Poprawka: nie można przywrócić z Windows 10 Mobile do Windows Phone 8.1

Windows 10 jest wyobrażany jako pojedynczy system operacyjny dla szerokiej gamy urządzeń, od tabletów i komputerów PC po smartfony. Mówiąc o smartfonach, niektórzy użytkownicy mogą nie być zadowoleni z systemu Windows 10 na swoim smartfonie, a niektórzy użytkownicy zgłaszają, że nie są w stanie przejść z Windows 10 na Windows Phone 8.1, więc sprawdźmy, czy możemy to naprawić.

Nie można przywrócić z Windows 10 Mobile do Windows Phone 8.1

Oto co zrobić, jeśli nie można przywrócić systemu Windows 10 Mobile do systemu Windows Phone 8.1

Rozwiązanie 1 — Użyj narzędzia Windows Device Recovery Tool

Jeśli używasz smartfona Lumia, wykonaj poniższe czynności, aby przejść na poprzednią wersję systemu Windows.

 1. Pobierz i zainstaluj narzędzie Windows Device Recovery Tool.
 2. Uruchom narzędzie Windows Device Recovery Tool i podłącz urządzenie, gdy pojawi się odpowiednie oprogramowanie. Jeśli Twój telefon nie zostanie automatycznie wykryty, upewnij się, że odłączyłeś wszystkie pozostałe telefony od komputera i wybierz opcję Mój telefon nie został wykryty. Poczekaj, aż telefon połączy się z oprogramowaniem, ale jeśli narzędzie nie zostanie połączone po minucie, możesz spróbować ponownie uruchomić telefon.
 3. Trzymaj telefon podłączony do komputera i przytrzymaj jednocześnie przyciski zasilania i zmniejszania głośności. Zwolnij je, gdy telefon zacznie wibrować.
 4. Naciśnij Zainstaluj oprogramowanie, aby zainstalować je w telefonie.
 5. Postępuj zgodnie z instrukcjami w telefonie, aby ukończyć proces obniżenia wersji.

Jeśli używasz innego telefonu Nokia, musisz to zrobić:

 1. Pobierz i zainstaluj narzędzie Nokia Software Recovery Tool.
 2. Uruchom narzędzie Nokia Software Recovery Tool i połącz telefon z komputerem. Jeśli zostaniesz o to poproszony, wybierz właściwy
 3. Tryb USB w telefonie Nokia Suite lub modem.
 4. Postępuj zgodnie z instrukcjami podanymi przez narzędzie Nokia Software Recovery Tool, aby dokończyć aktualizację.

Rozwiązanie 2 — Użyj narzędzia do odzyskiwania pamięci ROM

Musimy cię ostrzec, że to rozwiązanie jest trudne i potencjalnie niebezpieczne, jeśli nie zostanie wykonane poprawnie. Jeśli nie jesteś ostrożny, możesz uszkodzić smartfon, więc skorzystaj z tego rozwiązania na własne ryzyko. Jeśli nie masz pewności, jak to zrobić, prawdopodobnie lepiej zabrać urządzenie do warsztatu lub zatrudnić profesjonalistę, który zrobi to za Ciebie.

 1. Znajdź folder Recovery Tool na swoim komputerze. Jeśli go nie masz, zainstaluj go najpierw. Lokalizacja folderu powinna być:
  • C: \ Program Files (x86) \ Microsoft Care Suite \ Windows Phone Recovery Tool
 2. Otwórz tutaj wiersz polecenia administratora.
 3. Zlokalizuj narzędzie do odzyskiwania pamięci ROM, powinno ono znajdować się w:
  • C: \ ProgramData \ Microsoft \ Packages \ Products
 4. Teraz musisz znaleźć plik FFU dla swojego urządzenia, powinien on wyglądać mniej więcej tak:
   • C: \ ProgramData \ Microsoft \ Packages \ Products \ rm-914 \ RM914_3058.50000.1425.0005_RETAIL_eu_hungary_4 29_05_443088_prd_signed.ffu

  Ostrzeżenie: lokalizacja pliku FFU dla twojego urządzenia może być inna, należy zachować ostrożność podczas lokalizowania pliku FFU. Nie używaj powyższej lokalizacji do następnego kroku.

 5. Teraz wpisz następujące polecenie w wierszu polecenia (ponownie zmień lokalizację pliku, aby pasowała do lokalizacji pliku FFU. Nie używaj lokalizacji określonej powyżej, to tylko przykład):
  • thor2 -tryb uefiflash -ffufile „C: \ ProgramData \ Microsoft \ Packages \ Products \ rm-914 \ RM914_3058.50000.1425.0005_RETAIL_eu_hungary_429_05_443088_prd_signed.ffu”
 6. Twój telefon powinien rozpocząć proces flashowania, więc musisz poczekać, aż się zakończy.
 7. Po zakończeniu flashowania wpisz to w wierszu polecenia, aby ponownie uruchomić telefon.
  • thor2 -mode rnd -bootnormalmode

Po raz kolejny musimy wspomnieć, że ten krok jest przeznaczony dla zaawansowanych użytkowników, więc jeśli nie jesteś pewien, jak to zrobić, znajdź profesjonalistę, który zrobi to za Ciebie.

Link do głównej publikacji