Wskazówka: Przypnij dowolny folder lub dysk do lokalizacji domowej w systemie Windows 10

Wielu użytkowników uwielbia udostępniać swoje ulubione foldery w celu szybkiego dostępu, a w systemie Windows 10 można to osiągnąć, korzystając z lokalizacji domowej. Jeśli masz foldery, do których regularnie uzyskujesz dostęp dzisiaj, pokażemy, jak przypiąć dowolny folder lub dysk do lokalizacji domowej w systemie Windows 10.

Jak przypiąć dowolny folder lub dysk do lokalizacji domowej w systemie Windows 10

Korzystanie z Lokalizacji domowej w celu szybkiego dostępu jest świetne, szczególnie jeśli pracujesz nad projektem i regularnie pracujesz z tymi samymi folderami. Dzięki lokalizacji domowej możesz uzyskać dostęp do dowolnego folderu za pomocą zaledwie dwóch kliknięć zamiast nawigowania do dokładnej lokalizacji folderu. Jak widać, użycie tej metody jest znacznie szybsze i prostsze, a jeśli chcesz wypróbować tę funkcję, oto jak przypiąć folder lub dysk do lokalizacji domowej:

  1. Otwórz Eksploratora plików i przejdź do folderu domowego. Folder domowy powinien znajdować się w lewym panelu Eksploratora plików.przypinanie folderów do domowych okien 10 1
  2. Gdy znajdziesz się w folderze domowym, otwórz inny Eksplorator plików i znajdź folder, który chcesz dodać do lokalizacji domowej.
  3. Kliknij i przeciągnij wybrany folder do lokalizacji domowej, a tam zostanie on dodany. Teraz możesz łatwo uzyskać do niego dostęp w dowolnym momencie.przypnij foldery do domowych okien 10 2
  4. Jeśli klikanie i przeciąganie wydaje się zbyt dużo pracy, możesz po prostu kliknąć folder prawym przyciskiem myszy i wybrać z menu Przypnij do domu.przypnij foldery do domowych okien 10 3

Jeśli chcesz odpiąć folder od lokalizacji domowej, wszystko, co musisz zrobić, to znaleźć ten folder w folderze domowym, kliknij go prawym przyciskiem myszy i wybierz z menu Odepnij od domu.

Jak widać, dodawanie folderów do lokalizacji domowej w systemie Windows 10 jest dość proste i możesz dodać foldery, napędy dysków lub ten komputer do lokalizacji domowej, wykonując następujące kroki.

Link do głównej publikacji