Typowe problemy z piłką nożną Pro Evolution w systemie Windows 10

Spis treści

Pro Evolution Soccer to jedna z najpopularniejszych serii gier sportowych na świecie. Miliony fanów na całym świecie cierpliwie czekają na nową grę każdego roku.

Ale chociaż nowa wersja Pro Evolution Soccer jest wypuszczana co roku, każda nowa wersja ma swoje problemy, które przeszkadzają graczom od lat.

Na przykład użytkownicy zgłaszają awarie gier, problemy z dźwiękiem, problemy z kontrolerem i wiele innych.

W tym artykule postaramy się omówić wszystkie znane problemy w każdej wersji PES od Pro Evolution Soccer 2013.

 • Pro Evolution Soccer 2013
 • Pro Evolution Soccer 2014
 • Pro Evolution Soccer 2015
 • Pro Evolution Soccer 2016

Jeśli więc napotykasz problemy z którąkolwiek z tych gier, być może znajdziesz tutaj rozwiązanie. W przypadku nowszej wersji gry zalecamy sprawdzenie tego artykułu.

Jak mogę rozwiązać problemy z Pro Evolution Soccer 2013 w Windows 10?

 1. Po uruchomieniu PES 2013 ulega awarii na komputer
 2. Nie można załadować awarii obrazu
 3. Awarie z kartą graficzną Intel HD
 4. Usterki graficzne PES 2013
 5. Xbox 360 lub inny kontroler USB nie działa
 6. Instalacja kończy się niepowodzeniem, nie można zainstalować
 7. PES 2013 zawiesza się podczas filmu wprowadzającego
 8. Awarie dla użytkowników Nvidii
 9. Awarie dla użytkowników AMD
 10. Awarie na podwójnych monitorach
 11. Awarie z kartami Nvidia Optimus
 12. Bez dźwięku
 13. Niska wydajność FPS, jąkanie

1. PES 2013 ulega awarii na pulpicie po uruchomieniu

Użytkownicy zgłosili, że gra losowo ulega awarii na komputer. Jeśli ten problem również występuje, możesz zaktualizować sterowniki karty graficznej.

Wystarczy odwiedzić producenta karty graficznej i pobrać najnowsze sterowniki karty graficznej.

Windows Pro Pro Evolution Soccer 10 problemów 1

Ponadto użytkownicy twierdzą również, że wyłączenie SLI / Crossfire poprawia wydajność gier, więc jeśli używasz SLI / Crossfire, spróbuj je wyłączyć.

Niektórzy użytkownicy twierdzą, że wyłączenie antywirusa przed uruchomieniem gry rozwiązuje ten problem. Oczywiście całkowite wyłączenie antywirusa nie jest dobrym pomysłem, więc przed uruchomieniem Pro Evolution Soccer 2013 wyłącz antywirus, a gdy tylko gra się włączy, włącz go ponownie.

Upewnij się także, że Windows Defender jest wyłączony. Jeśli korzystasz z niepotrzebnych aplikacji w tle, spróbuj je również wyłączyć przed rozpoczęciem gry.

Jeśli masz komputer z niższej półki, zaleca się uruchomienie gry w trybie okna, aby rozwiązać ten problem. Możesz także wyłączyć wygładzanie i filtrowanie, a następnie ponownie uruchomić grę. Jeśli to nie pomoże wyłączyć synchronizację pionową i ponownie uruchomić grę.

Ponadto możesz także spróbować uruchomić grę z katalogu instalacyjnego zamiast używać skrótu lub programu uruchamiającego.

Jeśli nie wiesz, jak zaktualizować sterownik karty graficznej, zapoznaj się z tym przewodnikiem krok po kroku, który pomoże Ci to zrobić z łatwością.

Chcesz najnowsze sterowniki GPU? Dodaj tę stronę do zakładek i zawsze bądź na bieżąco z najnowszymi i najlepszymi.

2. Nie można załadować awarii obrazu

Aby naprawić ten błąd, musisz przejść do folderu instalacyjnego Pro Evolution Soccer 2013, zlokalizować plik Pro Evolution Soccer 2013.exe i uruchomić go bezpośrednio z katalogu instalacyjnego.

3. Awarie z kartą graficzną Intel HD

Aby rozwiązać ten problem, po prostu odinstaluj sterowniki graficzne i zainstaluj je ponownie. Po odinstalowaniu sterowników karty graficznej odwiedź witrynę producenta karty graficznej i pobierz najnowsze sterowniki.PES 2013 ulega awarii

System Windows nie może automatycznie znaleźć i pobrać nowych sterowników? Nie martw się, zapewniamy Ci ochronę.

