większość użytkowników pamięta klientów e-mail, takich jak Outlook Express, Outlook lub nawet Thunderbird. Chociaż są to najpopularniejsze klienty poczty e-mail na platformie Windows, Eudora był popularnym klientem zarówno dla systemu Mac OS, jak i Windows. Eudora powstała po raz pierwszy w 1988 r., Ale została nabyta przez Qualcomm w 1991 r. Ostatnia komercyjna wersja Eudory została wydana w 2006 r. I od tego czasu podjęto próby wydania wersji open source, która trwała do 2010 r. Mimo że Eudora jest przestarzałym adresem e-mail kliencie, niektórzy użytkownicy nie chcą się przełączać i nadal używają go w systemie Windows 10. Ponieważ Eudora nie była aktualizowana przez kilka lat, spodziewane są pewne problemy z Windows 10, a dziś pokażemy, jak naprawić te problemy.

Uwaga: Jeśli nie możesz naprawić problemów z Eudora lub po prostu chcesz zmienić swojego klienta e-mail, zdecydowanie zalecamy Mailbird. Jako lider na rynku zaspokoi wszystkie Twoje potrzeby.

 • Pobierz teraz Mailbird za darmo
 • Pobierz i kup Mailbird Pro za 50% zniżki (nasza oferta specjalna)

Poprawka — problemy z Eudora w systemie Windows 10

Rozwiązanie 1 — Zainstaluj Eudora w katalogu głównym

Większość aplikacji Windows zostanie domyślnie zainstalowana w katalogu C: \ Program Files. Jest to domyślna lokalizacja dla wszystkich nowych aplikacji, ale ta lokalizacja nie działa z Eudora. Jeśli chcesz uniknąć problemów z tym klientem e-mail, zalecamy zainstalowanie Eudory w katalogu głównym. Podczas instalacji Eudory należy zmienić katalog instalacyjny z C: \ Program Files na C: \ Eudora i zainstaluj tam aplikację. Po wykonaniu tej czynności większość problemów zostanie rozwiązana.

 • Rozwiązanie 2 — Przenieś pliki Eudora i zmień rejestr

  Jeśli Eudora ulega awarii w systemie Windows 10, możesz rozwiązać ten problem, po prostu przenosząc jego pliki instalacyjne. Aby to zrobić, przejdź do folderu C: \ Program Files \ Qualcomm \ Eudora i skopiuj wszystkie pliki z tego katalogu do C: \ Users \ Twój_użytkownik \ AppData \ Roaming \ Qualcomm \ Eudora teczka. Teraz musisz wprowadzić kilka zmian w rejestrze. Musimy ostrzec, że modyfikacja rejestru może prowadzić do pewnych problemów z komputerem, więc przed zmianą rejestru możesz go wyeksportować i użyć tego pliku jako kopii zapasowej. Aby zmodyfikować rejestr, wykonaj następujące czynności:

  1. naciśnij Klawisz Windows + R. aby otworzyć okno dialogowe Uruchom. Wchodzić regedit i naciśnij Wchodzić lub kliknij dobrze.
   eudora-problems-regedit-1
  2. Po otwarciu Edytora rejestru przejdź do HKEY_CURRENT_USER> Oprogramowanie> Qualcomm> Eudora. Znajdź Wiersz poleceń DWORD i kliknij go dwukrotnie, aby otworzyć jego właściwości.
  3. Zmień wartość z C: \ Program Files \ Qualcomm \ Eudora na C: \ Users \ Twój_użytkownik \ AppData \ Roaming \ Qualcomm \ Eudora.
  4. Zapisz zmiany i zamknij Edytor rejestru.

  Po przeniesieniu plików Eudora i zmianie rejestru sprawdź, czy problem został rozwiązany.

  Rozwiązanie 3 — Upewnij się, że przeglądarka jest ustawiona jako domyślna

  Według użytkowników mają problemy z otwieraniem łączy w Eudorze, a aby rozwiązać ten problem, musisz mieć pewność, że przeglądarka innej firmy jest ustawiona jako domyślna aplikacja. Pamiętaj, że ten problem nie pojawia się w przypadku Microsoft Edge i Internet Explorera. Aby rozwiązać problem, musisz ustawić przeglądarkę jako domyślną aplikację, wykonując następujące kroki:

  1. Otwórz aplikację Ustawienia, naciskając Klawisz Windows + I.
  2. Teraz przejdź do sekcji System i wybierz Domyślne aplikacje.
  3. Wyszukaj przeglądarkę internetową i upewnij się, że jest ustawiona na bieżącą przeglądarkę. Jeśli nie, kliknij i ustaw żądaną przeglądarkę internetową.
   eudora-problems-default-1
  4. Teraz kliknij Wybierz domyślne aplikacje według typu pliku.
  5. Szukać .HTML i .htm na liście i wybierz żądaną przeglądarkę.
   eudora-problems-default-2
  6. Wróć i kliknij Wybierz domyślne aplikacje według protokołu.
  7. Teraz zlokalizuj HTTP i HTTPS na liście i wybierz domyślną przeglądarkę dla tych protokołów.
   eudora-problems-default-3
  • Po dokonaniu niezbędnych zmian powinieneś być w stanie otwierać linki w Eudora bez żadnych problemów. Jeśli problem nadal występuje, być może trzeba ręcznie skopiować i otworzyć łącza w celu obejścia tego problemu. Jeśli masz problemy z załącznikami e-mail, po prostu kliknij załącznik prawym przyciskiem myszy i wybierz żądaną aplikację z menu Otwórz za pomocą.

   Rozwiązanie 4 — Odznacz opcję Użyj przeglądarki Microsoft

   Jeśli masz jakiekolwiek problemy z otwieraniem łączy w Eudorze, możesz spróbować wyłączyć opcję Użyj przeglądarki Microsoft. Aby uzyskać dostęp do tej opcji, przejdź do Ustawienia> Wyświetlanie poczty. Po prostu wyłącz tę opcję, a linki zaczną działać. Teraz włącz ponownie opcję Użyj przeglądarki Microsoft, a problem z łączami powinien zostać całkowicie rozwiązany.

   Rozwiązanie 5 — Nie ustawiaj Eudory jako domyślnego klienta poczty e-mail

   Użytkownicy zgłaszali, że Eudora nie może zaktualizować komunikatu rejestru systemu na komputerze z systemem Windows 10 po zainstalowaniu usługi Office 365. Aby rozwiązać ten problem, wystarczy przejść do Narzędzia> Opcje i znajdź sekcję Dodatkowe ostrzeżenia. Tam musisz sprawdzić Uruchom Eudora, a nie jest to domyślny Mailer opcja.

   Spróbuj ponownie uruchomić Eudora, a poprosi Cię o ustawienie go jako domyślnego programu pocztowego. Czek Nie pytaj więcej pole wyboru i kliknij Nie. Po wykonaniu tej czynności Eudora powinna rozpocząć pracę bez żadnych problemów.

   Eudora była świetnym klientem poczty e-mail, gdy została wydana, i chociaż ten program działa w systemie Windows 10, mogą pojawić się pewne problemy, ale możesz je łatwo rozwiązać za pomocą jednego z naszych rozwiązań. Jeśli nie uda Ci się rozwiązać problemu, możesz rozważyć przejście na innego klienta poczty e-mail, który jest często aktualizowany.

Link do głównej publikacji