POPRAWKA: Nie można zainstalować kodu błędu sterownika Bluetooth 28

Jak naprawić kod błędu 28?

 • Uruchom narzędzie do rozwiązywania problemów ze sprzętem i aktualizacjami
 • Uruchom narzędzie do rozwiązywania problemów z aktualizacją
 • Uruchom narzędzie do rozwiązywania problemów Bluetooth
 • Skontaktuj się ze wsparciem producenta
 • Zaktualizuj sterownik Bluetooth

Po zainstalowaniu nowego systemu operacyjnego, zwłaszcza jeśli jest to nowa kompilacja podglądu technicznego systemu Windows 10, możesz napotkać problemy ze sterownikami niektórych urządzeń. Niektórzy użytkownicy skarżyli się, że nie mogą zainstalować sterownika Bluetooth na swoich laptopach z powodu kodu błędu sterownika Bluetooth 28.
bluetoothe błąd sterownika wind8apps

Sterowniki tego urządzenia nie są zainstalowane: błąd Bluetooth 28

Kod błędu 28 informuje, że sterownik dla określonego urządzenia nie został zainstalowany lub z jakiegoś powodu nie można go zainstalować. Oprócz innych sterowników ten kod błędu dotyczy również urządzenia Bluetooth komputera. Przygotowaliśmy więc kilka obejść, które, mam nadzieję, pomogą ci naprawić ten błąd i będziesz mógł zainstalować sterownik Bluetooth na swoim laptopie.

Rozwiązanie 1: Uruchom narzędzie do rozwiązywania problemów ze sprzętem i urządzeniami

Możesz uruchomić narzędzie do rozwiązywania problemów ze sprzętem i urządzeniami, aby sprawdzić, czy coś jest nie tak z urządzeniem Bluetooth. Jeśli system Windows wykryje jakieś błędy, zapewni odpowiednie rozwiązanie. Oto, co musisz zrobić, aby uruchomić narzędzie do rozwiązywania problemów ze sprzętem i urządzeniami:

 1. Przejdź do wyszukiwania, wpisz rozwiązywanie problemów i otwórz Rozwiązywanie problemów
 2. Kliknij Sprzęt i dźwięk, a następnie Sprzęt i urządzeniapanel sterowania narzędzia do rozwiązywania problemów ze sprzętem i urządzeniami
 3. Pozwól, aby kreator skanował twoje urządzenia w poszukiwaniu błędów

Rozwiązanie 2: Uruchom narzędzie do rozwiązywania problemów z aktualizacją

Jeśli wszystko jest w porządku z urządzeniem Bluetooth, możesz uruchomić narzędzie do rozwiązywania problemów z aktualizacją. Ten krok dotyczy w szczególności użytkowników systemu Windows 10 TP, którzy mają problemy ze sterownikiem Bluetooth.

Firma Microsoft dostarcza nowe sterowniki za pośrednictwem Aktualizacji prawie codziennie, a jeśli usługa Aktualizacji nie działa poprawnie, nie będzie można otrzymać aktualizacji sterownika dla urządzenia Bluetooth.

Aby otworzyć narzędzie do rozwiązywania problemów z aktualizacjami, otwórz narzędzie do rozwiązywania problemów z systemem Windows (jak pokazano w kroku 1 powyżej) i kliknij Napraw problemy z Windows Update w obszarze System i zabezpieczenia.

panel sterowania aktualizacji systemu Windows do aktualizacji

W nowszych wersjach systemu Windows 10 oba narzędzia do rozwiązywania problemów można uruchomić na stronie Ustawienia. Przejdź do Ustawienia> Aktualizacja Bezpieczeństwo> Rozwiąż problemy i po prostu uruchom narzędzia.

rozwiązywać problemy ze sprzętem i urządzeniami

Rozwiązanie 3: Uruchom narzędzie do rozwiązywania problemów Bluetooth

Ponieważ błąd 28 jest kodem błędu specyficznym dla Bluetooth, możesz również uruchomić narzędzie do rozwiązywania problemów z Bluetooth, jak pokazano na zrzucie ekranu poniżej.

narzędzie do rozwiązywania problemów z bluetooth 10

Rozwiązanie 4: Skontaktuj się ze wsparciem producenta

Producenci laptopów zwykle zapewniają wsparcie wszystkim użytkownikom. Wejdź na stronę producenta swojego laptopa i poszukaj sterownika Bluetooth. Możesz także skontaktować się z ich obsługą techniczną, a jestem pewien, że udzielą Ci wszelkiej potrzebnej pomocy.

Kiedy szukałem rozwiązań tego problemu, zauważyłem jedną ciekawą rzecz. Niektóre laptopy mają tylko jeden przycisk do włączania zarówno WiFi, jak i Bluetooth, więc jeśli tak jest w przypadku laptopa, naciśnij ten przycisk kilka razy, a Bluetooth powinien się aktywować, umożliwiając systemowi Windows normalną instalację sterowników.

Rozwiązanie 5: Zaktualizuj sterownik Bluetooth

Wielu użytkowników potwierdziło, że aktualizacja sterowników Bluetooth rozwiązuje ten problem. Oto kroki, które należy wykonać:

 1. Otwórz Menedżera urządzeń> wybierz sterowniki Bluetoothodinstaluj menedżera urządzeń Bluetooth
 2. Kliknij sterownik prawym przyciskiem myszy> wybierz Odinstaluj
 3. Teraz przejdź do Widok> Sprawdź zmiany sprzętu, aby zainstalować najnowsze sterowniki Bluetooth.

Link do głównej publikacji