4. Usterki graficzne PES 2013

To rozwiązanie jest nieco bardziej zaawansowane, więc zanim spróbujesz, upewnij się, że masz wyłączone wygładzanie i filtrowanie. Jeśli to ci nie pomogło, przejdź do systemu BIOS i spróbuj wyłączyć przełączalną grafikę. Przełączana grafika BIOS PES 2013

Aby uzyskać lepsze wrażenia z gry, zalecamy pobieranie Game Fire za darmo. Pomoże w przypadku różnych problemów z grami, takich jak niski FPS, opóźnienia i spowolnienie komputera.

To rozwiązanie będzie działać, jeśli masz zarówno zintegrowaną, jak i dedykowaną kartę graficzną, ale jeśli nie masz wbudowanej karty graficznej, lepiej pominąć ten krok.

Uzyskiwanie dostępu do systemu BIOS wydaje się zbyt dużym zadaniem? Pozwól nam ułatwić Ci życie dzięki pomocy tego niesamowitego przewodnika!

5. Xbox 360 lub inny kontroler USB nie działa

Zanim spróbujesz użyć kontrolera do gry w Pro Evolution Soccer 2013, upewnij się, że pobierasz łatkę do gry z oficjalnego źródła, zamiast pobierać ją ze Steam.

Ponadto przejdź do Panelu sterowania i upewnij się, że kontroler dla konsoli Xbox 360 jest włączony. Następnie, po uruchomieniu gry, przejdź do Opcje> Sterowanie> Dostosuj sterowanie i upewnij się, że wybrany jest właściwy kontroler.

6. Instalacja kończy się niepowodzeniem, nie można zainstalować

Ten błąd jest spowodowany błędem C ++, który można naprawić, odinstalowując pliki C ++. Jeśli zobaczysz dwa wystąpienia Microsoft C ++, odinstaluj je oba i zainstaluj ponownie.

7. PES 2013 zawiesza się podczas filmu wprowadzającego

Zanim zaczniemy naprawiać ten problem, upewnij się, że sterowniki karty graficznej są aktualne i że masz zainstalowaną najnowszą wersję DirectX.

Jeśli używasz Steam, sprawdź integralność pamięci podręcznej gier, aby rozwiązać ten problem.

 • Nie można zainstalować DirectX lub utknąć przy instalacji DirectX: ten problem jest spowodowany przez sterowniki oprogramowania producentów urządzeń peryferyjnych, takich jak Logitech, Razer itp. Aby to naprawić, po prostu zamknij te aplikacje lub wyłącz je i spróbuj ponownie zainstalować DirectX.

8. Awarie dla użytkowników Nvidii

Jeśli używasz karty graficznej Nvidia, upewnij się, że idziesz do Nvidia Control Panel> Ustawienia 3D i włącz Optymalizacja wątków.Optymalizacja wątków Panel sterowania NVIDIA

Nie można otworzyć Nvidia Control Panel w systemie Windows 10? Postępuj zgodnie z instrukcjami z tego prostego przewodnika, aby rozwiązać problem.

9. Awarie dla użytkowników AMD

Jeśli posiadasz kartę graficzną AMD, odinstaluj Catalyst Control Center i spróbuj ponownie uruchomić Pro Evolution Soccer 2013.

Użytkownicy zgłaszają, że czasami Catalyst Control Center może zakłócać działanie karty Radeon, więc spróbuj ją wyłączyć.

Catalyst Control Center nie otworzy się w systemie Windows 10? Licz na nas, aby rozwiązać problem.

10. Awarie na podwójnych monitorach

Ten problem dotyczy użytkowników, którzy mają dwa lub więcej monitorów. Użytkownicy narzekają, że nie widzą menu głównego i gra się zawiesza.

Jak dotąd jedynym rozwiązaniem jest odłączenie innych monitorów i granie w grę na jednym monitorze. Jeśli to nie pomoże, zawsze możesz spróbować uruchomić grę w trybie okna.

Jeśli chcesz wiedzieć, jak korzystać z wielu monitorów, takich jak jeden monitor w systemie Windows 10, wykonaj proste kroki z tego przewodnika.

11. Awarie z kartami Nvidia Optimus

Użytkownicy zgłaszają, że karty Nvidia Optimus mogą powodować awarie, dlatego zalecamy sprawdzenie ustawień Optimusa w Panelu sterowania Nvidia.

