Poprawka: program antywirusowy blokuje sieć Internet lub Wi-Fi

Cyberprzestępczość to prawdziwa rzecz, a program antywirusowy jest koniecznością, jeśli chcesz codziennie chronić swoje dane, prywatność i funkcjonalność. Co więcej, współczesne rozwiązania antywirusowe są w większości zestawami typu „wszystko w jednym” z ochroną chmur i zaporami ogniowymi, optymalizacją systemu i nie tylko. Czasami jednak wspomniane zapory mogą blokować sieć Wi-Fi, uniemożliwiając połączenie z Internetem.

To może być poważny problem, dlatego pomyśleliśmy, że warto w tym artykule poruszyć. Zapoznaj się z poniższymi krokami, abyśmy mogli szybko rozwiązać problem.

Jak odblokować dostęp do Internetu / Wi-Fi zablokowany przez program antywirusowy innej firmy

 1. Sprawdź połączenie
 2. Sprawdź wyjątki zapory
 3. Zresetuj program antywirusowy do ustawień domyślnych
 4. Ponownie zainstaluj program antywirusowy
 5. Wyłącz program antywirusowy

1: Sprawdź połączenie

Po pierwsze, wyeliminujmy inne możliwe przyczyny tego zdarzenia. Istnieje wiele różnych powodów, dla których komputer nie może połączyć się z Internetem lub wybraną siecią Wi-Fi. Radzimy więc postępować zgodnie z poniższymi instrukcjami i sprawdzić alternatywne przyczyny tego problemu z nagrywaniem:

 • Uruchom ponownie komputer.
 • Uruchom ponownie modem i router.antywirus blokujący router bezprzewodowy internet / wifi
 • Użyj kabla LAN zamiast Wi-Fi i poszukaj zmian.
 • Uruchom komputer w trybie awaryjnym z trybem sieci i spróbuj się połączyć.
 • Uruchom dedykowane narzędzie do rozwiązywania problemów z systemem Windows.
 • Zaktualizuj oprogramowanie routera / modemu.

Z drugiej strony, jeśli sam antywirus wyświetli monit i poinformuje o zablokowanej sieci, subtelnie kontynuuj czytanie.

2: Sprawdź wyjątki zapory

Rozwiązanie antywirusowe lub antymalware nie może blokować połączenia internetowego per se. Jednak dzięki zjednoczeniu różnych rozwiązań bezpieczeństwa w jednym pakiecie uzyskaliśmy zapory ogniowe innych firm. Te z kolei mogą i będą blokować twoje połączenie internetowe. Czasami przez pomyłkę, innym razem z uzasadnionego podejrzenia, że ​​twoja sieć nie jest bezpieczna.

 • Aby to uregulować, możesz ponownie podłączyć router, zresetować cały sprzęt zgodnie z naszymi zaleceniami i poszukać zmian. Jeśli te działania nie przyniosą rezultatu, należy dokładnie sprawdzić część Zapory pakietu oprogramowania antymalware. Możesz utworzyć wyjątki, aby umożliwić poszczególnym programom (takim jak przeglądarki i klienci poczty e-mail) komunikowanie się przez zaporę. Ta procedura jest różna, więc upewnij się, że przeglądasz antymalware w Google lub sprawdź sekcję Pomoc, aby dowiedzieć się, jak to zrobić.

  Ponadto niektórzy użytkownicy zgłosili, że duże aktualizacje spowodowały problemy z różnymi rozwiązaniami antywirusowymi. Zaktualizuj go ponownie i, miejmy nadzieję, programiści zapewnią terminowe łatki.

  3: Zresetuj program antywirusowy do ustawień domyślnych

  Jeśli wmieszałeś się we własną zaporę ogniową lub osobliwa aktualizacja coś zmieniła, a tym samym zablokowała dostęp do Internetu, powinieneś po prostu zresetować program antywirusowy do jego wartości domyślnych. To wydaje się być najlepszym sposobem na rozwiązanie problemu. Nie jest niczym niezwykłym praktyka, że ​​rozwiązania antywirusowe wpadają w szał, a wraz z wprowadzeniem dodatkowych narzędzi bezpieczeństwa ta praktyka rozkwitła.

  Zresetuj wszystko do wartości domyślnych, uruchom ponownie komputer i poszukaj zmian. Jeśli nadal nie możesz się połączyć, możesz zrobić jeszcze jedną rzecz.

  4: Ponownie zainstaluj program antywirusowy

  Wreszcie, jeśli żaden z poprzednich kroków nie okazał się owocny, jedynym rozwiązaniem, które możemy zaoferować, jest ponowna instalacja rozwiązania antywirusowego. Teraz, zanim przejdziesz do Panelu sterowania i odinstalujesz program antywirusowy, pamiętaj, że większość obsługiwanych aplikacji, które są dostarczane z tym garniturem, nie są tak naprawdę niezbędne. Czyli: Zapora systemu Windows jest wystarczająca i nie potrzebujesz zapory innej firmy, chyba że jesteś doświadczonym użytkownikiem, który może skorzystać z dodatkowych funkcji.

  • Przeczytaj także: Bitdefender Box 2 ma być najlepszym urządzeniem antywirusowym IoT

  Ponownie zainstaluj program antywirusowy, ale tym razem rozważ zainstalowanie tylko programu antywirusowego. To powinno rozwiązać twój problem i powinieneś być w stanie połączyć się z Internetem tak jak wcześniej. Jeśli nie możesz tego zrobić za pomocą standardowej procedury, uruchom system w trybie awaryjnym i spróbuj ponownie.

  5: Wyłącz program antywirusowy

  Ostatecznie, i nie możemy nazwać tego rozwiązaniem, a raczej obejściem problemu, możesz chcieć wyłączyć swój program antywirusowy lub wybrać alternatywę. Oczywiście zawsze istnieje możliwość skontaktowania się ze wsparciem antywirusowym i poproszenia o pomoc. Być może obecny błąd jest w zasięgu ręki, a wskazanie go powinno pomóc programistom w szybkim rozwiązaniu problemu.

  Że należy to zrobić. Mamy nadzieję, że pomogło to rozwiązać problemy i usunąć blokadę antywirusową (a raczej zapory ogniowej) nałożoną na system. Nie zapomnij podzielić się z nami swoimi doświadczeniami w sekcji komentarzy poniżej. Oczekujemy na kontakt zwrotny.

Link do głównej publikacji