Poprawka: Granice okien i przyciski sterowania oknem są pikselowane w systemie Windows 8.1

Problemy z interfejsem użytkownika w systemie Windows są zwykle bardzo denerwujące. Jeden użytkownik systemu Windows 8.1 niedawno zgłosił dziwny problem z obramowaniami okien i przyciskami sterowania. Mianowicie wszystko było pikselowane i nie był w stanie znaleźć rozwiązania.
Obramowania okien i przyciski sterowania oknem są pikselowane w systemie Windows 8.1

Rozwiązanie 1 — Zaktualizuj sterownik ekranu

Powiedziałem to w moich poprzednich artykułach, które zawierają to rozwiązanie, powiem to jeszcze raz, to najbardziej banalne rozwiązanie, jakie kiedykolwiek pojawiło się, ale rozwiązuje problem! Ponieważ wiele problemów graficznych można rozwiązać tylko poprzez aktualizację sterownika ekranu. Dotyczy to szczególnie sytuacji, gdy niedawno zainstalowałeś system Windows 8.1. Jeśli więc nie masz pewności, jak to zrobić, oto jak zaktualizować sterownik ekranu:

  1. Kliknij ten komputer prawym przyciskiem myszy i przejdź do Właściwości
  2. Przejdź do Menedżera urządzeń z lewego panelu
  3. W obszarze Karty graficzne kliknij prawym przyciskiem myszy kartę graficzną i przejdź do Aktualizuj oprogramowanie sterownika
  4. Poczekaj na zakończenie procesu i ponownie uruchom komputer, jeśli to konieczne

Polecamy również to narzędzie zewnętrzne (w 100% bezpieczne i przetestowane przez nas), aby automatycznie pobierać wszystkie nieaktualne sterowniki na komputer.

Rozwiązanie 2 — Uruchom narzędzie do rozwiązywania problemów z systemem

Jeśli po zaktualizowaniu sterownika karty graficznej nadal pojawiają się pikselowe obramowania okien i przyciski kontrolne, należy uruchomić narzędzie do rozwiązywania problemów z systemem i sprawdzić, czy to narzędzie ma dla Ciebie jakieś rozwiązania.

  1. Naciśnij jednocześnie przyciski Windows i X i wybierz Panel sterowania
  2. Przejdź do Rozwiązywanie problemów
  3. Kliknij opcję Wyświetl wszystko na lewym panelu bocznym
  4. Kliknij Konserwacja systemu i postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie przez kreatora
  5. W razie potrzeby uruchom ponownie komputer

To wszystko, jedno z tych rozwiązań powinno rozwiązać problem pikselowych obramowań okien i przycisków kontrolnych. Ale jeśli nadal masz problemy, powiedz nam w komentarzach, postaramy się znaleźć inne rozwiązanie.

Oprócz problemów z pikselowymi elementami interfejsu użytkownika użytkownicy zgłaszają również, że przyciski Eksploratora Windows mogą znikać, minimalizować, maksymalizować i zamykać, więc jeśli Ci to przeszkadza, zapoznaj się z tym artykułem.

Link do głównej publikacji