Nie można połączyć się z usługą Xbox Live za pomocą modemu Xfinity? Dlatego

Jeśli lubisz grać, bez względu na to, czy grasz na PC, czy na konsoli, wiesz, że nic nie przebije doświadczenia w trybie wieloosobowym.

Dla użytkowników komputerów PC oznacza to podłączenie kabla internetowego lub połączenie z Wi-Fi i zalogowanie się. Dla użytkowników Xbox oznacza to przejście do Xbox Live i kontynuowanie od tego miejsca.

Jednak niektórzy użytkownicy narzekają na problemy z łącznością z konsolami Xbox. Ponadto problem ten wydaje się być bliżej związany z tymi, które używają modemu i routerów Comcast Xfinity.

Mam Internet Xfinity / Comcast od około 6 lat i Xbox Live od około 2 lat, bez problemu. Jednak mniej więcej 4 dni temu nie mogę połączyć się z usługą Xbox Live z mojego Xbox 360. Korzystam z domowego routera / modemu dostarczonego przez Xfinity (ARRIS TG1682G).

Czy mój Xbox Live ma wpływ na modem lub routery Comcast Xfinity?

Wygląda na to, że większość użytkowników mających ten problem wykazała wyraźne typowe objawy:

  • Xbox może połączyć się z Internetem
  • Xbox Nie mogę połącz się z Xbox Live
    • Gdy próbujesz uruchomić narzędzie Test Xbox Live Connection ”na konsoli Xbox, otrzymali następujące wyniki:
  • Sieć: Połączony
  • Internet: Połączony
  • Xbox Live: Zablokowany (Czasami odpowiada „Nieudane” zamiast „Zablokowane”)

Czy mogę połączyć się z Xbox Live za pośrednictwem modemu lub routera Comcast Xfinity?

Byłaby to mniej skomplikowana odpowiedź nie możesz.

Wygląda na to, że ten problem ma coś wspólnego z ostatnimi aktualizacjami modemów i routerów Comcast. Najwyraźniej jakiś czas temu dokonano aktualizacji, która powoduje problemy z NAT po ich stronie.

Wydaje się, że typ NAT jest niepoprawny i powoduje problemy w szczególności z grami online. Co więcej, dotyczyło to nie tylko graczy Xbox, ale także PlayStation.

Niektórzy użytkownicy twierdzili, że mogą połączyć się z usługą Xbox Live, jeśli dokonają przekierowania portów. Dotyczy to jednak tylko kilku modeli, a efekty można zobaczyć dopiero po kilku dniach.

Po długiej debacie stwierdzono, że najlepszą opcją jest wymień modemy lub routery Comcast Xfinity na inne modele.

Co więcej, ci z was, którzy je mają, powinni wiedzieć, że i tak są uważani pod koniec życia. W związku z tym wkrótce będziesz musiał je wymienić, czy ci się to podoba, czy nie.

Aby uzyskać więcej informacji na ten temat, skontaktuj się z oficjalnym wsparciem Comcast.

Link do głównej publikacji