Poprawka: gra Black and White 2 nie działa na systemie Windows 10ns

czarny White 2 został stworzony przez Lionhead Studios i wydany w październiku 2005 roku za pośrednictwem Electronic Arts. Jest to kontynuacja pierwszej czarno-białej wydanej w 2001 roku, w której gracze stają się… bogami, którzy pomagają ludziom, którzy je wzywają. Niestety, nie wszyscy gracze są wszechwiedzący w prawdziwym życiu i nie wiedzą, co zrobić, gdy gra odmawia pracy w systemie Windows 10. Zebraliśmy jednak listę rozwiązań podanych przez graczy i przedstawicieli Microsoft i mamy nadzieję, że że pomogą wszystkim, którzy mają problemy z tą grą.

Wkrótce powiemy Ci, że gra dotyczy boga pochodzącego z pustki, która pojawia się w życiu ludzi i pomaga im, ale tym razem nie jest wszechmocna i potrzebuje swoich wierzących, aby w nich mocno wierzyli, aby modlić się i staraj się nie mieć złych pragnień. Ten bóg pojawia się w postaci zwierzęcia (małpy, lwa, wilka i innych) i wchodzi w interakcje z ludźmi, którzy decydują się być dobrzy lub źli. Jeśli są źli, są karani, a jeśli są dobrzy, są nagradzani. Jeśli chcesz wiedzieć, jak to jest być Bogiem, teraz masz szansę.

Aby jednak móc w nią grać, gra musi działać na Twoim urządzeniu. Kilka dni, użytkownik o nazwie TA_186 opublikował na forum Microsoftu: „Mam swoją oryginalną 4-płytową kopię gry Black and White 2. Mam laptopa Dell, który ma 1 rok i Windows 10. Gra instaluje się, ale nie chce biegać. Kiedy wykonuję diagnostykę, sprawdź, czy wszystko przechodzi poza systemem operacyjnym. Gra pojawiła się w 2005 roku, więc chce korzystać z systemu Windows XP. Czy w ogóle jest możliwe, aby ta gra działała w systemie Windows 10? ”

BossDweeb odpowiedział jako pierwszy, mówiąc, że na grę może wpływać złośliwe oprogramowanie MS wbudowane w system Windows 10 o nazwie Blokowanie DRM, które wpływa na każdą grę z plikiem o nazwie secdrv.sys na dysku.

Jednak inżynier pomocy technicznej Wungraileng Vashi Microsoft miał inne zdanie, mówiąc: „Przyczyną braku działania gry może być brak obsługi gry, ponieważ Windows 10 to najnowszy system operacyjny”, i zasugerował użytkownikowi wykonanie następujących kroków:

• Kliknij prawym przyciskiem myszy plik instalacyjny, a następnie „Właściwości”;
• Kliknij kartę „Zgodność” i zaznacz pole „Uruchom ten program w trybie zgodności dla”, wybierając jedną z wersji systemu Windows z menu rozwijanego i rozpoczynając instalację;
• Aby ponownie uruchomić komputer i sprawdzić, czy problem został rozwiązany.

Link do głównej publikacji