Jak skutecznie zmienić rozmiar ikony w systemie Windows

System operacyjny Windows może wyświetlać pliki jako ikony w Eksploratorze Windows i na pulpicie komputera. System Windows jest dostarczany z czterema ustawieniami wstępnymi, które można przełączać bezpośrednio w Eksploratorze Windows.

Zmiana rozmiaru ikony może być korzystna, na przykład, aby ikony były mniejsze, aby wyświetlać więcej plików w tym samym czasie lub większe, aby wyświetlać większy podgląd każdego pliku w oknie.

Użytkownicy systemu Windows, którzy chcą zmienić rozmiar ikon w systemie operacyjnym, muszą zanurzyć się głęboko w Panelu sterowania, aby znaleźć preferencje, w których można zmienić rozmiar ikon.

Menu Kolor i wygląd okna kontroluje domyślny rozmiar i czcionkę w systemie Windows.

Rozmiar ikony można również zmienić w Eksploratorze Windows. Menu Widok zawiera otwiera się, aby zmienić rozmiar ikony wybranego folderu.

Większość użytkowników nie wie, że istnieje łatwiejsza opcja zmiany rozmiaru ikony, przynajmniej w systemie Windows Vista i Windows 7. Naciśnięcie klawisza Ctrl i przewijanie w górę lub w dół kółkiem myszy zmienia rozmiar ikony aktywnego folderu na pulpicie lub w Eksploratorze Windows natychmiast.

Działa to tylko po wybraniu pulpitu lub Eksploratora Windows. Najłatwiejszą opcją jest kliknięcie lewym przyciskiem myszy pustego miejsca na pulpicie lub w Eksploratorze Windows przed naciśnięciem klawisza Ctrl i użyciem kółka myszy do zmiany rozmiaru ikon w locie.

rozmiar ikony Eksploratora Windows

Zmiany są zapisywane przez system Windows i niezależne od siebie. Można na przykład zwiększyć rozmiar ikony na pulpicie komputera, pozostawiając wszystkie inne rozmiary ikon na wartości domyślnej.

Jeśli chodzi o inne opcje, możesz zmienić rozmiar ikon miniaturek, korzystając ze wstępnych ustawień dodanych przez Microsoft do systemu Windows. Aby zmienić rozmiar, po prostu kliknij ikonę obok nowego folderu na pasku menu i wybierz jedną z czterech następujących opcji:

  • Bardzo duże ikony
  • Duże ikony
  • Średnie ikony
  • Małe ikony

Masz dodatkowe przydatne porady, którymi możesz się podzielić? Zamieść swoje w komentarzach.

Aktualizacja: Metoda działa również w nowszych wersjach systemu operacyjnego Windows, takich jak Windows 8 i 10.

Podsumowanie
Jak skutecznie zmienić rozmiar ikony w systemie Windows
Nazwa artykułu
Jak skutecznie zmienić rozmiar ikony w systemie Windows
Opis
Jak szybko zmienić rozmiar ikony plików w Eksploratorze Windows.

Link do głównej publikacji