 1. otwarty Panel sterowania Nvidia.PES 2013 ulega awarii
 2. Przejdź do lewego panelu pod Wybierz zadanie.
 3. otwarty Ustawienia 3D drzewo i wybierz Zarządzaj ustawieniami 3D.PES 2013 ulega awarii
 4. W prawym panelu wybierz Ustawienia programu patka.
 5. Pod Wybierz program kliknij sekcję Dodaj i przejdź do Plik .exe programu Evolution Soccer 2013.
 6. Pod Wybierz preferowaną grafikę Wybierz Wydajny procesor Nvidia.
 7. Kliknij Zastosować w prawym dolnym rogu, aby zapisać zmiany.

12. Brak dźwięku

Jeśli nie słychać dźwięku w grze lub dźwięk jest niski, upewnij się, że sterowniki audio są aktualne.

Jeśli sterowniki audio są aktualne, uruchom grę i naciśnij Alt + Tab aby to zminimalizować. Iść do Mikser głośności w prawym dolnym rogu ekranu i upewnij się, że głośność Pro Evolution Soccer 2013 jest ustawiona na maksimum.

Windows Pro Pro Evolution Soccer 10 problemów 2

Dodatkowo możesz spróbować Panel sterowania> Sprzęt i dźwięk> Dźwięk> Karta Komunikacja i wybierz Nic nie robić, naprawić ten problem.

Jeśli chcesz szybko rozwiązać problemy z dźwiękiem komputera, zapoznaj się z tym dedykowanym przewodnikiem.

Nie możesz otworzyć Panelu sterowania? Przejrzyj ten przewodnik krok po kroku, aby znaleźć rozwiązanie.

13. Niska wydajność FPS, jąkanie

Aby rozwiązać ten problem, musisz zmienić priorytet gry.

 1. Po prostu rozpocznij grę, naciśnij Alt + Tab a następnie otwórz Menadżer zadań.
 2. Iść do Karta Procesy i znajdź Pro Evolution Soccer 2013 proces.karta procesów menedżera zadań
 3. Kliknij prawym przyciskiem myszy i ustaw swój priorytet na Ponad normę lub Wysoki.

Jeśli to zadziała, pamiętaj, aby robić to przy każdym uruchomieniu gry.

Jeśli problem nadal występuje, upewnij się, że Twój procesor graficzny jest wystarczająco fajny. Jeśli przegrzanie nie jest problemem, spróbuj obniżyć rozdzielczość gry lub ustawienia jakości grafiki.

Jeśli komputer przegrzewa się w systemie Windows 10, szybko rozwiąż problem, postępując zgodnie z tym niesamowitym przewodnikiem.

Nie możesz otworzyć Menedżera zadań? Nie martw się, mamy dla Ciebie odpowiednie rozwiązanie.

Jak mogę rozwiązać problemy z Pro Evolution Soccer 2014 w systemie Windows 10?

 1. Wykrywa tylko zintegrowaną kartę graficzną
 2. PES 2014 ulega awarii na pulpicie
 3. PES 2014 wydaje dźwięki
 4. Problem PES 2014 ze sterownikami

1. Wykrywa tylko zintegrowaną kartę graficzną

Użytkownicy zgłaszają, że ustawienia Pro Evolution Soccer wykrywają tylko zintegrowaną kartę graficzną, a nie dedykowaną.

Jest to duży problem, ponieważ może poważnie wpłynąć na wydajność gry, ponieważ zintegrowana karta graficzna nie może działać tak dobrze, jak karta dedykowana.

Ten problem dotyczy kart Nvidii. Aby go naprawić, musisz pobrać najnowszy sterownik dedykowanej karty graficznej ze strony internetowej Nvidii.

Polecamy również TweakBit’s Driver Updater (zatwierdzone przez Microsoft i Norton) w celu automatycznego pobierania wszystkich nieaktualnych sterowników na komputer.

To narzędzie zapewni bezpieczeństwo systemu, ponieważ możesz ręcznie pobrać i zainstalować niewłaściwą wersję sterownika.

Czy wiesz, że większość użytkowników systemu Windows 10 ma nieaktualne sterowniki? Bądź o krok do przodu, korzystając z tego przewodnika.

2. PES 2013 ulega awarii na pulpicie

Niektórzy użytkownicy zgłosili, że nie mogą nawet uruchomić Pro Evolution Soccer 2014. Gdy zaczynają grę, po prostu ulega awarii na pulpit bez konkretnego powodu.

