Poprawka: plik jest zbyt duży dla błędu Notatnika w systemie Windows 10

Użytkownicy często pracują z plikami tekstowymi, a w systemie Windows 10 najczęściej używanym edytorem tekstu jest Notatnik. Notatnik jest prostym narzędziem, ale ma swoje ograniczenia, a użytkownicy zgłosili, że plik jest zbyt duży, aby mógł wystąpić błąd Notatnika podczas próby otwarcia niektórych plików. To dziwny problem, ale zobaczmy, czy możemy go naprawić.

Błąd „Plik jest zbyt duży dla Notatnika”, jak to naprawić w systemie Windows 10?

Notatnik i wiele innych edytorów tekstu ma limit rozmiaru pliku i nie można ich używać do otwierania dużych plików tekstowych. W przypadku większości podstawowych użytkowników wystarczy Notatnik, ale zaawansowani mogą napotkać Plik zbyt duży, aby mógł wystąpić błąd Notatnika na komputerze. Na przykład, jeśli masz dzienniki serwera lub inne duże pliki, możesz napotkać ten błąd podczas próby otwarcia tych plików za pomocą Notatnika. Niestety nie można otworzyć Notatnika tak dużych plików, a jedynym rozwiązaniem jest użycie edytorów tekstu innych firm do otwarcia tych plików. Istnieją różne aplikacje, z których możesz korzystać, a dziś pokażemy kilka z nich.

Czytnik dużych plików tekstowych
file-too-large-for-notepad-large-text-files-1

Large Text File Reader to zewnętrzna przeglądarka tekstów, która umożliwia przeglądanie plików o wielkości do 10 GB. Ta aplikacja wyświetla jednocześnie wiele linii, a nie cały plik. Nawet jeśli nie możesz edytować pliku, powinieneś być w stanie go wyświetlić i skopiować niezbędne informacje.

Goły ogon

file-too-large-for-notepad-coin-vault-1

Bare Tail to kolejne oprogramowanie, które pozwala wyświetlać duże pliki tekstowe. To oprogramowanie jest dostępne zarówno w wersji płatnej, jak i bezpłatnej, a jedyną różnicą między nimi jest to, że wersja płatna nie ma ekranu powitalnego po uruchomieniu programu. To nie jest poważny problem i nie wpływa w żaden sposób na aplikację.

Ta aplikacja obsługuje przeglądanie w czasie rzeczywistym i może natychmiast przewinąć do dowolnej linii w całym pliku. Ponadto można użyć tej aplikacji do przeglądania plików w sieci, a także obsługuje ona zawijanie linii. Ponadto możesz zmienić czcionkę, odstępy i inne ustawienia związane z czcionkami. Jeśli planujesz korzystać z podglądu w czasie rzeczywistym, możesz łatwo śledzić koniec pliku, bez względu na to, jak szybko się zmienia.

Ponadto można także przeglądać kilka plików jednocześnie za pomocą kart. Karty mają wskaźnik wizualny, dzięki czemu można zobaczyć status pliku bez otwierania kart. Oczywiście możesz zmieniać układ zakładek zarówno w poziomie, jak i w pionie. Możesz także podświetlić dowolny ciąg znaków, aby lepiej go zauważyć w całym pliku. Ta aplikacja ma wiele świetnych funkcji, a jeśli chcesz wyświetlić duży plik tekstowy, ta aplikacja będzie do niego idealna.

 • EditPad Lite

  file-too-large-for-notepad-editpad-lite-1

  Kolejną aplikacją, której można używać do przeglądania dużych plików tekstowych, jest EditPad Lite. Oprócz przeglądania dużych plików, ta aplikacja będzie przechowywać schowek, dzięki czemu można łatwo uzyskać dostęp do wszystkich danych wklejonych w edytorze tekstu. Dostępna jest funkcja wyszukiwania, która pozwala łatwo wyszukiwać i zamieniać dowolny ciąg. Ponadto aplikacja obsługuje rozbudowaną konfigurację, a nawet można utworzyć instalację przenośną i uruchomić ją z dysku flash USB.

  LogExpert

  file-too-large-for-notepad-logexpert-1

  Inną przydatną aplikacją do przeglądania dużych plików jest LogExpert. Jest to prosta aplikacja, która umożliwia łatwe przeglądanie dużych plików. Jeśli chcesz, możesz umieszczać zakładki i poruszać się po nich w dowolnym momencie. Istnieje również podświetlanie tekstu, dzięki czemu możesz łatwo znaleźć dowolny ciąg, którego potrzebujesz. Jeśli chcesz, możesz nawet monitorować pliki w czasie rzeczywistym i używać funkcji tail, aby zawsze widzieć koniec pliku dziennika.

  Universal Viewer Free

  file-too-large-for-notepad-universal-viewer-free-1

  Universal Viewer Free to kolejna aplikacja, która umożliwia przeglądanie dużych plików tekstowych. Jest to prosta aplikacja, która pozwala przełączać się między kilkoma trybami, takimi jak Tekst, Binarny, Szesnastkowy, Unicode itp. Jest to prosta aplikacja, ale powinna być idealna do przeglądania dużych plików tekstowych.

  Top Gun

  file-too-large-for-notepad-top-gun

  Kolejną aplikacją, której można używać do przeglądania dużych plików tekstowych, jest TopGun. Ta aplikacja umożliwia łatwe przeglądanie dużych plików tekstowych i wyszukiwanie określonego ciągu. TopGun to lekka aplikacja i może działać bezproblemowo na prawie każdym komputerze, ale możesz napotkać pewne problemy z niektórymi większymi plikami.

  Plik zbyt duży dla Notatnika może stanowić duży problem, szczególnie jeśli często pracujesz z dużymi plikami. Możesz łatwo rozwiązać ten problem, korzystając z jednego z darmowych narzędzi, o których wspomnieliśmy, więc spróbuj.

Link do głównej publikacji