POPRAWKA: Nowe partycje pojawiają się w Eksploratorze plików po instalacji systemu Windows 10 v1803

Wielu użytkowników, którzy zainstalowali aktualizację systemu Windows 10 April na swoich komputerach, zauważyło pojawienie się nowych partycji w Eksploratorze plików. W tym poście wyjaśnimy, dlaczego występuje ten problem i jak go naprawić.

Ale przede wszystkim zobaczmy, jak jeden użytkownik opisuje tę sytuację:

Po zainstalowaniu aktualizacji z kwietnia 2018 r. W celu uaktualnienia do wersji Windows 10 1803, w Eksploratorze plików pojawi się nowa partycja. Ciągle otrzymuję też ostrzeżenia, że ​​na partycji jest mało miejsca i nie ma opcji jej usunięcia.

Z powodu błędu kodu system Windows 10 v1803 przypisuje teraz litery dysków do wcześniej ukrytych partycji. Innymi słowy, te partycje są teraz widoczne w przystawce Zarządzanie dyskami i Eksploratorze plików. Większość tych partycji to w rzeczywistości partycje odzyskiwania.

Pamiętaj, że ich usunięcie może ograniczyć możliwość odzyskania systemu Windows na wypadek, gdyby coś poszło nie tak z komputerem. Najlepiej więc po prostu trzymać je na swoim komputerze.

Nowe partycje pojawiają się po aktualizacji systemu Windows [FIX]

Firma Microsoft rozwiązała już ten problem za pomocą aktualizacji, więc wystarczy zainstalować najnowsze aktualizacje systemu Windows 10 v1803 na komputerze, a te dziwne partycje powinny zniknąć. Jednak rozwiązanie działa tylko na tych urządzeniach, które instalują aktualizację systemu Windows 10 kwietnia 2018 po wydaniu poprawki.

Jeśli masz już zainstalowany system Windows 10 v1803 i napotykasz ten problem, wykonaj następujące czynności:

 1. Przejdź do Start> uruchom Wiersz polecenia jako administrator.
 2. Rodzaj diskpart > naciśnij Enter.
 3. Rodzaj wolumin listy > naciśnij Enter.
 4. Zanotuj numer woluminu litery dysku, którą chcesz usunąć (przykład: Dysk E).
 5. Wpisz to polecenie> naciśnij Enter:
  • wybierz głośność
 6. Dla wpisz numer woluminu dysku, który chcesz usunąć (na przykład: jeśli liczba woluminów dla dysku E wynosi 3, wpisz wybierz głośność 3).
 7. Wpisz to polecenie> naciśnij Enter:
  • usuń literę =
 8. Dla wpisz literę dysku, którą chcesz usunąć (przykład: usuń literę = E)

To wszystko, to szybkie obejście powinno pomóc Ci rozwiązać problem w krótkim czasie.

Link do głównej publikacji