Po przeprowadzeniu niektórych badań stwierdzono, że główną przyczyną tego problemu jest oprogramowanie antywirusowe, a dokładniej ESET Smart Security.

Aby rozwiązać ten problem, musisz utworzyć reguły w ESET Smart Security i umożliwić Pro Evolution Soccer 2014 pełną swobodę dostępu. Możesz także spróbować wyłączyć program antywirusowy podczas uruchamiania gry.

Jeśli nie korzystasz z ESET Smart Security, możesz spróbować zrobić to samo w używanym oprogramowaniu antywirusowym.

Szukasz lepszego antywirusa, który ma również tryb gier? Sprawdź nasze najlepsze typy w tym artykule.

3. PES 2014 wydaje dźwięki

Pro Evolution Soccer 2014 ma własne ustawienia dźwięku, które można dostosować, wykonując następujące kroki:

 1. Włóż instalacyjną płytę DVD Pro Evolution Soccer 2014.
 2. Gdy wyświetli się ekran automatycznego uruchamiania, kliknij Ustawienia.
 3. Kliknij na Zakładka Audio.
 4. Upewnij się, że ustawienia audio są zgodne z ustawieniami audio. Na przykład jeśli używasz systemu surround, upewnij się, że wybierasz opcję Surround na karcie Audio.
 5. Zapisz ustawienia, naciskając dobrze.

Ponadto sprawdzenie, czy sterowniki audio są aktualne, nie zaszkodzi. Jeśli sterowniki Windows 10 są dostępne, upewnij się, że je pobrałeś.

4. Problem PES 2014 ze sterownikami

Jeśli Pro Evolution Soccer 2014 nie rozpoznaje kontrolerów, musisz uruchomić Ustawienia PES (z katalogu instalacyjnego gry) i wybrać w obszarze Kontroler dxinput dla dowolnego używanego kontrolera.

Jak mogę rozwiązać problemy z Pro Evolution Soccer 2015 w Windows 10?

 1. Problemy z uruchomieniem PES 2015
 2. Nie można połączyć się z błędem serwera pobierania i pobieranie
 3. Ustanawianie błędu połączenia
 4. Jąkanie i problemy z dźwiękiem w PES 2015
 5. Nie można zaktualizować błędu pakietu danych
 6. PES 2015 niski FPS podczas gry
 7. Ograniczona rozdzielczość

1. Problemy z uruchomieniem PES 2015

Jeśli masz problemy z uruchomieniem PES 2015, upewnij się, że komputer spełnia wymagania sprzętowe. Jeśli wszystkie wymagania sprzętowe są spełnione, problemem może być instalacja.

W takim przypadku zazwyczaj najlepiej jest całkowicie ponownie zainstalować grę.

Jeśli problem nadal występuje, przejdź do katalogu instalacyjnego Pro Evolution Soccer 2015 i utwórz nowy plik tekstowy o nazwie steam_appid. Otwórz plik i wpisz 287680. Zapisz zmiany i uruchom grę z katalogu gry.

Aby rozwiązać ten problem, może być konieczna ponowna instalacja Microsoft C Redistributable Visual C ++ i zainstalowanie najnowszej wersji DirectX.

Pobierz teraz Visual C ++ 2019 z tego artykułu i nie będziesz potrzebować żadnych dodatkowych pakietów.

2. Nie udało się połączyć z błędem Key Server i pobieranie

Najpierw upewnij się, że Twoja kopia gry jest aktywowana. Jeśli gra została aktywowana, ale problem nadal występuje, wyłącz komputer i uruchom ponownie router. Po ponownym uruchomieniu komputera spróbuj ponownie połączyć się z serwerem.

3. Ustalanie błędu połączenia

Aby tymczasowo naprawić ten błąd, musisz grać w grę w trybie offline. Aby to zrobić, wykonaj następujące czynności:

 1. Iść do Główne> Menu> Dodatkowe.
 2. Następnie przejdź do Ustawienia online i upewnij się, że Zaloguj się automatycznie jest ustawione na poza.

Ponadto możesz rozwiązać ten problem, uruchamiając grę i odłączając kabel LAN po przejściu do ekranu „naciśnij dowolny przycisk”. Po wejściu do menu głównego podłącz ponownie kabel LAN.

4. Jąkanie się i problemy dźwiękowe w PES 2015

Jeśli gra się zacina, upewnij się, że sterowniki są aktualne. Jeśli nie, przejdź do strony producenta karty graficznej i pobierz najnowszy sterownik.

To samo dotyczy problemów z dźwiękiem; jeśli masz problemy z dźwiękiem, zaktualizuj sterowniki dźwięku do najnowszej wersji.

