Poprawka: KB4103727 przerywa połączenia pulpitu zdalnego w systemie Windows 10

Windows 10 KB4103727 naprawia długą listę błędów wpływających na użytkowników Fall Creators Update, takich jak awarie przeglądarki i problemy z wyświetlaniem.

Jak informowaliśmy w poprzednim poście, wielu użytkowników wciąż próbuje zainstalować tę poprawkę.

Proces pobierania rozpoczyna się normalnie, ale następnie proces instalacji zawiesza się, a komputery wracają do poprzedniej wersji systemu operacyjnego.

Dzisiaj dodajemy nowy błąd na liście zgłoszonych problemów KB4103727.

Wielu użytkowników skarżyło się, że ta łatka przerywa połączenia pulpitu zdalnego i dodało, że najszybszym rozwiązaniem problemu jest po prostu odinstalowanie aktualizacji.

W niedawno wydanej aktualizacji mieliśmy kilku użytkowników, którzy mieli problemy z połączeniem się z farmą Server 2016 RD z ponad bramą. Wydaje się, że ich sesja się zainicjowała, ekran logowania / powitania jest wyświetlany przez sekundę lub dwie, ale potem połączenie zostaje nagle przerwane. […] Każdy klient z tym problemem ma zainstalowaną wersję KB4103727. Problem został rozwiązany przez usunięcie KB4103727 z klienta. Nie jest dla nas jasne, czy aktualizacja to zepsuje, czy zależy od kilku czynników.

Jeśli nadal chcesz zainstalować KB4103727 na komputerze z systemem Windows 10 i korzystać z pulpitu zdalnego, musisz zaktualizować bramę usług pulpitu zdalnego i serwer brokera do aktualizacji systemu Windows 10 kwietnia 2018 r.

Pisaliśmy już obszernie o problemach z połączeniem pulpitu zdalnego. Sprawdź ten przewodnik, aby rozwiązać problem!

Jak widać, to rozwiązanie rozwiązuje problem na dobre, ale wiąże się z instalacją najnowszej wersji systemu operacyjnego Windows 10 na komputerze.

Istnieje również tymczasowe obejście, którego można użyć — zmiana klucza rejestru lub lokalnych zasad na komputerze, aby komputer zaakceptował nieaktualną wersję CredSSP.

Dodaj ten klucz do rejestru lub rejestru klientów, wyślij go przez GPO, a to powinno rozwiązać problem:

[HKEY_LOCAL_MACHINE \ SOFTWARE \ Microsoft \ Windows \ CurrentVersion \
Policies \ System \ CredSSP \ Parameters] „AllowEncryptionOracle” = dword: 00000002

Proszę bardzo, mamy nadzieję, że ten post pomoże naprawić połączenia pulpitu zdalnego, których doświadczyłeś po zainstalowaniu najnowszych aktualizacji systemu Windows 10 na komputerze.

Link do głównej publikacji