POPRAWKA: Plan zasilania ciągle się zmienia w systemie Windows 10, 8, 7

Czy ostatnio zaktualizowałeś urządzenie do systemu operacyjnego Windows 8.1, 9 lub Windows 10? Więc to nie jest dziwne, że twój plan zasilania zmienia się losowo lub za każdym razem, gdy próbujesz wykonać restart urządzenia z systemem Windows 8 lub Windows 10. Niestety systemy operacyjne Windows 8 lub Windows 10, podobnie jak poprzednie wersje, wciąż mają kilka usterek. Ale czytając poniższy samouczek, dowiesz się, co dokładnie możesz zrobić napraw swój plan zasilania.
plan zasilania ciągle się zmienia w systemach Windows 8 i Windows 10
Zwykle urządzenie z systemem Windows 8 lub Windows 10 zmienia plan zasilania, jeśli nie masz prawidłowych ustawień systemowych. Możesz na przykład ustawić urządzenie z Windows 8, 10 na „wysoką wydajność”, a po pewnym czasie lub po ponownym uruchomieniu urządzenia zmieni się ono automatycznie na „oszczędzanie energii”. To tylko jeden z problemów, które mogą się zdarzyć w ustawieniach planu zasilania.

ROZWIĄZANE: Plan zasilania systemu Windows 10 zmienia się sam

 1. Uruchom narzędzie do rozwiązywania problemów z zasilaniem
 2. Zaktualizuj sterownik karty graficznej
 3. Czysty rozruch komputera
 4. Zaloguj się do swojego konta administratora
 5. Przeskanuj swój system
 6. Zresetuj swój plan zasilania

1. Uruchom narzędzie do rozwiązywania problemów z zasilaniem

 1. Naciśnij i przytrzymaj na klawiaturze przycisk „Okno” i przycisk „W”.
 2. Po naciśnięciu powyższych przycisków zacznij pisać „Rozwiązywanie problemów”.
 3. Kliknij lewym przyciskiem myszy lub dotknij ikony „Rozwiązywanie problemów”, która pojawiła się po wyszukiwaniu.
 4. Kliknij lewym przyciskiem myszy lub dotknij funkcji „System i zabezpieczenia” przedstawionej w oknie „Rozwiązywanie problemów”.
 5. Kliknij lewym przyciskiem myszy lub dotknij funkcji „Zasilanie”, a będziesz musiał postępować zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie, aby uruchomić narzędzie do rozwiązywania problemów.narzędzie do rozwiązywania problemów z zasilaniem systemu Windows 10
 6. Po zakończeniu rozwiązywania problemów z zasilaniem uruchom ponownie urządzenie z systemem Windows 8 lub Windows 10 i sprawdź, czy nadal występuje ten problem.

2. Zaktualizuj sterownik karty graficznej

Ten problem może wystąpić z powodu faktu, że sterowniki karty graficznej mogą wymagać aktualizacji systemu Windows 8 lub Windows 10. Przejdź do strony producenta i poszukaj zgodnej wersji sterowników dla systemu Windows 10 lub Windows 8.

 • 3. Wyczyść komputer

  Niektóre aplikacje zainstalowane w systemie Windows 8 lub Windows 10 mogą powodować konflikty z plikami systemowymi, powodując zmianę funkcji planu zasilania. W tym celu będziemy musieli dokonać czystego rozruchu systemu i zobaczymy dokładnie, czy jedna z twoich aplikacji powoduje, że system tak zareaguje.

  Oto jak wykonać czysty rozruch w systemie Windows 8 lub Windows 10:

  1. Przejdź do Start> wpisz msconfig> naciśnij Enter
  2. Przejdź do Konfiguracja systemu> kliknij kartę Usługi> zaznacz pole wyboru Ukryj wszystkie usługi Microsoft> kliknij Wyłącz wszystkie.ukryj wszystkie usługi Microsoft
  3. Przejdź do karty Uruchamianie> Otwórz Menedżera zadań.
  4. Wybierz każdy element startowy> kliknij Wyłącz> zamknij Menedżera zadań> uruchom ponownie komputer.

  wyłącz programy startowe

  Teraz, po przeprowadzeniu czystego rozruchu, spróbuj ponownie uruchomić urządzenie ponownie i sprawdź, czy nadal masz problemy z planem zasilania. Jeśli jedna z Twoich aplikacji powoduje ten problem, musisz ją odinstalować.

  • 4. Zaloguj się do konta administratora

   Możesz nie mieć uprawnień administratora na urządzeniu z systemem Windows 8 lub Windows 10, dlatego każda zmiana wprowadzona w systemie zostanie zresetowana po ponownym uruchomieniu urządzenia.

   Aby to naprawić, musisz spróbować zalogować się na swoje konto administracyjne i skonfigurować ustawienia planu zasilania. Następnie zaloguj się przy użyciu zwykłej nazwy użytkownika systemu Windows 8 lub Windows 10 i sprawdź, czy nadal występuje ten problem.

   5. Przeskanuj system

   Jeśli problem będzie się powtarzał, a plan zasilania zmieni się na zrównoważony, przeskanuj swój system pod kątem złośliwego oprogramowania. Należy pamiętać, że złośliwe oprogramowanie i wirusy mogą powodować nieprawidłowe działanie komputera, dlatego należy wykonać pełne skanowanie antywirusowe systemu.

   6. Zresetuj swój plan zasilania

   1. Uruchom wiersz polecenia (administrator)> wpisz powercfg — przywrócone schematy błędów > naciśnij Enter, aby zresetować ustawienia planu zasilania do wartości domyślnych.
   2. Wyjdź z wiersza polecenia, aby usunąć wszystkie niestandardowe plany zasilania.
   3. Utwórz nowy plan zasilania i dostosuj go do swoich potrzeb.

Link do głównej publikacji