5. Nie można zaktualizować błędu pakietu danych

Aby rozwiązać ten problem, musisz ponownie zainstalować grę. Przed ponowną instalacją gry zaleca się również wyłączenie oprogramowania antywirusowego i zapory.

Chcesz sprawdzić, czy zapora blokuje Twoją grę? Aby to sprawdzić, wykonaj proste kroki z tego przewodnika.

6. PES 2015 niski FPS podczas gry

Upewnij się, że wyłączyłeś Crossfire i V-sync z panelu sterowania karty graficznej.

Jeśli problem nadal występuje, być może będziesz musiał udać się do Nvidia Panel sterowania> Zarządzaj ustawieniami 3D i wybierz Preferuj maksymalną wydajność.

Jeśli potrzebujesz najlepszego oprogramowania do wyświetlania FPS w grach Windows, sprawdź naszą listę najlepszych dostępnych obecnie aplikacji.

7. Ograniczona rozdzielczość

Wielu użytkowników zgłosiło, że z jakiegoś dziwnego powodu ich rozdzielczość była ograniczona do 1366 × 768, ale istnieje sposób na naprawienie tego dziwnego ograniczenia. Aby to zrobić, wykonaj następujące kroki:

 1. Przejdź do katalogu instalacyjnego Pro Evolution Soccer 2016.
 2. Odnaleźć settings.exe plik i kliknij prawym przyciskiem myszy to. Wybierać Nieruchomości.
 3. Kliknij Karta kompatybilności i sprawdź Wyłącz skalowanie wyświetlacza przy ustawieniach wysokiej DPI.
 4. Kliknij Zastosować i dobrze aby zapisać zmiany.

Windows 10 nie pozwala dostosować rozdzielczości ekranu? Rozwiąż problem w kilku prostych krokach z tego artykułu.

Jak rozwiązać problemy Pro Evolution Soccer 2016 w systemie Windows 10?

 1. Problemy z jąkaniem PES 2016
 2. Błąd niepowodzenia wymagania
 3. Czarny ekran PES 2016 z dźwiękiem w tle

1. Problemy z jąkaniem PES 2016

Upewnij się, że sterownik karty graficznej jest aktualny. Jeśli nie, przejdź do strony producenta karty graficznej i pobierz najnowsze sterowniki.

Zalecane jest również dostosowanie ustawień w panelu sterowania Nvidia:

 1. otwarty Panel sterowania Nvidia.
 2. Zestaw Maksymalna liczba wstępnie renderowanych ramek do 4.
 3. Zestaw Przyspieszenie wielu wyświetlaczy / mieszane GPU do Tryb wydajności pojedynczego wyświetlacza
 4. Zestaw Tryb zarządzania energią do Preferuj maksymalną wydajność
 5. Skręcać Potrójne buforowanie Na.
 6. Włączyć Synchronizacja pionowa.

2. Błąd niepowodzenia wymagania

Aby uniknąć tego błędu, upewnij się, że gra korzysta z dedykowanego procesora graficznego, ponieważ zapewnia lepszą wydajność niż zintegrowany.

Możesz zmienić te ustawienia z panelu sterowania twojego GPU (Nvidia Control Center dla właścicieli Nvidia i Catalyst Control Center dla właścicieli AMD).

Nie masz uprawnień do wyboru procesora graficznego w systemie Windows 10? Nie martw się, mamy twoje plecy.

3. Czarny ekran PES 2016 z dźwiękiem w tle

Użytkownicy zgłosili czarny ekran z dźwiękami gry w tle. Aby rozwiązać ten problem, upewnij się, że gra używa tej samej rozdzielczości, co na pulpicie.

Możesz także wypróbować niektóre rozwiązania z naszego artykułu na temat czarnego ekranu w systemie Windows 10, być może będzie to pomocne.

Chcesz wiedzieć, jak tworzyć niestandardowe rozdzielczości w systemie Windows 10? Sprawdź ten niesamowity przewodnik, aby się dowiedzieć.

Staraliśmy się objąć wszystkie zgłoszone problemy PES 2013-2016 iz pewnością mamy nadzieję, że przynajmniej niektóre z tych wielu rozwiązań pomogły Ci rozwiązać problem.

Nie zapomnij powiedzieć nam w sekcji komentarzy poniżej, jakie inne problemy napotkałeś w Pro Evolution Soccer i jaka jest Twoja ulubiona gra PES wszechczasów.

Link do głównej publikacji