Poprawka: kod błędu 0x70080025D uniemożliwia instalację systemu Windows 8

Zróbmy sobie przerwę od rozmowy o Windows 10 i rozwiążmy niektóre problemy związane z Windows 8. W tym artykule pokażemy, jak rozwiązać błąd 0x70080025D, który uniemożliwia instalację systemu Windows 8.
Windows 8 wind8apps
Zanim przejdziemy do rzeczywistego rozwiązania, powinieneś wiedzieć, że Windows 8 nie jest kompatybilny ze wszystkimi chipsetami, szczególnie z niektórymi starszymi procesorami Pentium, więc zanim cokolwiek zrobisz, powinieneś przejść do trybu online i sprawdzić, czy Windows 8 jest kompatybilny z twoim procesorem. Ale jeśli masz pewność, że system Windows 8 jest zgodny z komputerem, możesz wykonać następujące czynności, aby wyeliminować kod błędu 0x70080025D i zainstalować system Windows 8 normalnie.

Pamiętaj jednak, że ta poprawka dotyczy systemu BIOS, więc jeśli nie masz pewności, co robisz, poproś o pomoc kogoś innego. Oto, co musisz zrobić:

  1. Uruchom ponownie komputer i przejdź do systemu BIOS (na większości komputerów musisz nacisnąć Del podczas uruchamiania komputera)
  2. W systemie BIOS przejdź do Opcje zaawansowane, Procesor, a następnie do opcji Brak ochrony pamięci
  3. Zmień tę funkcję na Włącz lub Włącz
  4. Uruchom ponownie komputer i spróbuj ponownie zainstalować system Windows 8

Jeśli próbujesz zainstalować system Windows 8 na maszynie wirtualnej, takiej jak VM Virtual Box, i otrzymujesz ten kod błędu, oprócz włączenia funkcji ochrony pamięci No Execute w systemie BIOS, musisz również włączyć funkcję technologii wirtualizacji. Oto jak to zrobić:

  1. Przejdź do systemu BIOS (jak pokazano powyżej)
  2. Idź do Wydajność
  3. Zmień funkcję wirtualizacji na Wł
  4. Zapisz zmiany i zamknij BIOS

Po wykonaniu tych prostych obejść w systemie BIOS instalacja systemu Windows 8 powinna być możliwa zarówno na maszynie wirtualnej, jak i na zwykłym komputerze. Jeśli nadal nie możesz zainstalować systemu Windows 8 z powodu błędu 0x70080025D, powiedz nam w komentarzach, a my postaramy się zapewnić alternatywne rozwiązanie.

Link do głównej publikacji